زمان مطالعه: 1 دقیقه
یاس برنی مجارستان ، شهری که مردمانشان خود را ایرانی می دانند!

یاس برنی مجارستان ، شهری که مردمانشان خود را ایرانی می دانند!

شهر یاس برنی یا یاسبرین یکی از شهرهای مجارستان است که اصالتی ایرانی دارند. برای آشنایی بیشتر با شهر یاس برنی...

شهر یاس برنی یا یاسبرین یکی از شهرهای مجارستان است که اصالتی ایرانی دارند. برای آشنایی بیشتر با شهر یاس برنی یا شهر یاسبرین در مجارستان این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

یاس برنی مجارستان ، شهری که مردمانشان خود را ایرانی می دانند!
یاس برنی مجارستان ، شهری که مردمانشان خود را ایرانی می دانند!یاس برنی مجارستان ، شهری که مردمانشان خود را ایرانی می دانند!

شهر یاس‌برنی(Jászberény) در یاس ناتکون سُلنُک در کشور مجارستان واقع شده‌است. جمعیت این شهر 27٫386 نفر  است.این شهر نماد تیزهوشی در کشور مجارستان میباشد.

در این شهر پیش از این گویش ایرانی یاسی رواج داشته‌است. در هشتم آذرماه سال 1386 رئیس و اعضای شورای شهر یاسبرنی در دیداری که از مجتمع علوم دانشگاه یزد در ایران داشتند از هم‌ریشگی نام‌های یاس و یزد سخن گفته و درخواست خواهرخواندگی این دو شهر را دادند که این امر انجام شد و این دو شهر هم‌اینک خواهرخوانده هستند.اجداد مردمان این شهر اصالت ایرانی(یزد)دارند که 800 سال پیش زمان حمله مغول به این کشور مهاجرت کردند که این اصالت موجب افتخار اهالی این شهر نیز میباشد چون این اصالت ایرانی را موجب تیزهوشی خود میدانند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «یاس برنی مجارستان ، شهری که مردمانشان خود را ایرانی می دانند!» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.