زمان مطالعه: 4 دقیقه
لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation

لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation

لیفت صورت یک عمل بازگرداننده شادابی صورت است و تغییری در شکل پایه صورت ایجاد نکرده، همچنین فرآیند پیری را...

لیفت صورت یک عمل بازگرداننده شادابی صورت است و تغییری در شکل پایه صورت ایجاد نکرده، همچنین فرآیند پیری را متوقف نمی سازد. آسمونی در مورد لیفت صورت و گردن و پرسش های متداولی که در این زمینه وجود دارد را برای شما عزیزان تشریح می کند.

لیفت صورت (Face Lift) را تنها با جراحی می توان انجام داد . درمان های جوان سازی غیرجراحی نمی توانند نتایج مشابهی ایجاد نمایند ، ولی می توانند زمان مناسب برای انجام لیفت صورت  (Face Lift) را به تعویق انداخته ، یا نتایج جراحی را تکمیل نمایند .  ار جمله روش های کمکی می توان به توان به تزریق چربی صورت اشاره کرد که بسیار کمک کننده است

لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation
لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation
چربی ناحیه صورت ، گونه ها و گردن را می توان شکل داد و یا جابجا نمود و بافت زیرین را در موقعیت جدید قرار داد . معمولا لایه های عمیق تر صورت و عضلات نیز لیفت می شوند . پوست اضافی برداشته می شود . برش های لیفت صورت در قسمت جلو و عقب گوش قرار دارند.

ممکن است برای بهبود پیری گردن ، یک برش دیگر در زیر چانه نیز لازم شود . برای بستن برش ها از بخیه یا چسب های پوستی استفاده می شود .

لپ های آویزان ، پوست شل گردن ، و تجمع چربی در زیر چانه را می توان با لیفت گردن تصحیح کرد . برش لیفت گردن معمولا در قدام نرمه ی گوش آغاز شده و به خلف گوش پیچیده و تا محل رویش مو می تواند ادامه داشته باشد

پرسش های متداول

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل هستند؟

 • به تشخیص پزشک وابسته است به طور مثال خطوطی که در صورت وجود دارد را می توان با استفاده از بوتاکس و یا تزریق چربی کم کرد اما کسانی که افتادگی و شلی زیاد صورت دارند جراحی لیفت صورت و گردن کمک کننده است .

چه نکاتی را باید یعد از عمل رعایت کنم ؟

 • توصیه می شود که روزهای بعد از عمل فرد از انجام کارهای سنگین خودداری کند و در عوض بیشتر استراحت کند چون بعد از عمل پوست بی حس می باشد احتمال آسیب دیدگی و سوختگی در نواحی عمل شده بیشتر است به همین دلیل در هنگام استحمام از آب داغ استفاده نکنید همچنین از دستگاههای لرزاننده سر و صورت (ماساژور) نیز استفاده نکنید .

چه نکاتی را باید قبل از عمل رعایت کنم ؟

 • مصرف آسپرین و هر داروی آسپرین دار حداقل 10 روز قبل از عمل تا سه هفته بعد از عمل جراحی ممنوع است. این ترکیبات به علت ایجاد اختلال در انعقاد خون احتمال ایجاد خونریزی را زیادتر می کند. استامینوفن جایگزین بسیار خوبی برای آسپرین است .

 • در صورت سیگار کشیدن یا هر نوع عادت دیگر حتماً ما را در جریان بگذارید .

 • اگر بیماری خونریزی دهنده یا هر نوع بیماری حاد و مزمن حتی جوش و سرما خوردگی به خصوص در هفته قبل از عمل داشتید و دارید به ما اطلاع دهید .

 • شب قبل از عمل استحمام کنید و روز عمل بدون آرایش و عطر تند باشید.

 • تمام مدارک پزشکی خود را به کلینیک ببرید .

 • روز عمل ناشتا باشید (از صبح حتی آب هم نخورید)

 • در صورت خانم بودن آیا در حال حاضر حامله یا در حال شیردهی هستید ما را مطلع فرمائید .

face-lift
face-lift
چه نوع بیهوشی در زمان عمل استفاده می‌ شود ؟

 • بیمار را هم می توان با بیهوشی عمومی و یا خواب عمیق (stand by anestesia) بهترین شیوه با بیهوشی عمومی است تا راه تنفس مطمئنی تامین شود. ولی اگر عمل جراحی طولانی نباشد می توان با خواب عمیق بیمار را بیهوش کرد . هر عمل جراحی که با بیهوشی همراه باشد دارای ریسک هایی می باشد اما اگر جراح اطلاعات دقیق تری از تاریخچه بیمار داشته باشد و معاینات و آزمایشات به درستی انجام گیرد و جراحی در کلینیک ها و بیمارستان های مجهز که مورد تاکید وزارت بهداشت هستند انجام گیرد. طبیعتاٌ ریسک های موجود به حداقل می رسند.احتمال خون ریزی بعد از عمل وجود دارد که در افراد سیگاری و کسانی که فشار خون دارند این احتمال بیشتر است . همچنین پوست افراد سیگاری بعد از عمل ممکن است سیاه (نکروز) شود .

چند روز به مرخصی نیاز دارم؟

 • بعد از انجام این عمل مرخصی به مدت زمان 10 روز احتیاج می باشد.

آیا وضعیت خواب مخصوصی باید داشته باشم؟

 • 3 الی 4 هفته سر بالاتر قرار گیرد.

آیا محدودیت در نوع پوشش خود دارم؟

 • استفاده از لباس های که از سر پوشیده می شود و یا خیلی تنگ هستند توصیه نمی شود زیرا احتمال ضربه وجود دارد.

چه مدت زمانی طول می کشد تا بهبودی کامل پیدا کنم؟

 • 2 الی 3 هفته بعد از عمل زمان نیاز است که فرد فعالیت روزمره خود را دوباره آغاز کند و برای مشاهده نتایج حداقل به 6 الی 1 سال زمان نیاز است.

انجام استحمام و ورزش بعد از عمل به چه طریقی امکان پذیر خواهد بود؟

 • بیمار می تواند 48 الی 72 ساعت بعد از عمل یک استحمام کوتاه داشته باشد. همچنین هفته بعد از عمل ورزش را می تواند با پیاده روی آغاز و به تدریج دامنه فعالیت خود را افزایش دهد .

آیا بعد ار عمل امکان رانندگی وجود دارد؟

 • بعد از 1 الی 2 هفته بعد از عمل رانندگی بلامانع است .

لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation
لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation
چه آزمایش هایی قبل از عمل باید انجام دهم ؟

 • آزمایشات خون (تست های انعقادی،ویروسی- قند خون ، اوره و ...)همچنین چون به دلیل اینکه افرادی که مخاطب این عمل هستند رده سنی بالاتری دارند ممکن است دارای بیمارهای مانند فشارخون، قلبی و عروقی، بیماریهای ریوی باشند که حتماً باید با پزشک خود برای انجام این عمل مشورت کنند.

 • اگر سیگاری هستید حتماً به اطلاع دکتر برسانید.

 • اگر از داروهای خاصی (به خصوص آن دسته که شانس خون ریزی را زیاد یا کم می کنند مانند آسپرین ، ویتامینE و داروهای ضد انعقادو...) مصرف می کنید حتماً به اطلاع دکتر برسانید .

 • بانوانی که باردار هستند و یا حتی احتمال می دهند که باردار هستند حتماً به اطلاع دکتر برسانند.

آیا لیفت صورت به بستری شدن در بیمارستان نیاز دارد؟

 • به علت طولانی مدت بودن عمل، یک شب بستری بودن در کلینیک توصیه می شود.

عمل لیفت صورت چه مدت زمانی طول می کشد؟

 • حدود 5 الی 6 ساعت طول می کشد که این نشان دهنده آن است که یک عمل بسیار دقیق ، صبورانه و حساس می باشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «لیفت صورت و گردن - ( Face Lift ( Facial Rejuvenation» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.