2 نظر
مطالعه: 1 دقیقه
نکات مهم و ضروری هنگام خرید کفش

نکات مهم و ضروری هنگام خرید کفش

برای خرید کفش همیشه باید به نکاتی توجه داشت که شاید کمتر به ذهن کسی می‌رسد و فقط زیبایی مطرح می‌شود.

برای خرید کفش به این نکات در ادامه‌ی این پست آسمونی می‌بینید توجه داشته باشید. اگر قصد خرید کفش را دارید پس به جزئیات آن توجه داشته باشید زیرا این نکات می‌تواند به شما در خرید سریع‌تر کمک کند.

خرید در انتهای روز

سعی کنید خرید کفش را در انتهای روز انجام دهید چون در طول روز و پیاده‌روی پا ورم می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود.

نوع کفش

از خرید کفش‌های با کفی بسیار ضخیم یا پاشنه بلند پرهیز کنید. همچنین کف زیر کفش نباید صاف باشد بلکه باید آجدار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری کند. کفشی که کف آن لغزنده و سُر است، کفش مناسبی نیست.

خرید کفش
خرید کفش

قالب کفش

قالب کفش‌های مختلف متفاوت است بنابراین به صرف سایز کفش، آن را نخرید. بهترین قالب کفش مدلی است که یک تا 2 سانتی‌متر پاشنه داشته و قسمت جلویی آن گرد باشد.

بدترین حالت کفش

بدترین مدل کفش مدلی است که بیش از چند سانتی‌متر پاشنه داشته و نوک‌تیز باشد. کفش‌ نباید سفت باشد و باید انعطاف لازم را داشته باشد زیرا حالت سفتی در آن مانع راه رفتن طبیعی شده و باعث ایجاد پینه و میخچه در پا می‌شود.

کفش تنگ

هرگز کفشی را که تنگ است به خیال اینکه جا باز می‌کند، نخرید.

کفش بچه‌ها

کفش‌های رو باز، مچ پا را نگه نمی‌دارد. این کفش‌ها به خصوص برای کودکان ایمنی چندانی ندارند.

قسمت جلوی کفش

قسمت جلویی کفش که فضای لازم برای حفظ انگشتان را تامین می‌کند، باید گرد باشد. مدل‌های به اصطلاح نوک تیز فضای کمی‌ را برای انگشتان تامین می‌کنند و به همین علت توصیه نمی‌شود. توجه داشته باشید فضای اضافی جلوی کفش باعث می‌شود که پا درون آن بلغزد و تاول بزند. بهتر است بین نوک ‌بلندترین انگشت پا و نوک کفش حدود یک سانتی‌متر فاصله باشد.

جنس رویه کفش

جنس رویه کفش بسیار مهم است. بهترین رویه برای کفش، همان رویه چرم طبیعی است. چرم طبیعی، به علت دارا‌ بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم می‌کند. رویه مصنوعی به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد آن می‌‌شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نکات مهم و ضروری هنگام خرید کفش» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.