زمان مطالعه: 1 دقیقه
لوازم جانبی، وسایل و قطعات شومینه

لوازم جانبی، وسایل و قطعات شومینه

همانطور که می دانید داشتن یک گودال آتش برای برپا کردن آتش شومینه کافی نمی باشد و به لوازم و تجهیزات جانبی...

لوازم جانبی، وسایل و قطعات شومینه
لوازم جانبی، وسایل و قطعات شومینه
همانطور که می دانید داشتن یک گودال آتش برای برپا کردن آتش شومینه کافی نمی باشد و به لوازم و تجهیزات جانبی دیگری هم نیازمند هستید.در این بخش آسمونی به معرفی لوازم مورد نیازتان در کنار شومینه می پردازیم.

لوازم جانبی شومینه

نرده

شما می توانید از یک نرده فلزی برای محافظت از پرتاب شدن شعله ها و گدازه های آتش شومینه و جلوگیری از خطر سوختن استفاده کنید.همچنین با طراحی و تزئین نرده ، جلوه ای زیبا به آن ببخشید.هر چه نرده های ریز بافت تر باشد می تواند موثرتر واقع گردد.

محافظ

این نوع محافظ ها بیشتر برای اتاق های پر رفت و آمد و اتاق کودکان استفاده می گردد تا افراد به شومینه نزدیک نشوند.

جارو

در صورتی که هرگونه خاکستر یا مانده چوب در محل شومینه باقی ماند بهتر است از یک جارو مخصوص این کار استفاده کنید

میله های نگهدانده

این میله ها اغلب برای دسته بندی و مرتب نمودن هیزم ها در شومینه استفاده می گردند به گونه ای که دامنه آتش از حریم شومینه خارج نگردند.

بیل

از بیل هم می توانید برای خارج کردن کردو غبار و خاکستر از داخل گودال شومینه استفاده کنید و آن ها را به خارج از خانه منتقل سازید.

سیخ

از سیخ مخصوص بخاری هم برای هدایت و جابجایی آتش به محل دلخواه خود استفاده کنید و با جابجایی خاکستر می توانید آتش بیشتری فراهم کنید

انبر ذغال گیر

این انبر هم وسیله ای مناسب برای جابجایی ذغال است

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «لوازم جانبی، وسایل و قطعات شومینه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.