زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی فرانچسکو تولدو

بیوگرافی فرانچسکو تولدو

فرانچسکو تولدو ستاره ایتالیا در یورو 2000 در ابتدا قرار نبود در ترکیب اصلی ایتالیا قرار گیرد.

روز دوم دسامبر، روز تولد فرانچسکو تولدو دروازه بان سابق ایتالیاست. دروازه بان 196 سانتی متری فوتبال ایتالیا در سال 1971 در پادوآ به دنیا آمد. فوتبال را از سال 1983 آغاز کرد و در سال 1987 به عضویت جوانان میلان درآمد. وی پس از سه سال عضویت در جوانان میلان، به تیم بزرگسالان این باشگاه پیوست اما تا سال 1993 حتی فرصت نکرد که یک بار درون دروازه این تیم بایستد.

در اولین فصل حضور در میلان به ورونا قرض داده شد. با این حال در این تیم نیز فرصت بازی پیدا نکرد. یک سال بعد به صورت قرضی دروازه بان تیم ترنتو شد و در 38 مسابقه از دروازه این تیم محافظت کرد. در آخرین فصل حضور در میلان نیز به صورت قرضی دروازه بان راونا شد و در 31 مسابقه از دروازه این تیم محافظت کرد.

اما دوران اوج فوتبال وی از سال 1993 و با پیوستن به فیورنتینا آغاز شد در همان سال دروازه بان تیم ملی زیر 21 سال ایتالیا شد و طی یک سال در 8 بازی ملی به میدان رفت. تولدو 8 سال در فیورنتینا حضور داشت و در 266 مسابقه از دروازه تیم محافظت کرد. وی با بنفشها دو بار در سال های 96 و 2001 قهرمان کوپا ایتالیا شد. در سال 96 نیز سوپر کاپ ایتالیا را با برتری  2بریک فیورنتینا مقابل میلان به دست آورد.

تولدو اولین بازی ملی خود را در سال 1995 انجام داد و تا سال 2004 در 28 مسابقه برای آتزوری به میدان رفت. اوج درخشش وی در بازی های یورو 2000 بود که پس از مصدومیت بوفون، دروازه بان اصلی ایتالیا شد و با درخشش در نیمه نهایی مقابل هلند و مهار سه ضربه پنالتی زمینه صعود ایتالیا به فینال و نایب قهرمانی این تیم در اروپا را فراهم آورد. او در همان سال بهترین دروازه بان سری A لقب گرفت.

تولدو از سال 2001 دروازه بان اینتر شد و تا سال 2010 در این تیم حضور داشت. وی با اینتر فاتح لیگ قهرمانان اروپا در سال 2010، پنج بار قهرمان سری  A، سه بار قهرمان کوپا ایتالیا و سوپرکاپ ایتالیا شد. تولدو در سال 2010 و پس از 148 بازی برای اینتر از فوتبال کناره گرفت.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی فرانچسکو تولدو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی فرانچسکو تولدو فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.