زمان مطالعه: 1 دقیقه
جت اسکی

جت اسکی

با وسیله ورزشی جت اسکی چقدر آشنایی دارید؟ اگر می‌خواهید با جت اسکی بیشتر آشنا شوید با این بخش از آسمونی تا پایان همراه باشید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

جت‌ اسکی نام یک برند مربوط به وسایل آبی انفرادی بود که نخست توسط صنایع سنگین کاوازاکی عرضه شد. این وسیله گاهی اوقات به‌طور اشتباه گفته می‌شود که در شرکت ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده به ثبت رسیده‌ است. یکی از گونه‌های جت اسکی شامل صفحات فایبرگلاس است که یکی از انواع آن جت اسکی ۴۰۰ است که در سال ۱۹۷۳ به بازار آمده‌ است. امروزه از جت اسکی به عنوان یک وسیله ورزشی و سرگرمی در اسکله‌ها استفاده می‌کنند و گاهی اوقات مسابقاتی را نیز ترتیب می‌دهند. در ادامه آسمونی به معرفی ورزش تفریحی جت اسکی می‌پردازیم.

ورزش جت اسکی
ورزش جت اسکی

قوانین و مقررات جت اسکی 

  1. فاصله گرفتن تا شعاع ۱۰۰ متری از هر شیء معلق روی آب، مانند، قایق ها، كشتی ها، اسكله، سواحل، شناگران، جت اسكی سواران ديگر، و حتی زباله های شناور روی سطح دریا.
  2. راندن بصورت موازي با ساحل تا فاصله ۱۰۰ متری، خلاف قوانین و خطر افرین است مگر هنگام شروع و یا پایان مدت سواری.
  3. می‌بایست منطقه ای را كه مسوول جت اسكی هنگام سوارشدن، جهت راندن به جت اسکی سوار تفهیم می كند دقیقا رعایت شود.
  4. حركات آكروباتیك و دور درجا ممنوع است و در صورت مشاهده، موجب استرداد دستگاه، سوختن تایم باقی مانده و جریمه نقدی خواهد شد.
ورزش تفریحی جت اسکی
ورزش تفریحی جت اسکی

تاریخچه جت اسکی در ایران

از یک دهه قبل که به کیش به جت اسکی بر می‌خوردید که کلوپ های تفریحی این وسیله را اجاره می‌دادند و علاقه مندان بسیاری دارد. این ورزش تفریحی یکی از هیجان انگیزترین و مفرح ترین شناورهای آبی می‌باشد که به نام جت اسکی معروف است.

ورود این شناور از چند سال قبل به کیش و سواحل شمالی ایران منطقه بابلسر تا رامسر را شامل می‌شد.

محدوده مسابقات در این دو منطقه بوده و اولین دوره مسابقات در تهران در دریاچه آزادی برگزار گردید. با توجه به اینکه رشته‌های ورزشی که فاقد فدراسیون بودند به عنوان کمیته زیر نظر فدراسیون که همسو با آنها بودند قرار گرفته بود و توجهی خاص به آنها نمی‌شد و بعضی از فدراسیون‌ها چندین کمیته ورزشی را پوشش می‌دادند بنابراین چند سال گذشته پایه فدراسیون انجمن‌های ورزشی گذاشته شد و کمیته ورزشی که زیر پوشش فدراسیون‌ها بودند به این فدراسیون منتقل شد و تحت یک انجمن ورزشی مستقل شروع به فعالیت نمودند.

بهترین مکان‌های جت اسکی در ایران

  • جت اسکی در کیش
  • جت اسکی در قشم
  • جت اسکی در سواحل شمالی
  • جت اسکی در آذربایجان غربی
  • جت اسکی در تهران

قیمت جت اسکی چقدر است؟

قیمت‌ها با توجه به منطقه‌ای که در آن جت اسکی اجاره می‌کنید متفاوت است. معمولا زمان کرایه جت اسکی از ۵ دقیقه شروع می‌شود و تا ۱۵ دقیقه است. هزینه آن هم از ۲۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان با توجه به شرایط مختلف، متغیر می‌باشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جت اسکی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.