زمان مطالعه: 1 دقیقه
بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

فایبرگلاس کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است. که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از ٔ مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده میشود
در این مطلب می خوانید : [بستن]

بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس
بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

فایبرگلاس کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است. که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از ٔ مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده میشود . کامپوزیتها یا قطعات فایبرگلاس حاوی یک نوع یا بیشتر از الیاف تقویت کننده (الیاف شیشه )بوده که توسط یک رزین  (ماتریس  )احاطه میگردند.

ویژگی ها:

امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب و اسید خود را با استفاده از فایبرگلاس عایق می کنند. وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی از آن را می گیرند.

اما از ویژگی های دیگر فایبرگلاس سبک بودن و مستحکم بودن آن است. که باعث تولید انواع قطعات از جنس فایبرگلاس شده است. سپر انواع خودروها، انواع ایرانیتها، اتاقک ها، سیلوهای سیمان، مخازن نگهداری مایعات مختلف از جمله اسید، سپتیک تانکها، چربی گیرها و … الیاف تقویتی نقش اصلی را در استحکام و مقاومت قطعات کامپوزیت دارا می باشند. که تعدادی از انواع آن شامل الیاف شیشه ؛ الیاف کربن ؛ الیاف آرامید؛ کولار و غیره هستند.

الیاف های فوق الذکر خود دارای اشکال و انواع مختلفی می باشند. متداولترین نوع مصرفی الیاف تقویت کننده در صنایع الیاف شیشه ای هستند.  باعث افزایش قابل توجه مدول مقطعی در بسیاری از کاربردها استفاده از مواد مغزی مانند فوم ها و قطعات کامپوزیت میگردد. استفاده از مواد مغزی باعث افزایش سفتی و سختی قطعات فایبرگلاس یا کامپوزیت می گردد.

قطعات کامپوزیتی دارای مواد مغزی می توانند یک طرف و یا دو طرف سطح صاف و صیقلی  به شکل ساندویچ تولید شوند. در یک کامپوزیت رزین سهم بیشتری را در مقایسه با مواد دیگر به خود اختصاص می دهد. که در ضمن دارای دو نقش می باشد؛ اول به عنوان نگهدارنده یا تثبیت کننده محل الیاف تقویتی ودوم اینکه در صورت اعمال نیرو به قطعه باعث تغییر شکل و توزیع  تنش در کل سطح می گردد. متداولترین رزین مصرفی در صنایع فایبرگلاس رزین پلی استر غیر اشباع است. از انواع دیگر می توان به اپوکسی ها؛ وینیل استرها؛ فنولیک ها و غیره اشاره نمود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.