زمان مطالعه: 4 دقیقه
مکان های ماهیگیری تهران

مکان های ماهیگیری تهران

برای ماهیگیری در تهران، مکان های زیادی وجود دارد که می‌توانید آخر هفته خود را به این تفریح بپردازید.

مکان‌های ماهیگیری در تهران کم نیستند و می‌توانید با توجه به محل زندگی خود یا بر حسب علاقه تان به چنین مکان هایی، به تفریح ماهیگری در اطراف تهران بپدازید. یافتن مکانی برای ماهیگیری در شهر یا اطراف آن می‌تواند بهترین گزینه برای آرامشی چند ساعته باشد. آنچه در ادامه می‌آید مکان های ماهیگیری تهران و اطراف این کلان شهر است که آسمونی در این پست گردآوری کرده است.

دریاچه پارک المهدی

پارک المهدی در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی قرار دارد. علاوه بر امکانات رفاهی که به دلیل نزدیکی به پایانه‌ اتوبوسرانی غرب برای مسافران در نظر گرفته شده است، این پارک انتخاب مناسبی برای تفریح شهروندان تهرانی نیز به حساب می‌آید. شهربازی، شهر کتاب، مرکز خرید، بازارچه خوداشتغالی، زمین بازی، آبنما، نمازخانه و... از جمله امکانات این پارک است. از مکان‌های زیبای این پارک دریاچه آن است که علاوه بر امکان قایقرانی شرایط مناسبی برای علاقه مندان به ماهیگیری را نیز فراهم آورده است.

جاجرود، آبشار کمرد

منطقه جاجرود از زیبایی‌های طبیعی شرق تهران است. کمرد در بیست کیلومتری جاده رودهن واقع است. فرعی منتهی به این روستا بعد از پل رودخانه جاجرود قرار دارد. از جاده تا روستای کمرد شش کیلومتر فاصله است. از مرکز روستا بعد از بیست دقیقه پیاده‌روی سبک به آبشار کمرد می‌رسیم.

پلور، دریاچه سد لار

ماهیگیری در سد لار
ماهیگیری در سد لار

رودخانه لار از کوه‌های کلون بستک در شرق و شمال شرق استان تهران سرچشمه می‌گیرد. سد لار بر روی این رودخانه بسته شده است. سد لار در 80 کیلومتری شمال شرق تهران نزدیک پلور قرار دارد. چشم‌اندازهای بسیار زیبا از منطقه دماوند، کندوهای عسل، انشعابات رودخانه‌ای فراوان و مناظر کوهستانی البرز از زیبایی‌های این مکان است. ماهی‌های این دریاچه قزل‌آلای خال قرمز هستند.

هراز آب اسک

رودخانه هراز از جنوب دماوند و کوه‌های غربی فیروزکوه تغذیه می‌شود و به دریای خزر می‌ریزد. از جوار شهرهای آمل و فریدون کنار عبور می‌کند و بخش مهمی از آب زراعی این شهرها را تامین می‌کند. آب اسک در استان مازندران قرار دارد، اما دسترسی آن از تهران نیز آسان و کوتاه است. فاصله آب اسک تا تهران 80 کیلومتر است. اتوبان پردیس و جاده هراز سریع‌ترین راه رسیدن به آب اسک است. دریاچه‌ای که در این مسیر به وجود آمده در اثر رانش زمین در سال‌های اخیر بوده است. با توجه به شدت جریان آب رودخانه مناسبترین محل ماهیگیری در همین دریاچه است. مجوز ماهیگیری را می‌توان از اداره محیط زیست پلور یا اداره محیط زیست تهران در پارک سرخه حصار تهیه کرد. ماهی قزل‌آلای خال قرمز از ماهیان رودخانه هراز است اما در عین حال قزل‌آلای رنگین کمانی نیز در این دریاچه یافت می‌شود.

دریاچه پارک ارم

ماهیگیری در دریاچه پارک ارم
ماهیگیری در دریاچه پارک ارم

پارک ارم در 5 کیلومتری غرب تهران قرار دارد. شهربازی، فضای سبز، کافی شاپ، رستوران، مجموعه‌های فرهنگی و امکانات تفریحی جاذبه‌های این پارک بزرگ به حساب می‌آید. دریاچه هشت هکتاری پارک ارم شرایط مناسبی را برای علاقه مندان به ماهیگیری نیز فراهم کرده است. پارک ارم در روزهای عادی از ساعت 5 عصر تا 12 شب و روزهای تعطیل از 10 صبح تا 12 شب پذیرای علاقه‌مندان است.

دریاچه پارک رازی

پارک رازی در جنوب تهران و بین میدان رازی و قزوین قرار دارد. زمین بازی، شهربازی، فضای سبز و مجموعه‌های فرهنگی از امکانات این پارک محسوب می‌شود. ماهیان این دریاچه بیشتر کپور و قزل‌آلا هستند .

دریاچه‌های تار و هویر

دریاچه‌های تار و هویر در 30 کیلومتری شرق شهرستان دماوند قرار دارند. بعد از 14 کیلومتر جاده خاکی به دریاچه تار می‌رسد. دریاچه بین کوه‌های دوبرار و زرین کوه قرار دارد. ماهی‌های این دریاچه‌ها اغلب قزل‌آلای خال قرمز هستند. اما قزل‌آلای رنگین‌کمانی و زردک نیز در این دریاچه وجود دارند.

دریاچه امامزاده علی

ماهیگیری در دریاچه امامزاده علی (پشنگ)
ماهیگیری در دریاچه امامزاده علی (پشنگ)

دریاچه امامزاده علی نزدیک آب اسک یا همان پشنگ و در 80 کیلومتری تهران قرار دارد. دسترسی به این دریاچه از طریق جاجرود، آبعلی، پلور و آب اسک است. ماهی‌های قزل‌آلای خال قرمز و قزل‌آلای رنگین کمانی از ماهیان این دریاچه هستند.

رودخانه نیمرود

رودخانه نیمرود در 12 کیلومتری جنوب غرب شهرستان فیروزکوه قرار دارد. این رود از کوه‌های کتوزان سرچشمه می‌گیرد و به رودخانه فیروزکوه می‌پیوندد. قزل‌آلای رنگین کمانی و زردک را می‌توان در این رودخانه یافت.

سد لتیان

سد لتیان 25 کیلومتری شمال شرقی تهران و بر روی رودخانه جاجرود بسته شده است. در دریاچه این سد ماهی‌های قزل‌آلای خال قرمز، قزل‌آلای رنگین کمانی، زردک، سیاه ماهی و کپور زیست می‌کنند. ماهیگیری در سد لتیان یکی از بهترین جاهای اطراف تهران است.

سد خاکی ماملو

رودخانه جاجرود از ارتفاعات شمال شرقی تهران سرچشمه می‌گیرد. این رودخانه تامین‌کننده بخشی از آب شرب شهر تهران است در رودخانه‌ی جاجرود گونه‌های ماهی قزل‌آلا و کپور یافت می‌شود. سد ماملو در 45 کیلومتری جنوب شرقی تهران و بر روی رودخانه جاجرود قرار دارد و مکانی مناسب برای ماهیگیری است.

رودخانه نسن

ماهیگیری در رودخانه نسن
ماهیگیری در رودخانه نسن

این رود در شمال و شمال غربی تهران و جوار سیاه بیشه جریان دارد. گونه‌های خال قرمز و رنگین کمانی قزل‌آلا از عمده ماهیان این رود است.

سد امیرکبیر یا سد کرج

این سد در 25 کیلومتری جاده کرج چالوس قرار دارد. ماهی‌های قزل‌آلای خال قرمز و رنگین‌کمانی در دریاچه این سد پرورش پیدا می‌کنند.

سد طالقان

سد طالقان در استان البرز و 120 کیلومتری شمال غربی تهران در دره طالقان قرار گرفته است. قزل‌آلای رنگین کمانی، کپور، زردپر، ماهی سفید رودخانه‌ای از ماهیان دریاچه این سد هستند.

دریاچه چیتگر

ماهیگیری در دریاچه چیتگر
ماهیگیری در دریاچه چیتگر

ماهیگیری در دریاچه چیتگر، یا همان دریاچه شهدای خلیج فارس، یکی از جدیدترین مکان های ماهیگیری در غرب تهران است. در قسمتی از دریاچه چیتگر، مکانی مخصوص ماهی گیری تعبیه شده که افراد علاقه مند به ماهیگیری بتوانند به این تفریح بپردازند.

نظر خود را درباره «مکان های ماهیگیری تهران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره مکان های ماهیگیری تهران فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید