زمان مطالعه: 11 دقیقه
کلینیک اعصاب و روان هیربد

کلینیک اعصاب و روان هیربد

کلینیک اعصاب و روان هیربد فعالیت خود را از سال 1393 شروع کرده است . در این 4 سال ضمن کسب تجربیات زیاد خدمات...

کلینیک اعصاب و روان هیربد فعالیت خود را از سال 1393 شروع کرده است . در این 4 سال ضمن کسب تجربیات زیاد خدمات متنوعی به ایرانیان داخل و خارج کشور ارایه کرده است . این کلینیک دارای 8 دپارتمان است که در نوع خود و در سطح ایران بی نظیر است . در کلینیک هیربد بیش از 18100 جلسه مشاوره و درمان و 5700 جلسه خانواده درمانی و 1500 جلسه آنلاین مشاوره برگزار شده است . فعالیت این دپارتمان ها با استفاده از نیروی با دانش و تجربه و در فضایی آرام برای مراجعین فراهم شده است .

کلینیک هیربد
کلینیک هیربد

هشت دپارتمان تخصصی به شرح زیر می باشد :

1- دپارتمان خدمات روانشناختی بزرگسال، 2- دپارتمان خدمات روانشناختی کودک و نوجوان،3- دپارتمان خدمات روانشناختی زوج و خانواده، 4- دپارتمان خدمات روانشناختی طب جنسی ، 5- دپارتمان سالمند و روان تنی (سایکوسوماتیک ) ، 6- دپارتمان وابستگی و اعتیاد، 7- دپارتمان حافظه و شناخت ، 8- دپارتمان مغز و اعصاب.

در زندگی روزمره اتفاقاتی برای افراد مختلف پیش می‌آید که نیاز به صحبت کردن در مورد آن ها و گرفتن مشورت دارند. می‌توان برای این صحبت ها مشاور روانشناسی را انتخاب کرد. اما برای برخی از افراد هنوز هم با وجود پیشرفت‌های زیادی در دنیا علم روانشناسی و مشاوره نامفهوم مانده است و شاید هم بد معنا شده است. در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید. اگر شخصی به یک مشاور روانشناس مراجعه می‌کند این بدان معنا نیست که وی مریض است. خیر. همه ما در زندگی با یکدیگر صحبت می‌کنیم. از مشکلات خود برای هم می‌گوییم و درصدد رفع آنها هستیم. اما چه بهتر که این مشکلات توسط شخصی حل شود که علم آن را داشته باشد.

انواع مشاور روانشناسی

مشکلات بسیاری برای افراد در زندگی وجود دارد که شاید برای آنها خیلی عادی به نظر برسد اما نیاز به درمان توسط مشاور روانشناسی وجود دارد. همانند داشتن استرس و اضطراب که این روزها بخصوص جوانان خیلی از آن رنج می‌برند. همچنین مشکلاتی مانند افسردگی و ترک سیگار و … برخی از مشکلات هم هستند که حتی خود فرد را آزار نمی دهند اما اطرافیان را اذیت می‌کند. این رفتار ها همچون داشتن وسواس، اختلالات خواب، اختلالات خلقی و … هستند. ممکن است یک فرد در طول زندگی به صورت مجرد هیچ یک از این اختلالات را نبیند در خود اما به محض اینکه بخواهد با شخص دیگری وارد زندگی شود این مشکلات به طرفین آسیب وارد می‌کند. درمان و مشاوره روانشناس از طریق دارودرمانی نیست. بلکه با صحبت کردن با فرد و گوش دادن به صحبت‌های وی و ارائه راه حل ها و پیشنهادات لازم برای بهبود صورت می‌گیرد. درمان‌های مشاور روانشناسی ممکن است با چند جلسه صحبت و گفتگو حل شود. اما در این راه باید خود فرد تحت درمان نیز همکاری لازم را با مشاور خود داشته باشد. در صورتی که مشاور برای حل مشکلات راه حل‌هایی را ارائه بدهد و فرد آنها را اجرا نکند همکاری دو طرفه صورت نگرفته و هیچ درمانی انجام نمی‌شود.

ویژگی های روانشناس حرفه ای در تهران

یک روانشناس حرفه ای در تهران دارای ثبات عاطفی کامل و مناسبی است. توانایی رسیدگی به استرس افراد و خنثی کردن این استرس ها و احساسات ناهنجار افراد را دارد. یک روانشناس در مواجه شدن با افرادی که احساسات منفی و بدی دارند ممکن است ناخودآگاه تحت تاثیر قرار بگیرند. در نتیجه باید ثبات عاطفی خود را حفظ کنند تا خود دچار مشکل نشوند و محکم باشند. تعهد اخلاقی یکی دیگر از ویژگی های یک روانشناس در تهران می باشد. روانشناسان باید جلسات خود را با افراد به صورت محرمانه برگذار کنند. صحبت هایی که میشود نباید به بیرون درز پیدا کند. افراد دیگر از این جلسات نباید آگاه بشوند. در این بین باید نسبت به موارد اخلاقی در جلسات نیز متعهد باشد. یک روانشناس در تهران باید فکر باز داشته باشد. باید این علم را داشته باشد که می تواند با هر نوع قشر و هر نوع قوانینی که افراد مختلف به آن ها پایبند هستند روبرو شود. پس نباید قوانین اختصاصی افراد را زیر پا بگذارد و از مرز آن ها عبور کند.
مشاور روانشناسی
مشاور روانشناسی

نحوه کار مشاور روانشناسی

مشاور روانشناسی در این جلسات به ارزیابی وضعیت فکری و جسمی فرد بیمار می‌پردازد. در این جلسات همچنین ماهیت و حد اختلالات رفتار فرد و سابقه داشتن بیماری‌های روانی و … بررسی خواهد شد. مشاور روانشناس همچون یک دوست و عضوی از خانوده وی می‌تواند به شخص بیمار کمک کند تا بتواند هر چه سریعتر بهبود یابد. برای اینکه بتوانید یک متخصص خوب و حرفه‌ای در این زمینه پیدا کنید باید نکات بسیاری را مد نظر داشته باشید. اینکه دقیقاً با چه کسی راحت تر می‌توانید صحبت کنید. مثلاً شاید با یک فردی که هم سن و سال پدر و یا مادرتان باشد نتوانید خیلی از مشکلات خود را بیان کنید و احساس خجالت زدگی داشته باشید. یا اینکه به طور مثال با یک مشاور هم جنس با خود راحتتر بتوانید ارتباط برقرار نمایید و نکات بسیار زیادی که باید به آنها دقت نمایید. در هر شهر و کشوری کلینیک‌های متعددی برای مشاوره روانشناسی وجود دارد که افراد می‌توانند برای مشاوره و درمان به آنها مراجعه نمایند. کلینیک روانشناسی و روانپزشکی هیربد یکی از کلینیک‌های خوب روانشناسی در تهران می‌باشد که شما عزیزان می‌توانید برای تمامی مشکلات خود از جمله مشکلات خانوادگی، مشکلات درسی و … به ما رجوع کنید. متخصصین مجرب و حرفه‌ای هیربد آماده ارائه بهترین خدمات ممکن به شما عزیزان می‌باشند.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کلینیک اعصاب و روان هیربد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.