زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی حمیت و حلیل آلتین توپ

بیوگرافی حمیت و حلیل آلتین توپ

معروف ترین دوقلوهای فوتبال ترکیه امکان بازی در تیم ملی آلمان را هم داشتند اما برای ترکیه به میدان رفتند.

در روز 8 دسامبر 1982 دو برادر دوقلو در گلزن کرشن آلمان به دنیا آمدند. این دو برادر که اصلیتی ترک داشتند بعدها هر دو به فوتبال روی آوردند. حمیت آلتین توپ بازی را از تیم های پایه شوارتز- وایس آغاز کرد. در همان سال برادرش حلیل آلتین توپ نیز یکی دیگر از بازیکنان تیم شوارتز- وایس شد. یک فصل بعد و در سال 1992 دو برادر راهی تیم توس رودهاوزن شدند و پس از 5 سال بازی در این تیم راهی تیم جوانان واتن شاید شدند. هر دو برادر در سال 2000 راهی تیم بزرگسالان واتن شاید گشتند. از همان دوران حمیت به عنوان هافبک و حلیل به عنوان هافبک تهاجمی در تیم خود بازی می کردند. 

در سطح ملی نیز داستان زندگی دو برادر شبیه هم بود. هر دو برادر در سال 2000 به عضویت تیم ملی زیر 18 سال ترکیه درآمدند. در این تیم حمیت 5 بار به میدان رفت و 3 گل زد. اما حلیل 2 بار فرصت بازی پیدا کرد. یک سال بعد هر دو برادر راهی تیم زیر 20 سال ترکیه شدند و در سال 2003 نوبت بازی آنها در تیم زیر 21 سال ترکیه فرا رسید.

در همین سال بالاخره دو برادر از هم جدا شدند. حمیت راهی شالکه 04 شد و چهار سال در این تیم بازی کرد. هافبک شالکه طی 113 بازی برای این تیم 8 گل به ثمر رساند. اما حلیل فصل 2004-2003 را در تیم ب کایزرسلاترن سپری کرد و پس از سه مسابقه و 4 گل راهی تیم اصلی باشگاه شد. او تا سال 2006 در این تیم بود و آنگاه راهی شالکه شد تا یک بار دیگر با حمیت هم باشگاه شود. 

از آن به بعد زندگی دو برادر دستخوش تغییر شد. حمیت چهار سال را در بایرن مونیخ و فصل 2011-2012 را در رئال مادرید سپری کرد. آن گاه به گالاتاسرای پیوست و پیراهن شماره چهار این باشگاه را تا سال 2017 به تن کرد؛  پس از آن راهی دارمشتات شد و  در سال 2018 با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی نمود.  اما حلیل در این سالها در تیم های فرانکفورت، ترابوزان اسپور و آگزبورگ بازی کرد و پس از آن که تا سال 2017 پیراهن شماره 7 آگزبورگ را به تن کرد، راهی تیمهای اسلاویاپراگ و کایزرسلاترن شد و سرانجام در سال 2018 با پیراهن کایزرسلاترن فوتبال را کنار گذاشت.

حمیت از سال 2004 و حلیل از سال 2005 پیراهن تیم بزرگسالان ترکیه را به تن کردند. حمیت در 82 بازی ملی 7 گل و حلیل در 38 مسابقه 8 گل برای ترکیه به ثمر رساند. حلیل تا سال 2011 برای ترکیه به میدان رفت و سه سال پس از او حمیت هم آخرین بازی ملی خود را انجام داد.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی حمیت و حلیل آلتین توپ» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی حمیت و حلیل آلتین توپ فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.