زمان مطالعه: 3 دقیقه
10 جمله و نقل قول به مناسبت روز مادر

10 جمله و نقل قول به مناسبت روز مادر

مادری تمام وقت بودن، یکی از مشاغل با حقوق بالاست که حقوقش عشقی خالص و ناب است.

با سرعت هر چه تمامتر به روز مادر نزدیک می شویم روزی که گل ها می شکفند. همان طور که شکفتن گلها را جشن می گیریم نباید از مهم ترین جشن برای مادرانی که ما را به دنیا آورده اند را فراموش کنیم. بدون حضور مادرها ما نمی توانستیم پا بر این دنیا نهیم و از نعمت زندگی لذت بریم. این موجودات دوست داشتنی مادران ما هستند و برای 9 ماه ما را در بطن خودشان حمل کرده اند و حتی وقتی هم که بزرگ می شویم باز هم مراقب ما هستند. برای روز زن چند جمله و نقل قول برتر درباره مادر، فداکاری و دلبستگی هایشان نسبت به فرزندان را مرور می کنیم.

  • هنری وارد بیچر ( Henry Ward Beecher )

قلب مادر کلاس درس فرزند است. در حقیقت قلب مادر مملو از عشق و نگرانی نسبت به فرزندش می باشد. مادر هر چیزی را که به فرزندش یاد می دهد برگرفته از دلش می باشد که مملو از خردی است که حاصل تجربیات وی در زندگیست.

هر آنچه را کودک نمی تواند بگوید مادر می فهمد این ضرب المثل کاملاً درست است، یک مادر اگر برای فرزندش اتفاقی بیافتد یا اینکه حالش خوب نباشد کاملا متوجه می شود، چرا که مادرها حسی به نام غریزه مادری دارند که خدواند در وجودشان قرار داده است. مادرها احساسات و افکار فرزندانشان را می دانند.

  • دی ویت تالمیگ De Witt Talmage

مادر ساحلی است که ما همه آسیبها و نگرانی هایمان را در آن به جا می گذاریم. اکثر بچه ها حتی نوجوانان می توانند بی پرده و رک و راست همه رازها و ترسهایشان را برای مادرشان بازگو کنند. مادر دلی برای شنیدن  و فهمیدن و عشقی بدون شرط دارد.

  • پیتر دی ریس Peter De Vries

نقش مادری به دنیا آوردن بچه هاست. عشق مادری اندازه گرفتنی نیست و همه چیز را تحمل می کند.  هیچ کس در دنیا نمی تواند جای مادر را بگیرد. مادرها نقشی بسیار مهم در زندگی بچه ها در ایفای الگوی جاودانه مادریشان دارند.

  • ماریون سی گرتی  Marion C Garretty

عشق مادری انرژی است که انسان را قادر به تحقق غیر ممکن ها می سازد.  بله درست است پیوند قوی و توانی وجود دارد که یک مادر می تواند کاری کند که هیچ کس انتظار انجام آن را ندارد. حمل، به دنیا آوردن و نگهداری یک کودک کار آسانی نیست. فداکاریهایی که یک مادر در مراقبت از بچه هایش می کند ورای توانایی ها و قابلیتهای اوست که کاملاً حیرت آور است.  به همین دلیل است که در زندگیمان لقب زنان برتر و مادران برتر  را به آنها می دهیم.

  • میلدرد بی ورمونت  Mildred B Vermont

مادری تمام وقت بودن، یکی از مشاغل با حقوق بالاست که حقوقش عشقی خالص و ناب است. بله مادرها برای این شغل تمام وقت، پولی دریافت نمی کنند، شغلی که ساعات کاریش بیش از 8 ساعت و حتی بیش از 24 ساعت است و این معنایی جز عشقی که آنها نسبت به بچه هایشان دارند ندارد، عشقی ناب و خالص!

  • ضرب المثلی چینی

در تمام دنیا تنها یک کودک زیبا وجود دارد که هر مادری دارد. مادر ها حس زیبایی دارند که نقش شان در نگهداری و آوردن یک کودک زیبا به این دنیا را قبلاً انجام داده اند.

  • هووارد جانسون Howard Jonson

M : میلونها چیزی است که او به من داده است

O : فقط اوست که من را بزرگ کرده است

T : اشکهایی که او برای نجات من ریخته است

H : قلب خالص ترین طلا

E : چشمانی با برق عشق

R : حق ، حقی که او همیشه بر گردن ما خواهد داشت.

با چیدن این حروف در کمار هم کلمه ای درست می شود به نام مادر که به معنای دنیای من می باشد. براستی که مادر توصیف کننده همه چیز این دنیاست.

  • سارا مالین  Sarah Malin

هر زمان که به آغوشی نیاز دارم آغوشت به روی من باز است. زمانهایی را که به وجود یک دوست نیاز دارم دلت می فهمد. زمانی که به آموختن درسی نیاز دارم چشمان بخشنده ات حالتی سختگیرانه و جدی به خود می گیرند. قدرت و عشق تو مرا هدایت کرده و بال پرواز من بوده است. مادرها در هر زمانی  و هر مکانی  و  هر شرایطی که فرزندانشان به وجود شان نیاز دارند حاضرند حتی زمانهایی که اصلاً فرزندان دوست داشتنی نیستند.

  • تلمود  The Telmud

از آن جایی که خدا نمی توانست در همه جا حاضر باشد مادران را آفرید. مادران همواره حاضرند تا ما را راهنمایی کنند و به  حرفها و درد دلهای ما گوش جان بسپارند. آنها هدیه خداوندی به ما انسانها هستند. آنها بدون توجه به شرایط، عشق و حمایت و درکشان را به ما می دهند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «10 جمله و نقل قول به مناسبت روز مادر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.