درج نظر
مطالعه: 21 دقیقه
لیگ برتر والیبال زنان- 1402

لیگ برتر والیبال زنان- 1402

تیم‌های سایپا و مهرسان در سومین و آخرین دیدار فینال لیگ برتر مصاف یکدیگر رفتند که سایپا با کسب پیروزی سه بر صفر به مقام قهرمانی دست یافت.
در این مطلب می خوانید : [بستن]

فینال سوم: سایپا 3 مهرسان صفر

بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران که از پنجم آبان با حضور هفت تیم مهرسان، هوران یزد، پیکان تهران، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، مس رفسنجان و سایپا تهران آغاز شده بود، سه‌شنبه هشتم اسفند با قهرمانی تیم سایپا به پایان ‌رسید.

تیم‌های سایپا و مهرسان در سومین و آخرین دیدار فینال لیگ برتر زنان در سالن فدراسیون به مصاف یکدیگر رفتند که سایپا با کسب پیروزی سه بر صفر به مقام قهرمانی دست یافت.

ست نخست این مسابقه با کسب پوئن از سوی تیم سایپا آغاز شد و در ادامه دو تیم رقابت نزدیکی را همانند دو بازی قبلی به نمایش گذاشتند. در ست نخست توپگیری مهرسان و حمله‌های سایپا خیلی خوب بود. تجربه بازیکنان سایپا در این ست خیلی به آنان کمک کرد تا 25 بر 18 به پیروزی برسند و تنها دو گام تا قهرمانی فاصله داشته باشند.

تیم مهرسان نخستین امتیاز ست دوم را به دست آورد تا شروع بهتری نسبت به ست اول داشته باشد، اما سایپا در ادامه بازی عملکرد بهترین به نمایش گذاشت به گونه‌ای که تا امتیاز هفت بر دو پیش بود. در این ست مهسا کدخدا عملکرد خوبی در تیم سایپا داشت. در نهایت این ست هم 25 بر 9 به سود سایپا به پایان رسید تا شاگردان نیلوفر حجتی آماده جشن قهرمانی شوند.

سومین ست این مسابقه نیز با پیروزی 25 بر 20 سایپایی‌ها پیگیری شد تا در نهایت مهرسان سه بر صفر مغلوب این تیم شود و شاگردان فاطمه رشیدی به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر زنان اکتفا کنند.

فینال دوم: مهرسان 3 سایپا 2 

در دومین دیدار حساس که از ساعت 13 جمعه چهارم اسفند میان دو تیم برگزار شد و در این مسابقه مهرسان سه بر دو به پیروزی رسید تا با تساوی نتیجه میان دو تیم، مشخص شدن فینالیست به بازی سوم کشیده شود.

سایپایی‌ها این دیدار را با ترکیب مهسا کدخدا، زهرا کریمی، آیتک سلامت، مهتاب رحیمی، پوران زارع و شبنم علیخانی آغاز کردند و در تیم رو به رو زهرا صالحی، درسا فلاح، مهسا صابری، مهتا یحیی‌پور، فاطمه امینی و فاطمه منظوری ترکیب آغازکننده مهرسان بودند.

نخستین امتیاز ست نخست از آن مهرسان تهران شد. در ادامه این پیشتازی تا امتیاز 14 بر 11 ادامه یافت تا حجتی سرمربی سایپا اولین وقت استراحت تیم را درخواست کند اما این وقت استراحت هم به توقف روند امتیازگیری مهرسان کمکی نکرد و در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 21 به نفع مهرسان پایان یافت.

در دومین ست سایپا شروع بهتری داشت. در این ست که رالی‌هایی طولانی میان دو تیم وجود داشت، سایپا با امتیاز 25 بر 20 پیروز میدان شد. در ست سوم امتیاز 12 بر 8 به سود سایپا زنگ خطری بود تا رشیدی نخستین وقت استراحت را برای تیمش درخواست کند. هرچند این وقت استراحت و تعویض بازیکن هم کمکی به مهرسان نکرد و فاصله امتیازی دو تیم به 5 اختلاف رسید. سرانجام سایپا با امتیاز 25 بر 22 برنده این ست شد. در ست چهارم این بار مهرسان بود که اختلاف امتیاز خود را با حریف زیاد کرده و نتیجه را 25 بر 19 به نفع خود تمام کرد. ست پنجم با رقابتی سخت میان دو تیم ادامه یافت، در این ست درسا فلاح بازیکن شماره 12 مهرسان برای توپ گیری دچار مصدومیتی جزیی شد و یک وقت استراحت برای تیم به بار آورد تا بار دیگر بازی نفس گیر میان دو تیم ادامه یابد. در نهایت این ست 18 بر 16به نفع مهرسان تمام شد تا قهرمان این دوره در بازی سوم مشخص شود.

فینال اول: سایپا 3 مهرسان 2

تیم مهرسان در ست نخست این مسابقه 25 بر 23 به پیروزی رسید اما سایپا در ست دوم جبران کرد و 25 بر 22 فاتح میدان شد تا از نظر ست شماری بازی یک بر یک شود. در ست سوم به رغم‌ این‌که مهرسان شش پوئن از سایپا جلو بود، بازهم نارنجی‌پوشان 27 بر 25 به پیروزی رسیدند تا تیم سایپا دو بر یک پیش بیافتد، اما مهرسان در ست چهارم  25 بر 22 فاتح میدان شد تا رقابت نزدیک دو تیم به ست حساس پنجم کشیده شود. شاگردان نیلوفر حجتی در ست پنجم 15 بر 10 به پیروزی رسیدند تا تیم سایپا در نهایت سه بر دو برنده این ماراتن و فاتح جدال نخست مدعیان تهرانی شوند.

مهرسانی‌ها در حالی در این مسابقه نتیجه را واگذار کردند که روز شنبه 28 بهمن در اصفهان سه بر یک فولاد مبارکه سپاهان را شکست داده بودند، اما سایپای‌ها 23 بهمن در آخرین مسابقه خود در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف ذوب‌آهن اصفهان رفتند و با استراحت بیشتری در این دیدار حاضر شدند.

مهرسان 3 سپاهان یک؛ صعود مهرسان به فینال 

بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران که از پنجم آبان با حضور هفت تیم مهرسان، هوران یزد، پیکان تهران، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، مس رفسنجان و سایپا تهران آغاز شده است، به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود.

مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها روزهای 17 و 23 بهمن با چهار دیدار پیگیری شد و تیم سایپا با دو برد متوالی مقابل ذوب‌آهن اصفهان به عنوان نخستین فینالیست به دیدار نهایی راه یافت. اما جدال دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و مهرسان تهران در دور رفت و برگشت یک بر یک مساوی شد تا دیدار سوم تعیین کننده فینالیست دوم لیگ برتر زنان باشد.

دیدار سوم دو تیم شنبه 28 بهمن در سالن شهید میثمی اصفهان برگزار ‌شد و مهرسان سه بر یک فولاد مبارکه سپاهان شکست داد تا به عنوان حریف سایپا راهی دیدار فینال شود.

سپاهانی‌ها در ست نخست این مسابقه 25 بر 17 به پیروزی رسیدند اما در ست‌های دوم، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 26 بر 24، 25 بر 22 و 25 بر 23 مغلوب میهمان خود شدند تا در دیدار رده‌بندی برای کسب مقام سومی به مصاف ذوب‌آهن اصفهان بروند.

تیم مهرسان در مرحله مقدماتی و نیمه‌نهایی لیگ برتر زنان پنج بار به مصاف سپاهان رفت که حاصل آن سه شکست و دو پیروزی برای این تیم بود، اما برد دوم بسیار با اهمیت است زیرا مهرسانی‌ها را فینالیست کرد.

لیلی توکلی و شهناز برادران مهاجری به عنوان نماینده سازمان لیگ و ناظر فنی و داوری، جدال دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و مهرسان را نظارت کردند. همچنین هدیه صابری و زهرا شیری نیز به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند. این مسابقه به مدت 136 دقیقه طول کشید، 300 تماشاگر داشت و مهسا صابری بازیکن شماره ۱۶ مهرسان در ست سوم کارت زرد از داور اول دریافت کرد.

دیدار‌های رده‌بندی و فینال لیگ برتر زنان سال 1402 نیز به صورت دو برد از سه مسابقه در روزهای یکم، چهارم و هفتم اسفندماه به صورت متمرکز در تهران برگزار خواهد شد که برنامه آن به قرار زیر است: نتایج چهار دیدار قبلی سپاهان و مهرسان در لیگ برتر زنان امسال به قرار زیر است:

مرحله مقدماتی

دور رفت، 12 آبان: فولاد مبارکه سپاهان 3 – مهرسان 2

دور برگشت، هشتم دی‌ماه: مهرسان 2 – فولاد مبارکه سپاهان 3

مرحله نیمه‌نهایی

دور رفت، 17 بهمن: فولاد مبارکه سپاهان 3 – مهرسان یک

دور برگشت، 23 بهمن: مهرسان 3 – فولاد مبارکه سپاهان 2

بازی سوم، 28 بهمن: فولاد مبارکه سپاهان 1 – مهرسان 3

دور برگشت نیمه نهایی: سایپا تهران 3-1 ذوب آهن اصفهان

دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران روز دوشنبه 23 بهمن در شهرهای تهران و اصفهان با دو دیدار پیگیری ‌شد. ذوب‌آهن در سالن شهید ملت اصفهان میزبان سایپا بود و در خانه سه بر یک مغلوب حریف شد تا از صعود به فینال بازبماند. شاگردان میترا شعبانیان در ست نخست نتیجه را 19 بر 25 به حریف واگذار کردند اما ست دوم به بازی برگشته و 25 بر 22 سایپا را شکست دادند تا این دیدار حساس در سه ست پایان نیابد.

در سومین ست تیم میزبان 22 بر 25 مغلوب سایپا شد تا به تلاش خود در ست بعد ادامه دهد اما در ست چهارم هم موفق نبود و 19 بر 25 از حریف شکست خورد تا از صعود به فینال بازبماند. سایپا که در مرحله مقدماتی دو بار این تیم را شکست داده و در دیدار دور رفت هم سه بر یک پیروز شده بود چهارمین پیروزی خود برابر ذوب‌آهن در لیگ برتر زنان را رقم زد.

دور برگشت نیمه نهایی: مهرسان 3-2 فولاد مبارکه سپاهان

 تیم مهرسان از ساعت 12 در سالن فدراسیون والیبال میزبان فولاد مبارکه سپاهان بود و سه بر دو به پیروزی رسید تا تعیین فینالیست به مسابقه سوم کشیده شود. شاگردان فریبا صادقی سرمربی سپاهان در ست نخست 25 بر 18 به پیروزی رسیدند، اما در ست دوم 27 بر 25 مغلوب مهرسان شدند تا دو تیم از نظر ست شماری یک بر یک شوند.

ست سوم این دیدار نیز 25 بر 16 به سود مهرسان شد و در ست چهارم سپاهان با امتیاز 25 بر 23 فاتح میدان شد تا کار دو تیم به تساوی کشیده شود و ست حساس پنجم تعیین کننده نتیجه نهایی این مسابقه شود. مهرسانی‌ها در ست‌ پنجم 15 بر 13 به پیروزی رسیدند تا فاتح دیدار دور برگشت شوند و تعیین فینالیست به مسابقه سوم دو تیم کشیده شود.

مهرسان در مرحله مقدماتی و دور رفت مرحله نیمه‌نهایی سه شکست برابر سپاهان تجربه کرد اما با برد جدال حساس دو تیم برای صعود به فینال را به بازی بعدی و سرنوشت ساز کشاند تا امیدش برای حضور در دیدار نهایی همچنان زنده بماند.

دور رفت نیمه نهایی: فولاد مبارکه سپاهان 3-1 مهرسان تهران 

در دور رفت این رقابت‌ها فولاد مبارکه سپاهان در سالن شهید میثمی میزبان مهرسان تهران بود و سه بر یک حریف خود را شکست داد. فولادی‌ها که در پایان مرحله مقدماتی با 10 برد و 28 امتیاز رتبه دوم جدول را به خود اختصاص دادند در ست دوم این مسابقه 25 بر 23 مغلوب میهمان خود شدند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم با امتیازهای25 بر 19، 25 بر 18 و 25 بر 16 به پیروزی رسیدند تا نخستین گام را برای حضور در فینال موفقیت‌آمیز برداشته باشند. مهرسان تهران که مرحله مقدماتی را با 8 برد، 25 امتیاز و کسب جایگاه سوم جدول به پایان رساندند، روز دوشنبه 23 بهمن در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی میزبان فولاد مبارکه سپاهان هستند.

دور رفت نیمه نهایی: سایپا 3-1 ذوب آهن

تیم سایپا تهران نیز در سالن فدراسیون والیبال میزبان ذوب‌آهن اصفهان بود و سه بر یک حریف را شکست داد تا نخستین برد شیرین را در مرحله نیمه نهایی به دست آورد و تنها یک گام تا فینال فاصله داشته باشد. شاگردان نیلوفر حجتی در تیم سایپا در ست سوم این مسابقه 26 بر 24 مغلوب میهمان خود شدند اما در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازات 25 بر 18، 25 بر 11 و 25 بر 23 حریف را شکست دادند تا در دور برگشت کار آسان‌تری برابر ذوب آهن داشته باشند.

سایپا تهران در پایان مرحله مقدماتی با 11 برد، یک شکست و کسب 33 امتیاز در جایگاه نخست جدول ایستاد و ذوب آهن اصفهان هم با 6 برد و 19 امتیاز رتبه چهارم را به دست آورد و آخرین سهمیه حضور در مرحله نیمه نهایی را از آن خود کرد.

برنامه رقابتهای نیمه نهایی

مرحله مقدماتی بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران که با حضور هفت تیم مهرسان، هوران یزد، پیکان تهران، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، مس رفسنجان و سایپا تهران از پنجم آبان آغاز شده بود، روز جمعه سیزدهم بهمن پس از برگزاری 42 مسابقه به پایان رسید و تیم‌های سایپا تهران، فولاد مبارکه سپاهان، مهرسان تهران و ذوب‌آهن اصفهان در پایان مرحله مقدماتی با کسب رتبه‌های اول تا چهارم جدول به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند.

سازمان لیگ فدراسیون والیبال برنامه دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر زنان سال 1402 را اعلام کرد که به صورت دو برد از سه مسابقه برگزار می‌شود. دور رفت این مرحله روز سه‌شنبه 17 بهمن، دور برگشت روز دو‌شنبه 23 بهمن و در صورت نیاز به مسابقه سوم، این بازی‌ها روز شنبه 28 بهمن برگزار می‌شود. برنامه دیدارهای دور رفت و برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر زنان به قرار زیر است:

دور رفت؛ سه‌شنبه 17 بهمن؛ تهران، سالن فدراسیون، ساعت 12؛ سایپا تهران – ذوب‌آهن اصفهان

اصفهان، سالن شهید میثمی، ساعت 12؛ فولاد مبارکه سپاهان – مهرسان تهران

دور برگشت؛ دوشنبه 23 بهمن؛ اصفهان، سالن ملت، ساعت 12؛ ذوب‌آهن اصفهان – سایپا تهران

تهران، سالن فدراسیون، ساعت 12؛ مهرسان تهران – فولاد مبارکه سپاهان

هفته چهاردهم: سایپا تهران 3 – هوران یزد صفر (25 بر 22، 25 بر 16 و 25 بر 14)

هفته چهاردهم و پایانی مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران روز جمعه 13 بهمن با سه دیدار در شهرهای تهران، اصفهان و رفسنجان پیگیری شد. تیم‌های ذوب آهن اصفهان، سایپا تهران و مس رفسنجان در این دیدارها مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند، البته برد مس بل باخت فنی پیکان همراه بود.

نتایج کامل دیدارهای هفته پایانی مرحله مقدماتی لیگ برتر زنان به قرار زیر است:

مس رفسنجان 3 – پیکان تهران صفر (باخت فنی در سه ست 25 بر صفر)

ذوب‌آهن اصفهان 3 – فولاد مبارکه سپاهان یک (19 بر 25، 25 بر 23، 27 بر 25 و 25 بر 19)

جدول لیگ برتر زنان در پایان مرحله مقدماتی بدین شکل است:

1-سایپا تهران 11 برد و 33 امتیاز

2- فولاد مبارکه سپاهان 10 برد و 28 امتیاز

3- مهرسان تهران 8 برد و 25 امتیاز

4- ذوب‌آهن اصفهان 6 برد و 19 امتیاز

5- هوران یزد سه برد و 6 امتیاز

6- پیکان تهران دو برد و 8 امتیاز

7- مس رفسنجان دو برد و 7 امتیاز

تصاویر دیدار سایپا و هوران را با هم می بینیم:

هفته سیزدهم: فولاد مبارکه سپاهان صفر – سایپا تهران 3 (17 بر 25، 17 بر 25 و 17 بر 25)

هفته سیزدهم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران روز جمعه ششم بهمن با سه دیدار در شهرهای تهران و اصفهان (دو مسابقه) پیگیری شد. آخرین دیدار هفته سیزدهم به نبرد تیم اول و دوم جدول رده‌بندی اختصاص داشت و فولادی‌ها از ساعت 12 به مصاف سایپا رفتند تا رکورد شکست ناپذیری خود را حفظ کنند اما موفق نشدند. سایپا در این دیدار که به مدت 84 دقیقه طول کشید، سه بر صفر حریف را شکست داد تا تعداد بردهایش دو رقمی شود و با 30 امتیاز در صدر جدول قرار گیرد.

دیدار رفت دو تیم در سالن فدراسیون والیبال سه بر صفر به سود فولاد پایان یافته بود و سایپا در این دیدار از حریف انتقام گرفت.

سپاهان در سه ست متوالی و با امتیاز مشابه 25 بر 17 مغلوب میهمان خود شد تا نخستین شکست را تجربه و به رتبه دوم جدول سقوط کند. شفیقه احدی، شهناز برادران مهاجری، هدیه صابری و رقیه مصطفوی به ترتیب به عنوان نماینده سازمان لیگ، ناظر داوری، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند. سایپا در هفته پایانی لیگ برتر زنان با هوران یزد بازی دارد و در صورت شکست این تیم به عنوان صدرنشین راهی مرحله پلی‌آف خواهد شد و این موضوع اهمیت برد امروز این تیم در اصفهان را مشخص می‌کند تا پلی‌آفی آسانتر در پیش داشته باشد. دیدار دو تیم سپاهان و سایپا حدود 400 تماشاگر داشت.

پیکان تهران صفر – مهرسان تهران 3 (22 بر 25، 21 بر 25 و 18 بر 25)

ذوب‌آهن اصفهان 3 – مس رفسنجان صفر (26 بر 24، 25 بر 16 و 25 بر 15)

جدول این رقابت‌ها در پایان هفته سیزدهم بدین شکل است:

 1. سایپا تهران 10 برد و 30 امتیاز
 2. فولاد مبارکه سپاهان 10 برد و 28 امتیاز
 3. مهرسان تهران 8 برد و 25 امتیاز
 4. ذوب‌آهن اصفهان 5 برد و 16 امتیاز
 5. هوران یزد سه برد و 6 امتیاز
 6. پیکان تهران دو برد و 8 امتیاز
 7. مس رفسنجان یک برد و 4 امتیاز

هفته دوازدهم: پایان امیدهای هوران برای رسیدن به پلی آف

 هفته دوازدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران روز 29 دی با سه دیدار در شهرهای یزد و تهران (دو دیدار) پیگیری شد. در این دیدارها تیم‌های سایپا، فولاد مبارکه سپاهان و مهرسان حریفان خود را شکست داده و به پیروزی رسیدند. با کسب این نتایج تیم هوران یزد با توجه به استراحتی که هفته آینده دارد، در صورت پیروزی و کسب سه امتیاز  از تنها مسابقه خود، همچنان از رقیبش ذوب آهن امتیاز کمتری خواهد داشت از صعود به مرحله پلی‌آف بازماند. به این ترتیب تیم‌های پیکان و ذوب‌آهن اصفهان هفته آینده برای تنها سهمیه باقی مانده پلی‌آف تلاش خواهند کرد. نتایج کامل دیدارهای این هفته به شرح زیر است:

هوران یزد صفر – فولاد مبارکه سپاهان 3 (25 بر 16، 25 بر 19 و 25 بر 27)

سایپا تهران 3 – مس رفسنجان صفر (25 بر 19، 25 بر 15 و 25 بر 16)

مهرسان تهران 3 – ذوب‌آهن اصفهان صفر (25 بر 19، 25 بر 19 و 25 بر 20)

 

رده‌بندی تیم‌های حاضر در لیگ برتر زنان در پایان هفته دوازدهم بدین شکل است:

1- فولاد مبارکه سپاهان 10 برد و 28 امتیاز

2- سایپا تهران 9 برد و 27 امتیاز

3- مهرسان تهران 7 برد و 22 امتیاز

4- ذوب آهن اصفهان چهار برد و 13 امتیاز

5- هوران یزد 3 برد و 6 امتیاز

6- پیکان تهران دو برد و 8 امتیاز

7- مس رفسنجان یک برد و 4 امتیاز

هفته سیزدهم لیگ برتر زنان روز جمعه ششم بهمن ماه با سه دیدار در شهرهای تهران و اصفهان (دو مسابقه) برگزار می‌شود.

هفته یازدهم: سایپا 3 مهرسان یک

در مهمترین دیدار هفته یازدهم لیگ برتر زنان و دومین مسابقه سالن فدراسیون والیبال، تیم‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی یعنی سایپا و مهرسان به مصاف یکدیگر رفتند. پیش از این دیدار مهرسان (6 برد و 19 امتیاز) و سایپا (هفت برد و 21 امتیاز) داشتند و در شهرآورد تهرانی‌ها دو تیم به دنبال کسب پیروزی برای تثبیت جایگاه خود در جدول بودند.

در ست نخست این دیدار نزدیک، تیم سایپا 25 بر 23 حریف را شکست داد، اما در ست دوم مهرسانی‌ها 25 بر 21 به پیروزی رسیدند تا در ست شماری دو تیم یک بر یک برابر شوند.

در ست سوم نارنجی‌پوشان سایپا در جدالی پایاپای 27 بر 25 به پیروزی رسیدند و نتیجه ست چهارم را نیز 25 بر 15 از آن خود کردند تا در نهایت سه بر یک فاتح این میدان باشند.

تیم سایپا با کسب این پیروزی هشتمین برد خود را جشن گرفت و 24 امتیازی شد تا تنها یک برد با فولاد مبارکه سپاهان صدرنشین این رقابت‌ها فاصله داشته باشد.

تیم مهرسان نیز به رغم شکست در این با توجه به نتایج دیگر دیدارها، صعودش به مرحله پلی‌آف قطعی شد تا به عنوان سومین تیم مرحله نهایی شده باشد. قبلا دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و سایپا تهران صعودشان به مرحله نهایی قطعی شده بود.

پیکان تهران صفر – ذوب آهن اصفهان 3 (22 بر 25، 15 بر 25 و 16 بر 25)

همچنین هوران یزد 3-2  مس رفسنجان را شکست داد. نتایج پنج ست این مسابقه چنین بود: (13 بر 25، 25 بر 17، 19 بر 25، 25 بر 21 و 11 بر 15)

رده‌بندی تیم‌های حاضر در لیگ برتر زنان در پایان هفته یازدهم بدین شکل است:

1- فولاد مبارکه سپاهان 9 برد و 25 امتیاز

2- سایپا تهران 8 برد و 24 امتیاز

3- مهرسان تهران 6 برد و 19 امتیاز

4- ذوب آهن اصفهان 4 برد و 13 امتیاز

5- هوران یزد 3 برد و 6 امتیاز

6- پیکان تهران دو برد و 8 امتیاز

7- مس رفسنجان یک برد و 4 امتیاز

چادرملو اردکان و نفت امیدیه، تیمهای حاضر در لیگ برتر فصل بعد والیبال

 

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک زنان که از 16 آبان با حضور 16 تیم آغاز شده بود، پس از برگزاری 64 دیدار با قهرمانی چادرملو اردکان به پایان رسید.در آخرین روز این مسابقات دو دیدار به میزبانی باشگاه منافی در سالن شهر تبریز برگزار شد که تیم‌های درین البرز و موحم فریدونکنار در دیدار رده‌بندی به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده البرز سه بر دو به پیروزی رسید و مقام سومی و مدال برنز را به دست آورد.

موحم فریدونکنار در ست‌های اول و چهارم این مسابقه 25 بر 15 و 25 بر 21 به پیروزی رسید، اما در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 14، 25 بر 20 و 15 بر 13 نتیجه را واگذار کرد تا به رتبه چهارمی مسابقات اکتفا کند.

این دیدار دو ساعت و ٢٠ دقیقه طول کشید، 50 تماشاگر و دو کارت زرد داشت که به بازیکنان شماره هشت موحم و 24 درین البرز از سوی داور اول نشان داده شد. نسرین حق‌شناس و معصومه شعبانی داوران اول و دوم این مسابقه بودند.

در آخرین مسابقه لیگ دسته یک زنان سال 1402 تیم‌های نفت امیدیه و چادرملو اردکان که با صعود به فینال حضور خود در لیگ برتر زنان سال 1403 قطعی کرده بودند، برای کسب مقام قهرمان به مصاف یکدیگر رفتند.

چادرملو اردکان در این مسابقه سه بر صفر و با امتیازهای 25 بر 10، 25 بر 20 و 25 بر 15 به پیروزی رسید تا عنوان قهرمانی لیگ دسته یک زنان را به دست آورد.

نرگس افشین و گل‌تکین پذیره به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت فینال را برعهده داشتند که 75 دقیقه طول کشید و 70 تماشاگر داشت.

هفته دهم؛ برتری سایپا، مهرسان و فولاد مبارکه سپاهان

هفته دهم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران ابا برگزاری سه دیدار در شهرهای اصفهان، یزد و تهران پیگیری شد.

در این رقابت‌ها تیم‌های سایپا، مهرسان و فولاد مبارکه سپاهان برابر حریفان به پیروزی رسیدند تا همچنان جدول رده‌بندی لیگ برتر زنان بدون تغییر چندانی باقی بماند. پس از صعود فولاد مبارکه سپاهان، نارنجی‌پوشان سایپا دومین تیمی هستند که صعودشان به مرحله پلی‌آف قطعی شد. در هفته‌های آتی این رقابت‌ها پنج تیم باقی‌مانده برای بهبود جایگاه خود و کسب دو سهمیه مرحله پلی‌آف تلاش خواهند کرد. نتایج هفته دهم لیگ برتر زنان به شرح زیر است:

پیکان یک – سایپا 3 (14 بر 25، 23 بر 25، 25 بر 16 و 19 بر 25)

هوران یزد صفر – مهرسان تهران 3 (21 بر 25، 22 بر 25 و 23 بر 25)

فولاد مبارکه سپاهان 3 – مس رفسنجان صفر (26 بر 24، 25 بر 19 و 25 بر 9)

رده‌بندی تیم‌های حاضر در لیگ برتر زنان در پایان هفته دهم به قرار زیر است:

 1. فولاد مبارکه سپاهان 9 برد و 25 امتیاز
 2. سایپا تهران هفت برد و 21 امتیاز
 3. مهرسان تهران 6 برد و 19 امتیاز
 4. ذوب آهن اصفهان سه برد و 10 امتیاز
 5. پیکان تهران دو برد و 8 امتیاز
 6. هوران یزد 2 برد و 4 امتیاز
 7. مس رفسنجان یک برد و سه امتیاز

 

هفته نهم؛ سایپا 3 ذوب آهن یک

در این هفته تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان، پیکان و سایپا برابر حریفان به پیروزی رسیدند. بردهایی که برای فولادی‌ها تداوم صدرنشینی و شکست‌ناپذیری را در پی داشت و پیکان تهران را به حضور در پلی‌آف امیدوار کرد. سایپا هم توانست با کسب سه امتیاز در خانه جایگاه دومی را برای خود حفظ کند. مس رفسنجان در این هفته استراحت داشت و هفته بعد در سالن شهید میثمی اصفهان به مصاف فولاد مبارکه سپاهان خواهد رفت.

نتایج کامل هفته نهم لیگ برتر زنان به شرح زیر است:

هوران یزد صفر – پیکان تهران 3 (20 بر 25، 16 بر 25 و 19 بر 25)

مهرسان تهران 2 – فولاد مبارکه سپاهان 3 (25 بر 18، 25 بر 21، 23 بر 25، 20 بر 25، 14 بر 16)

سایپا تهران 3 – ذوب‌آهن اصفهان یک (25 بر 23، 25 بر 13، 22 بر 25 و 25 بر 20)

مهرسان تهران 2 – فولاد مبارکه سپاهان 3

جدول لیگ برتر زنان در پایان هفته نهم بدین شکل است:

 1. فولاد مبارکه سپاهان 8 برد و 22 امتیاز
 2. سایپا 6 برد و 18 امتیاز
 3. مهرسان تهران 5 برد و 16 امتیاز
 4. ذوب‌آهن اصفهان سه برد و 10 امتیاز
 5. پیکان تهران دو برد و 8 امتیاز
 6. هوران یزد دو برد و 4 امتیاز
 7. مس رفسنجان یک برد و 3 امتیاز

هفته هشتم؛ سپاهان 3 پیکان صفر

هفته هشتم و آغازین دور برگشت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران، با برگزاری سه دیدار در شهرهای رفسنجان و اصفهان پیگیری شد که در این رقابتها، تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان، مهرسان و ذوب‌آهن اصفهان موفق به شکست حریفان خود شدند. جدول لیگ برتر زنان در پایان هفته هشتم تغییری نداشت و فولاد مبارکه سپاهان نیز همچنان در صدر جدول باقی ماند.

جدول لیگ برتر زنان در پایان هفته هشتم بدین شکل است:

1- فولاد مبارکه سپاهان 7برد و 20 امتیاز

2- سایپا تهران 5 برد و 15 امتیاز

3- مهرسان تهران 5 برد و 15 امتیاز

4- ذوب آهن اصفهان 3 برد و 10 امتیاز

5- هوران یزد 2 برد و 4 امتیاز

6- پیکان تهران یک برد و 5 امتیاز

7- مس رفسنجان یک برد و 3 امتیاز

نتایج هفته هشتم لیگ برتر زنان چنین است:

فولاد مبارکه سپاهان 3 – پیکان تهران صفر (25 بر 19، 26 بر 24 و 25 بر 17)

مس رفسنجان یک – مهرسان تهران 3 (18 بر 25، 12 بر 25، 25 بر 18 و 14 بر 25)

ذوب‌آهن اصفهان 3 – هوران یزد یک (25 بر 19، 18 بر 25، 25 بر 15 و 25 بر 20)

ذوب آهن اصفهان 3 هوران یزد یک

هفته نهم لیگ برتر زنان روز جمعه هشتم دی‌ماه با سه دیدار در شهرهای تهران (دو بازی) و یزد پیگیری خواهد شد.

هفته هفتم؛ سپاهان فاتح دربی و نیم فصل

هفته هفتم و پایانی دور رفت مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران، روز جمعه 17 آذر با سه دیدار در شهرهای یزد، تهران و اصفهان پیگیری شد. نتایج هفته پایانی دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر زنان به شرح زیر است:

فولاد مبارکه سپاهان 3 – ذوب آهن اصفهان صفر (25 بر 16، 25 بر 22 و 25 بر 16)

پیکان 3 – مس رفسنجان صفر (25 بر 14، 25 بر 16 و 25 بر 21)

هوران یزد صفر – سایپا تهران 3 (23 بر 25، 20 بر 25 و 18 بر 25)

رده‌بندی نهایی تیم‌ها پس از پایان دور رفت لیگ برتر زنان به قرار زیر است:

 1. فولاد مبارکه سپاهان 6 برد و 17 امتیاز
 2. سایپا تهران 5 برد و 15 امتیاز
 3. مهرسان تهران 4 برد و 12 امتیاز
 4. ذوب آهن اصفهان 2 برد و 7 امتیاز
 5. هوران یزد 2 برد و 4 امتیاز
 6. پیکان تهران یک برد و 5 امتیاز
 7. مس رفسنجان یک برد و 3 امتیاز

برنامه هفته هفتم؛ در انتظار مشخص شدن قهرمان نیم فصل

هفته هفتم و پایانی دور رفت مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران روز جمعه 17 آذر با سه دیدار در شهرهای یزد، تهران و اصفهان پیگیری می‌شود.در مهم‌ترین و حساس‌ترین دیدار هفته هفتم لیگ برتر والیبال زنان که شهرآورد اصفهانی‌ها هم هست، فولاد مبارکه سپاهان میزبان ذوب‌آهن اصفهان خواهد بود تا با کسب یک پیروزی دیگر و بدون شکست به عنوان قهرمان نیم فصل معرفی شود. فولاد مبارکه سپاهان هم که رکوردار بدون باخت بودن در این رقابت‌هاست با 5 پیروزی و 14 امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفته و در آخرین دیدار خانگی نیم فصل خود در تلاش برای استفاده از امتیاز میزبانی در سالن شهید میثمی اصفهان و حفظ جایگاه خود در ابتدای جدول خواهد بود.

در دیگر دیدار مهم این هفته هوران یزد در سالن یگانگی میزبان سایپا تهران خواهد بود. سایپا تهران با سرمربیگری نیلوفر حجتی در این دیدار خارج از خانه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا شاید با شکست فولاد در دربی اصفهان و کسب سه امتیاز برابر حریف یزدی راهی جایگاه نخست شده و به عنوان قهرمان نیم فصل معرفی شود.

سایپا تهران در حال حاضر با 4 برد و 12 امتیاز در جایگاه دوم و هوران یزد با دو برد و 4 امتیاز در رتبه پنجم جای گرفته است.

در بیستمین دیدار لیگ برتر زنان پیکان تهران در سالن فدراسیون والیبال میزبان مس رفسنجان خواهد بود و برای کسب تنها برد خود در نیم فصل تلاش می‌کند.تیم مهرسان تهران با 4 پیروزی و 12 امتیاز با توجه به استراحت در هفته هفتم، نیم فصل را با کسب رتبه سوم در جدول رده‌بندی به پایان رسانده و برای اولین دیدار دور برگشت خود آماده می‌شود.

سایپا صفر- فولاد مبارکه 3

تهران، سالن فدراسیون والیبال، ساعت 11: سایپا تهران صفر فولاد مبارکه سپاهان 3

مس رفسنجان یک؛ ذوب آهن 3

رفسنجان، سالن 9 دی، ساعت 11

مهرسان 3 پیکان صفر

تهران، سالن فدراسیون والیبال، ساعت 14:30

برنامه کامل هفته ششم

بیست‌وسومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران با حضور هفت تیم مهرسان، هوران یزد، پیکان تهران، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، مس رفسنجان و سایپا تهران پیگیری خواهد شد.

مرحله مقدماتی به صورت گروهی و رفت و برگشت برگزار خواهد شد و چهار تیم برتر به مرحله پلی‌آف صعود می‌کنند که به صورت دو برد از سه بازی انجام خواهد شد. مسابقات امسال ساعت 11 روزهای جمعه برگزار می‌شود.

برنامه کامل هفته ششم لیگ برتر زنان به شرح زیر است:

تهران، سالن فدراسیون والیبال، ساعت 11: سایپا تهران – فولاد مبارکه سپاهان

رفسنجان، سالن 9 دی، ساعت 11، مس رفسنجان – ذوب‌آهن اصفهان

تهران، سالن فدراسیون والیبال، ساعت 14:30، مهرسان – پیکان

پیروزی 3 بر 2 مهرسان تهران مقابل ذوب آهن اصفهان( جمعه 3 آذر 1402 سالن ملت - اصفهان)

پیروزی 3 بر 1 سایپا تهران مقابل مس رفسنجان


جمعه 3 آذر 1402
سالن 9 دی - رفسنجان

نظر خود را درباره «لیگ برتر والیبال زنان- 1402» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره لیگ برتر والیبال زنان- 1402 فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.