زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه علوم دریایی خرمشهر یکی از...

معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر
معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهرمعرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه علوم دریایی خرمشهر یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه علوم دریایی خرمشهر مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه علوم دریایی خرمشهر شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه علوم دریایی خرمشهر می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه علوم دریایی خرمشهر بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر و تاریخچه دانشگاه علوم دریایی خرمشهر و آدرس سایت دانشگاه علوم دریایی خرمشهر می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

در سال 1355 در جوار بندر خرمشهر دانشکده ای به نام دانشکده علوم دریایی و با هدف تبدیل آن به قطب دریا و بیولوژی ماهیان دریا در دانشگاه شهید چمران اهواز از سر گرفت و در سال 1377 و با شروع بازسازی شهرهای آبادان و خرمشهر به این شهر منتقل شد و فعالیت خود را با پذیرش دانشجو در رشته های زیست دریا ، محیط زیست و شیلات در مقطع کارشناسی گسترش داد و پس از فعالیت ها و تلاشهای شبانه روزی این دانشگاه با توجه به مصوبه 7/ 6 /80 دولت در خصوص باز سازی شهرهای آبادان و خرمشهروتوسعه این دانشگاه ،  از سال 1382 با استقلال از دانشگاه شهید چمران اهواز با نام دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر جهت دستیابی به هدف تبدیل شدن به قطب علمی علوم دریایی در منطقه با توجه به موقعیت مناسب و بهره گیری از امتیازاتی مانند دستیابی آسان به آبهای آزاد و دو رودخانه اروند و بهمنشیر و مجاورت با تالابهای مهمی مانند تالاب شادگان و هورهویزه ، واقع شدن در منطقه آزاد اروند و با داشتن کادری توانا و مجرب فعالیت دو چندانی را آغاز نموده است .با توجه به این‌که دانشگاه در درون منطقه آزاد اروند قرار دارد دانشگاه اقدام به تاسیس یک واحد پردیس خودگردان نموده است.

آموزش دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

در حال حاضر کلیه فعالیتهای آموزشی دانشگاه در دو ساختمان مربوط به دانشکده علوم دریایی و اقیانوسی و دانشکده اقتصاد و مدیریت دریا متمرکز بوده و  تمام آزمایشگاهها به دستگاهها و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی مناسب و استاندارد مجهز وحتی تعدادی از این دستگاهها در نوع خود در کشور کم نظیر هستند.

چهار دانشکده دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

-       دانشکده مهندسی دریا

-      دانشکده علوم دریایی و اقیانوسی

-      دانشکده مهندسی منابع طبیعی دریا

-      دانشکده اقتصاد و مدیریت دریا

سایت دانشگاه علوم دریایی خرمشهر

www.kmsu.ac.ir

نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه علوم دریایی خرمشهر فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.