زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی فرناندو مورینتس

بیوگرافی فرناندو مورینتس

روز پنجم آوریل( 17 فروردین) سالگرد تولد مهاجم سابق تیم های رئال مادرید، موناکو، لیورپول و والنسیا است.

فرناندو مورینتس در روز پنجم آوریل 1976 در کاسرس اسپانیا به دنیا آمد. بازی را با رده های پایه آلباسته آغاز کرد و از 1993 به تیم بزرگسالان آلباسته پیوست. مورینتس در سال 1995 راهی ساراگوسا شد و در این تیم بود که نام خود را بر سر زبان ها افکند. 28 گل زده در 66 مسابقه کافی بود که فرناندو مورد توجه رئال مادرید قرار گرفته و از 1997 به این تیم ملحق شود. ورود مورینتس به سانتیاگو برنابئو مصادف شد با پایان ناکامی های طولانی رئال در اروپا و این تیم در سال 1998 قهرمانی اروپا را به دست آورد.

پس از آن افتخارات مورینتس و رئال ادامه یافت. تیم در سال 2000 قهرمان اروپا و سوپرکاپ اروپا شد؛ یک سال بعد فاتح لالیگا، پس از آن نوبت به لیگ قهرمانان اروپا(2002) رسید و آن گاه نوبت به قهرمانی لالیگا(2003) رسید. اما با وجود عملکرد عالی مهاجم 186 سانتی متری رئال، وی قربانی طرح کهکشانی ها شد و با ورود رونالدوی برزیلی عملا به نیمکت فرستاده شد. مورینتس در فصل 04-2003 به صورت قرضی به موناکوی فرانسه تبعید شد. اما دورانی طلایی در موناکو برای او رقم خورد.

وی در لیگ قهرمانان هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت دروازه رئال را باز کرد و با تیم خود هم نایب قهرمان اروپا شد و هم عنوان بهترین مهاجم فصل اروپا و آقای گل لیگ قهرمانان را از آن خود کرد. با این وجود وی در هنگام بازگشت به رئال بازهم نیمکت نشین بود و در سال 2005 با 182 بازی و 72 گل از کهکشانی ها جدا شد؛ فرناندو یک فصل را با لیورپول گذراند و قهرمان جام حذفی انگلیس 06-2005 و فاتح و سوپرکاپ اروپا(2005) شد. والنسیا و المپیک مارسی دیگر باشگاه های مورینتس بودند و وی در این تیم ها نیز فاتح کوپا دل ری 08-2007،  لیگ فرانسه 10-2009 و جام حذفی فرانسه در همان فصل شد.

Fernando Morientes: A season in the history of AS Monaco - AS Monaco

او همچنین از 1998 تا 2007 در 47 بازی 27 گل برای تیم ملی اسپانیا به ثمر رساند اما نسل وی توفیقی در رده ملی کسب نکرد. وی پس از مدت ها به میادین بازگشت و این بار در دسته های پایین تر اسپانیا برای سانتاآنا بازی کرد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی فرناندو مورینتس» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی فرناندو مورینتس فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.