زمان مطالعه: 1 دقیقه
کتاب الکترونیکی PDF چیست؟

کتاب الکترونیکی PDF چیست؟

با پیشرفت و رواج هرچه بیشتر رایانه و اینترنت در بین مردم، صنعت چاپ و نشر نیز از این سهم بی بهره نماند. کتاب...
در این مطلب می خوانید : [بستن]

کتاب الکترونیکی یا Pdf

با پیشرفت و رواج هرچه بیشتر رایانه و اینترنت در بین مردم، صنعت چاپ و نشر نیز از این سهم بی بهره نماند. کتاب الکترونیکی در این بین یک پدیده به حساب می‌آید، به طوری که نظام آموزش و اطلاع رسانی را با دگرگونی‌هایی بنیادی روبه‌رو ساخته است. آسمونی در این بخش اطلاعات کاملی در مورد کتاب الکترونیکی تهیه کرده است که در ادامه می خوانید. سادگی اجرا، سادگی جستجو در متن، داشتن قالب زیباتر، منسجم بودن مطالب، امکان عرضه یا فروش ساده‌تر و سریعتر، داشتن قابلیت افزودن امکانات مالتی مدیا و... ازجمله ویژگی‌هایی هستند که کتاب الکترونیکی را به عنوان یک رسانه نو پا و رو به رشد از سایر رسانه‌هایی از این دست متمایز می‌گرداند.
کتاب‌های الکترونیکی یا ebooks صرفاً نسخه‌های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند، بلکه می‌توانند علاوه بر‏‎‍ متن، فیلم، صوت، تصاویر و انیمیشن را نیز شامل شوند.
به علاوه می‌توانند در قالب فایل‌هایی که می‌تواند توسط یک کامپیوتر اجرا شوند مانند قالب‌های Word Text ،HTML ،PDF و فایل‌های اجرایی EXE درآیند. برای خواندن این گونه کتاب‌ها وسیله‌های همراه زیادی به بازار آمده‌اند که آمازون کیندل یکی از آنهاست.

مزایا استفاده از pdf

1- سهولت انتقال در عین یکپارچگی مطالب
2- انسجام مطالب و تنوع کاربرد
3- تبادل بینابین مطالب با یکدیگر
4- پشتیبانی از امکانات مالتی مدیا
5- سهولت کار و اجرا

کتاب الکترونیک یا ای بوک E-book کتابهایی هستند که به شکل پرونده‌های رقومی تولید و خوانده می‌شوند. کتاب‌های الکترونیکی صرفاً نسخه‌های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند، بلکه می‌توانند علاوه بر‌‍ متن و تصویر، فیلم، صوت و پویانمایی را نیز شامل شوند. بافت کتاب‌های الکترونیک پرونده هایی است که می‌تواند توسط یک رایانه خوانده شود مانند بافت‌های ای‌پاب، HTML ،Word، پی‌دی‌اف و حتی پرونده‌های اجرایی. این پدیده می‌تواند نظام آموزش و اطّلاع‌رسانی را دگرگون کند.

لینک دانلود کامپیوتر سایت سافت98
https://soft98.ir/software/pdf/1630-adobe-reader-free.html
لینک دانلود اندروید (گوگل پلی)
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.reader&hl=en&gl=US

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کتاب الکترونیکی PDF چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.