زمان مطالعه: 2 دقیقه
بهترین شرکت های تامین سرمایه، شراکت و سرمایه گذاری در تهران

بهترین شرکت های تامین سرمایه، شراکت و سرمایه گذاری در تهران

بهترین شرکت های تامین سرمایه، شراکت و سرمایه گذاری در تهران پول و سرمایه از ما کار از شما تهران - خدمات...

بهترین شرکت های تامین سرمایه، شراکت و سرمایه گذاری در تهران پول و سرمایه از ما کار از شما تهران - خدمات سرمایه گذاری

یکی از نیازهای اساسی سرمایه گذاران ایرانی داخل و خارج کشور، دسترسی به شرکتها و موسسات قابل اطمینانی است که بتوانند متناسب با شرایط آنها، بهترین فرصتهای سرمایه گذاری را در اختیار آنها قرار دهد. بدین منظور ما در این بخش آسمونی سعی خود را بر آن داشته ایم تا مهمترین زمینه های سرمایه گذاری در ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

مهمترین زمینه های سرمایه گذاری در ایران

1- تولید و تجارت (واردات و صادرات) انواع کالا و خدمات

2- بورس اوراق بهادار ( سهام شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری )

3- بورس کالا ( محصولات پتروشیمی، فلزات، فلزات گرانبها )

4- ارز و فلزات گرانبها

5- انواع بیمه عمر و سرمایه گذاری

6- انواع سپرده بانکی و اوراق مشارکت

7- املاک و مستغلات

سرمایه گذاری درست و بهینه نیاز به دو عامل اساسی دارد :

1- اطلاعات

2- توانایی تحلیل این اطلاعات

اطلاعات را می توان از رسانه های مختلف دریافت کرد. روزنامه، سایت، رادیو و تلویزیون و سایر منابع خبری. اما آیا داشتن اطلاعات کافی است؟

آیا با انبوهی از اطلاعات می توان سرمایه گذاری مناسبی انجام داد؟

شاید در روزگاران گذشته، زمانی که داشتن خبر، طلا بود و داشتن خبر می توانست شما را ثروتمند کند، پاسخ قطعا مثبت بود. اما در دنیای جدید با انبوه اطلاعات، با گسترده شدن منابع خبری، با تسهیل دسترسی و از همه مهمتر با افزایش انفجارگونه حجم اطلاعات، داشتن آمار و اطلاعات هرچند مهم است اما چندان کمکی به انتخاب بهتر نمی کند. چه بسا که خود این حجم عظیم اطلاعات باعث گمراهی و انتخابی بدتر و سرمایه گذاری نادرست و ضررهای هنگفتی نیز بشود. بنابراین آنچه اهمیت وافر پیدا می کند تحلیل اطلاعات و بدست آوردن توانایی پردازش این اطلاعات است. بدون این توانایی عملا امکان پیدا کردن بهترین راه برای سرمایه گذاری غیرممکن است. در کشورهای پیشرفته، مراکز اقتصادی وجود دارند که با استخدام متخصصان توانمند، طراحی مدل های هوشمند و دقیق اقتصادی و نیز بهینه سازی روش های خود، توانسته اند این توانایی را درون خود ایجاد کنند. یعنی توانسته اند با استفاده از این امکانات، تحلیل هایی در زمینه بازارهای مختلف سرمایه گذاری منتشر کنند که برای سرمایه گذاران راهگشا هستند. در ایران تا چند سال پیش این امکان وجود نداشت. بنابراین سرمایه گذاران مجبور بودند در این آشفته بازار، بدون چراغ و راهنما و با اتکا به تحلیل های روزنامه ای و آنچه در رادیو و تلویزیون می شنیدند نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند.

اما چندی است مراکزی اقدام به انتشار گزارش های پیش بینی بازارهای مختلف نموده اند.این گزارش ها توسط متخصصان برجسته اقتصادی و با استفاده از مدل های پیشرفته تهیه میشود.علاوه بر استفاده از متخصصان اقتصادی، در هریک از این گزارش ها، یک نظرسنجی از فعالان با تجربه اقتصادی در آن حوزه شامل اعضای اتاق های بازرگانی، روسای اتحادیه ها، خریداران بزرگ و شرکت های سرمایه گذاری نیز وجود دارد. یعنی در این گزارش ها علاوه بر پیش بینی علمی، یک پیش بینی تجربی نیز وجود دارد که می تواند به تصمیم گیری بهتر سرمایه گذاران کمک شایانی نماید.

پارامتر مهم در ارائه پیشنهادات سرمایه گذاری

یکی از پارامترهای مهم میزان ریسک پذیری فرد است. بر اساس اصول مالی و اقتصادی بین میزان بازده مورد انتظار هر طرح سرمایه گذاری و میزان ریسک آن رابطه عکس وجود دارد. این موضوع به معنی آنست که به هر چه بخواهیم اطمینان بیشتری از بازده سرمایه گذاری خود داشته باشیم، بازده کمتری نیز دریافت خواهیم نمود بطور مثال اوراق مشارکت دولتی یا سپرده بانکی حداقل بازده فاقد ریسک برای سرمایه گذارن هستند، اما ریسک پذیری تنها یکی از پارامترهای تاثیرگذار بوده و عوامل دیگری نیز مطرح می باشند که باید براساس سرمایه گذاری شخص سرمایه گذار مورد بررسی قرار گیرند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بهترین شرکت های تامین سرمایه، شراکت و سرمایه گذاری در تهران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.