زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی حنانه شهشهانی

بیوگرافی حنانه شهشهانی

حنانه شهشهانی هم مانند برخی از بازیگران زن ایرانی برای همیشه از ایران رفت.
نام و نام خانواگی حنانه شهشهانی
تاریخ تولد 4 اسفند 1368
سن 31 سال
محل تولد تهران
محل زندگی لس انجلس، آمریکا
ملیت ایرانی
حرفه بازیگر
وضعیت تاهل مجرد

درباره حنانه شهشهانی

حنانه شهشهانی، متولد 4 اسفند 1368 است. وی در رشته موسیقی تحصیل کرده است. ویولن ساز تخصصی اوست. او اولین بار در سن 4 سالگی جلوی دوربین محسن شاه محمدی برای بازی در سریال شلیک نهایی رفت بعد از آن در چندین کار کودک با شاهپور غریب همکاری داشت و در برخی از کارهای مادرش خانم ویدا شهشهانی نیز بازی کرده است. حنانه چند سالی را برای تحصیل به خارج از کشور رفت (دقیق مشخص نیست ارمنستان یا آمریکا بوده) و دوباره از سن 16 سالگی به ایران آمد.

زندگی هنری حنانه شهشهانی

پس از بازگشت به ایران، در فیلم سینمایی «زاگرس» به کارگردانی «محمد علی نجفی» ایفای نقش کرد. زاگرس در سال 1386 به روی پرده سینما رفت. حنانه شهشهانی بازیگر جوان کشورمان تصمیم به حضور در سینما را بعد از اتمام کار کلاه پهلوی در سر داشت سینمایی که جنبه مادی و اقتصادیش براش مهم نبود و دوست داشت توسط سینمایی ها دیده بشود تا مردم عادی.

این علاقه به سینما تا حدی بود که حنانه شهشهانی را نگران ساخت تله فیلم ها کرده بود و او معتقد بود که تله فیلم ها به سینما ضربه میزند و باعث میشه خیلی از کارگردان ها به ساخت آنها رو بیارند که باعث میشه که سینما کوچک بشه و نزول کند. ولی این آرزوها و علایق با پخش عکس های لو رفته حنانه شهشهانی تا حدودی از بین رفت البته پخش تصاویر این بازیگر جوان سریال کلاه پهلوی انتقاد هایی رو به صدا وسیما متوجه کرد ولی کسی که در این بین بیشترین ضرر رو کرد خود حنانه بود.

  • فیلم های سینمایی حنانه شهشهانی

عنوان فیلم کارگردان سال تولید
حرفه ای ها پوران درخشنده 1388
میم مثل مادر رسول ملاقلی پور 1385
زاگرس محمد علی نجفی 1384
  • مجموعه های تلویزیونی حنانه شهشهانی 

عنوان کارگردان سال تولید
جاودانگی مهدی فرد قادری 1390
ترانه مادری حسین سهیلی زاده 1387
مثل هیچ کس عبدالحسن برزیده 1387
یک مشت پر عقاب اصغر هاشمی 1386
کلاه پهلوی سید ضیاءالدین دری 1383 – 1390
شلیک نهایی محسن شاه‌محمدی 1373
  • تله فیلم های حنانه شهشهانی 

عنوان کارگردان سال تولید
پروانه ها - 1388
بلند گریه کن اسماعیل فلاح پور 1384

 

حقایق و حواشی حنانه شهشهانی

اینبار کشف حجاب به حنانه شهشهانی رسیده است. البته در ابتدا توسط او و مادرش تکذیب شد. اما باز هم بعد از انتشار عکس های نامتعارفی در پیچ اینستاگرام خود دیگر جای تکذیب باقی نمی گذارد.

او بعد از مهاجرت به آمریکا و با انتشار عکس های نیمه برهنه و نامتعارف از خود خبر رفتن و مدل شدن خود را به همه اعلام کرد. همچنین او در صفحه اینستاگرامش پیوستن به شبکه های ماهواره ای را تکذیب کرده و اعلام کرد که برای تحصیل به آمریکا رفته است؛ درباره عکس های مدلینگ در صفحه خود صحت مدل شدنش را نیز تاکید کرده است.

تصاویر منتشرشده از حنانه شهشانی، نقدهای زیادی را به دنبال داشته است. مادر حنانه هم از انتشار این عکس ها اظهار تاسف می کند و این را زیر سر سایت های زرد می داند. 

خبرهایی منتشر شده که عکس های اولیه نیمه برهنه حنانه بخاطر امین نبودن عکاس بوده، و دست به انتشار عکس ها زده است. با پیگیری مادر حنانه، عوامل مربوطه در شهرک غرب دستگیر شده اند. 

اما باز هم شایعاتی درباره پیوستن حنانه به شبکه ماهواره ای جم تی وی منتشر شده است. اما از عکس های او که بطور نیمه عریان در طبیعت آمریکا گرفته شده کاملاً مشخص است که دیگر قصد بازگشت به ایران را ندارد.

گالری تصاویر حنانه شهشهانی

کودکی حنانه شهشهانی
کودکی حنانه شهشهانی
ایفای نقش حنانه شهشهانی در فیلم کلاه پهلوی
ایفای نقش حنانه شهشهانی در فیلم کلاه پهلوی
تصویر حنانه شهشهانی در پیج اینستاگرام خود
تصویر حنانه شهشهانی در پیج اینستاگرام خود
حنانه شهشهانی در کنار مادرش ویدا شهشهانی
حنانه شهشهانی در کنار مادرش ویدا شهشهانی
عکس حنانه شهشهانی بعد از کشف حجاب
عکس حنانه شهشهانی بعد از کشف حجاب
عکس حنانه شهشهانی قبل از کشف حجاب
عکس حنانه شهشهانی قبل از کشف حجاب
عکس حنانه شهشهانی بعد از کشف حجاب
عکس حنانه شهشهانی بعد از کشف حجاب
حنانه شهشهانی بعنوان مدل
حنانه شهشهانی بعنوان مدل

راه های ارتباطی

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی حنانه شهشهانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.