زمان مطالعه: 3 دقیقه
نگاهی به بازیگری حامد کمیلی به بهانه حضورش در سریال مرداب

نگاهی به بازیگری حامد کمیلی به بهانه حضورش در سریال مرداب

حامد کمیلی از جمله معدود بازیگرانی است که با وجود نقش آفرینی در فیلم هایی که شاید در میان مخاطبان چندان جا نیفتاده اند، باز هم از محبوبیت زیادی برخوردار است.

شنبه ۲ دی ۱۴۰۲
چکاوک شیرازی

حامد کمیلی از جمله معدود بازیگرانی است که با وجود نقش آفرینی در فیلم ها و سریال هایی که شاید در میان مخاطبان چندان جا نیفتاده اند، باز هم از محبوبیت زیادی برخوردار است. او از سال هشتاد و چهار در عرصه ی بازیگری مشغول به کار شده است اما اقبال دو سال بعد، زمانی به او رو آورد که در سریال مناسبتی « اغما» در نقش « شیطان » ظاهر شد. خود سریال وقصه اش در میان مخاطبان محبوبیت زیادی داشت. اما نقش متفاوت کمیلی را هم نباید در موفقیت این سریال نادیده گرفت. بازی ای که نه تنها کمک بزرگی به مجموعه کرد، بلکه سکوی پرتابی هم برای خود او محسوب می شد.

بازیگری حامد کمیلی سریال مرداب
حامد کمیلی 

اما این بازیگر که در نوازنده ی خوبی هم هست تنها به بازی در سریال ها بسنده نکرد، هر چند که در سریال های زیادی حضور داشت‌. اما در هیچ کدام به اندازه ی اغما، خاطره ساز نشد‌. تا سال نود و سه که در سریال پرده نشین ساخته ی بهروز شعیبی حاضر شد. اما به نظر می رسد این بار محبوبیت خود سریال باعث دیده شدن دوباره ی او شد.
کمیلی در سینما هم بازیگر مطرحی قلمداد می شود اما ضعف او در انتخاب هایش تا قبل از بازی در فیلم پسر آدم، دختر حوا، کاملا مشهود است. او فیلم های را انتخاب می کرد که شاید تعداد کمی از سینماروهای حرفه ای آن ها را دیده باشند. مانند شکلات داغ یا تردید. هر چند که تردید فیلمی عالی بود که هنوز هم دیدنش لذت بخش است، اما بازی کمیلی در سایه ی حضور رادان و علیدوستی قرار گرفته بود.

فیلم پسر آدم و دختر حوا با بازی حامد کمیلی و مهناز افشار
فیلم پسر آدم و دختر هوا با بازی حامد کمیلی و مهناز افشار

اما چرخش ناگهانی اش و حضور در فیلم های کمدی باعث جلوگیری از کم رنگ شدنش در سینما شد‌. پسر آدم دختر حوا، نقطه ی عطف کارنامه ی کمیلی قلمداد می شود. او در فیلمی بسیار خوش ساخت به کارگردانی رامبد جوان و بازی در مقابل مهناز افشار، توانست دوباره دیده و پر رنگ شود. پس از آن، بازی اش در فیلم های متوسطی چون، هر چی خدا بخواد یا اخلاقتو خوب کن، جایگاهش را تثبیت کرد. از سال هشتاد و هفت حدود ده سال طول کشید تا او در سریال موفق خوب، بد، جلف ( رادیو اکتیو) نقش آفرینی کند. تا قبل از آن هم چنان سرگرم بازی در فیلم ها و سریال هایی بود که نامی از آن ها در خاطره ها نمانده است.
شاید یکی از دلایل عدم موفقیت چشمگیر برای کمیلی اصرارش به قبول نقش های دوم و فرعی بوده باشد.

حامد کمیلی در سریال اغما در نقش شیطان
حامد کمیلی در سریال اغما در نقش شیطان

اما خوب ، بد، جلف برای او تولدی دوباره بود. سریالی محبوب و موفق. هر چند که این بار حضور پررنگ جمشیدی و درخشانی در این سریال خطر بزرگی برایش به حساب می آمد، اما با تجربه ای که کسب کرده بود توانست در نقش خودش به خوبی ظاهر شود و هم پای آن دو در صدر بایستد و بازی خوبی ارائه دهد.
قبله ی عالم برایش تجربه ی چندان خوبی نبود زیرا سرنوشت سریال با این که می توانست به بیشتر دیده شدنش در نقش ناصرالدین شاه، کمک کند، به جای نامعلومی رسید.
او هم اکنون مرداب را در شبکه ی خانگی در حال پخش دارد. انتخاب های اخیرش نشان می دهد که نبض بازار را شناخته است و می تواند کاری کند تا بار دیگر در ذهن مخاطبانش نقش ببندد.

حامد کمیلی سریال مرداب
حامد کمیلی سریال مرداب

بازیگری هم مانند بسیاری از مشاغل دیگری است که فرد شاغل باید مدام خودش را به روزرسانی کند تا بتواند موفق تر عمل کند. مانند پزشکی یا خوانندگی. خواننده های زیادی وجود دارند که به صرف داشتن صدای خوب، می خوانند اما هرگز تلاشی برای قوی تر شدن ندارند و به آنی که هستند بسنده می کنند. اکثر بازیگران ما هم همینطورند. همین که بازیگر شدند تلاش برای یادگیری را کنار می گذارند و همین باعث می شود که رفته رفته با وجود بازیگران قابلی که مدام به عرصه ی نمایش اضافه می شوند، از یادها بروند. پس صمیمانه امیدواریم کمیلی دقیقا برعکس این رفتار را پیشه کند زیرا حضورش باعث دلگرمی طرفدارانش است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نگاهی به بازیگری حامد کمیلی به بهانه حضورش در سریال مرداب» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.