درج نظر
مطالعه: 5 دقیقه
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات

پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف اتاق را پایه اصلی اتاق می‌نامند.

کفپوش ها نقش بسزایی در تغییر ظاهر فضا های داخلی و حتی بیرونی دارند. در عین حال که ظاهر فضا را تغییر می دهند، باعث می شوند حس و حال یک اتاق نیز با انتخاب رنگ و جنس متریال کفپوش مناسب دگرگون شود. اما لازم است شما ویژگی های هرفضا را برای انتخاب کفپوش مناسب آن اتاق بدانید تا بعد از نصب و یا تهیه کفپوش انتخابی، پشیمان نشوید.

در ادامه همراه آسمونی باشید تا بهترین گزینه های انتخابی کفپوش را بر اساس عملکرد، ظاهر و سبک زندگی تان در منزل پیدا کنید.

بسیاری از دکوراتور ها، دکور اتاق را بر مبنای پوشش کف انجام می‌دهند. هنگام انتخاب پوشش کف باید الگوهای رفت و آمد را نیز در نظر داشت. به‌طور معمول در مکان های پر رفت و آمد از کف‌پوش های سخت و بادوام و در جاهای کم ‌رفت و آمد از کف‌پوش های تزیینی استفاده‌ می‌شود.

کف پوش لمینت( Laminate)

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات

 laminate بسیار شبیه به کف پوش های چوبی است، اما laminate مانند کف پوش های چوبی تنوع بافت ندارند و تنها مشخصه متمایز کننده آنها رنگشان است .

موقع انتخاب laminate همانند انتخاب سایر کف پوش ها به یاد داشته باشید که رنگ کف منزل، پس زمینه و فونداسیون کل دکوراسیون شما خواهد بود . اگر مبلمان تیره دارید از کف پوش هایی با رنگ های روشن تر استفاده کنید و اگر مبلمان شما روشن است یک کف پوش با رنگ میانه یا تیره انتخاب مناسب‌تری خواهد بود .

از نظر ضخامت انواع مختلفی از این کف پوش ها وجود دارد و با در نظر گرفتن بعد مقاومت و داوم بهتر است کف پوش های ضخیم تر را انتخاب نمایید و البته واکس زدن این کف پوش ها را نباید فراموش نمود.

کف پوش بامبو

کف پوش
کف پوش 

کف پوش بامبو یکی از انواع کف پوش های چوبی محسوب می شود. باید توجه داشت که درحقیقت بامبو یک چوب سخت نبوده و نوعی نی می باشد. این نوع کف پوش مزایای زیادی از جمله سختی و استحکام ، مقاومت و ظاهر شیک دارد .

از نظر مقاومت کف پوش بامبو به سختی چوب بلوط می باشد که معمول ترین چوب مصرفی برای کف پوش است، البته ممکن است ظاهر کف پوش بامبو سست باشد اما در اصل بسیار مقاوم است . مهم ترین خصوصیات بامبو این است که نسبت به سایر کف پوش های چوبی کمتر منبسط می شود و از همین رو برای هر نوع آب و هوایی مناسب است .

بامبو به دو رنگ طبیعی بلوند و کهربایی وجود دارد . قطعات کف پوش بامبو می توانند به صورت عمودی یا افقی بریده شوند که ترکیب آنها در حالت افقی بسیار زیباتر می باشد .

کف پوش مرمر

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات

تا چندین سال پیش کف پوش های مرمر به عنوان نمادی از ثروت و شکوه به حساب می آمدند و نسبت به کف پوش های معمول قیمت بسیار بالایی داشتند، اما در حال حاضر قیمت کف پوش های مرمر در حد متوسطی قرار دارد و نمای لوکس و زیبایی به اتاق می دهد.

نمای سنگ پوش های مرمر بسیار آرامش بخش است. مرمر سنگ خنکی است و حرارت را به راحتی جذب نمی کند و در اتاقی با سنگ مرمر اصولا دما پایین می باشد و برای مناطق گرمسیر بسیار مناسب است.

از کف پوش مرمر می توان در نقاط مختلف منزل مثل اتاق خواب، پذیرایی، حمام، آشپزخانه و حتی محوطه های خارجی منزل استفاده نمود.

 باید به طور مرتب این کف پوش ها را با پاک کننده های ملایم تمیز نمود .

کف پوش Vinyl PVC

کف پوش
کف پوش 

Vinyl به علت ویژگی های ممتاز خود یکی از بهترین گزینه ها برای کف پوش می باشد.

نصب و نگهداری این کف پوش ها بسیار آسان است . تمیز کردن این کف پوش نیز آسان بوده و مقاومت بالایی هم دارد و تحت شرایط سخت همچنان سالم می ماند.

از مهم ترین ویژگی این کف پوش ها ضد آب بودن و راحتی راه رفتن با پای برهنه بر روی آن است.

طرح و مدل های Vinyl نیز بسیار متنوع می باشد و با توجه به طرح انتخابی قابل کاربرد در قسمت های مختلف خانه مثل اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کار، اتاق بازی، ورودی، پاسیو و تمامی نقاط پر رفت و آمد می‌باشد.

در مورد این کفپوش قابل ذکر است که علاوه بر دوام بالا ، خاصیت ارتجاعی خوبی نیز دارد . این پوشش ها عایق حرارتی هستند و کف اتاق را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارند. اشیای بلوری و چینی نیز در برخورد با آنها به راحتی شکسته نمی شوند .

کاشی های کف چرمی

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید

این نوع از کاشی ها نیز در رنگ ها و سایز های مختلفی وجود دارد. آنها می توانند خیلی زیبا و شیک باشند و عایق های بسیار خوبی برای صدا محسوب می شوند. در زیر پا خیلی نرم و لطیف احساس می شوند و ظاهری بسیار لوکس و گران قیمت دارند. در طول زمان شکل چرم عوض می شود و رنگ و جنس آنها تغییر می کند و همیشه دست نخورده و تازه به نظر نمی آید. استفاده از کف پوش های چرمی زیاد مقرون به صرفه نیست اما بسیار زیبا و فریبننده هستند.

مــوزائیـــک

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید

هنگامی که قطعات کوچک و رنگین شیشه، سنگ و یا کاشی کنار هم قرار می گیرند و تصاویر گوناگون یا طرح های تزیینی پدید می آید، به این کار موزائیک گفته می شود. این هنری باستانی است که همواره در حال کشف مجدد است.

موزائیک های آماده

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید

روشی ارزان برای پوشش کف ؛ استفاده از موزائیک های آماده برای خلق مرز ها و عناصر تزیینی است. پس زمینه مشبک می تواند برای هرگونه پوشش کف استفاده شود؛ گرچه استفاده از سنگ رایج تر است.

امواج پیچشی، درختان مو یا برگ های پاییزی برخی اوقات حاشیه یک طرح ساده را تشکیل می دهند. می توانید با تدبیر و تمهیدی که می اندیشید، عناصر تزیینی موزائیک را داخل کاشی های سرامیک یا حتی درون کفپوش های چوبی درج نمایید تا در کل یک جنس مخلوطی مطابق با سلیقه تان به وجود آید.

مثلاً شاید تمایل داشته باشید تصویری رنگی در کف آشپزخانه نقش بزنید.

در نظر بگیرید چه هیجان انگیز خواهد شد اگرموزائیک های شیشه ای داخل قطعات سنگ مرمر قرار گیرند، این قطعات شیشه ای مانند جواهری گرانبها از سطح کدر و مات اتاق بازتاب می کنند.

مـــوکـــت

با انواع کف پوش منازل آشنا شوید
با انواع کف پوش منازل آشنا شوید

موکت، از دیرباز به دلیل راحتی و آسایشی که با خود همراه دارد، از اولین انتخاب های هر خانواده ای بوده ‌است. موکت ها با هر نوع سبک مبلمان و دکوری کاملا هماهنگ هستند و از لحاظ تجملی نیز در سطح بالایی هستند. موکت ثابت سراسری، رنگ و بافت و نقش را به اتاق های شما می‌آورد. 

به علاوه، بافت موکت‌ عایق حرارت و صوت است به همین دلیل در مکان های پر سر و صدا و سرد استفاده از موکت بسیار مناسب است.

هم موکت‌ و هم فرش، به خاطر بافت ملموس و لطیفی که دارند، باعث تلطیف خطوط راست و معماری هندسی اتاق‌ می‌شوند.

از آنجایی که موکت ها در بافت، رنگ و طرح های متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آن‌ها با انواع دکوراسیون نیز به راحتی صورت می‌گیرد. به‌طور معمول اتاق های کم اثاثیه را موکت می‌کنند تا مبله‌تر به نظر برسد. موکت‌ برای پوشش اتاق هایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است.

طراحی کفپوش بخش لاینفکِ دکوراسیون منزل است و تاثیر شگرفی بر ظاهر آن دارد. کفپوش هر کدام از قسمت ‌های خانه را با دقت انتخاب کنید. ناگفته نماند که هنگام انتخاب کفپوش، باید بودجۀ خودتان و ارزش خانه‌ تان را نیز در نظر داشته باشید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «با انواع کف پوش منازل آشنا شوید + توضیحات» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.