زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی احسان قائم مقامی

بیوگرافی احسان قائم مقامی

نام و نام خانوادگی : احسان قائم مقامی متولد : 20 مرداد 1361 سمت : استاد شطرنج ایرانهمسر : شایسته قادرپور،...

نام و نام خانوادگی : احسان قائم مقامی

متولد : 20 مرداد 1361

سمت : استاد شطرنج ایران

همسر : شایسته قادرپور، استاد بین المللی شطرنج

مهره ی مورد علاقه : رخ

تحصیلات : رشته حقوق قضایی دانشگاه تهران 

درباره احسان قائم مقامی

آسمونی : احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران است که در سال 2001 میلادی به این مقام دست یافته‌است.

وی در یک دوره بازی مقابل آناتولی کارپوف از قهرمانان اسطوره‌ای جهان که در تهران در بهمن ماه 1387 برگزار شد توانست در مجموع امتیازات 10٫5-9٫5 رقیب خود را شکست دهد.

در این مسابقه‌ها برتری او به خصوص در رده بازی‌های سریع و برق آسا بود. 

ثبت رکورد در گینس

احسان قائم مقامی، استاد بزرگ کشورمان رقابت سیمولتانه خود با 604 شطرنج باز را که بیش از 24 ساعت به طول انجامید با کسب 590 پیروزی به پایان رساند.

مسابقه سیمولتانه احسان قائم مقامی با 604 شطرنج باز که از ساعت 10:10 سه شنبه 19 بهمن 1389 در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شده بود پس از گذشت بیش از 25 ساعت و ثبت رکورد جدیدی توسط وی به پایان رسید.

قائم مقامی در این رقابت با انجام بیش از 56 کیلومتر پیاده‌روی صاحب 590 پیروزی شد. وی همچنین در 16 دیدار به نتیجه تساوی رضایت و نتیجه 8 دیدار را هم واگذار کرد. بدین ترتیب استاد بزرگ ملی پوش شطرنج کشورمان با کسب بیش از 90 درصد امتیازات لازم رکورددار مسابقات سیمولتانه شد تا نامش در کتاب رکوردداران جهان گینس ثبت شود.

احسان قائم مقامی

«درسهایی که انسان از شطرنج در زندگی می گیرد درسهایی است که اگر می خواست آن ها را با تجربه به دست آورد خیلی طول می کشید.شطرنج به عنوان یک سرگرمی به ما یاد می دهد که چگونه صبور باشیم و چگونه به دیگران احترام بگذاریم.استقامت را بیاموزیم و برای رسیدن به هدفمان تلاش کنیم».
«وقتی با شطرنج آشنا شدم واقعاً افق تازه ای در ذهن من باز شد و با یک دید دیگه یی همیشه به این رشته نگاه می کردم. من حدود ده رشته ورزشی رو به صورت تقریبا خوب دنبال کردم، اما این رشته دید متفاوتی رو توی ذهن من ایجاد کرد».
«شطرنج از نظر جذابیت، پیچیدگی، زیبایی و جنبه های علمی، هنری و حتی فرهنگی و اجتماعی، اصلاً قابل مقایسه با دیگر ورزش ها نیست! من از سنین پایین غرق این رشته شدم و می تونم بگم شاید شطرنج روزی 10 ساعت از زندگی من رو پر کرده بود».
«به نظر من موفقیت ، اشتیاق سوزانی در درون شماست که با این اشتیاق اگر به سمت هر چیزی حرکت کنید و آن را در دستان خود بگیرید به طلا تبدیلش می کنید ، بنابراین مهم نوع کار شما نیست، بلکه اشتیاق شماست» .

افتخارات

9 بار قهرمان نوجوانان و جوانان کشور و 1 بار نایب قهرمان

5 بار قهرمان بزرگسالان کشور و 1 بار نایب قهرمان

1 بار مقام سوم

5 بار قهرمان مسابقات بلیتس کشور با 5 بار حضور

2 بار قهرمان نیمه سریع کشور با دو بار حضور

اولین استاد بزرگ تاریخ شطرنج ایران

4 بار راهیابی به مرحله ی نهایی قهرمانی جهان

فاتح تعداد زیادی تورنمت های بین المللی در سراسر جهان

2 بار کسب مقام سوم دانشجویان جهان؛ یک بار انفرادی و یک بار تیمی

کسب 6 مدال آسیایی در مقطع سنی بزرگسالان که مهمترین آن در سال 2003 در دوحه ی قطر بود.

بیشترین پیشرفت در بین 100 شطرنج باز برتر دنیا در سال 2004 م

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی احسان قائم مقامی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.