زمان مطالعه: 7 دقیقه
افتتاح حساب در دبی

افتتاح حساب در دبی، گامی به سوی آزادی مالی و اقتصادی

با افتتاح حساب در دبی، از مزایای معاملات بین‌المللی و کم‌هزینه بهره‌مند خواهید شد.

افتتاح حساب در دبی، یکی از اقدامات لازم جهت ثبت شرکت و مهاجرت به دبی محسوب می شود. دبی، یکی از مهمترین مراکز مالی در خاورمیانه می‌باشد. در دبی و دیگر شهر های امارت بانک مرکزی امارات متحده ناظر بر مؤسسات مالی است. تمام بانک های تجاری در دبی باید مجوز بانک مرکزی را کسب کنند. بخش خدمات بانکی در دبی بخش موفقی بوده به همین خاطر بیشتر بانک های جهانی یک شعبه در دبی ایجاد کرده اند. یکی از ویژگی های ارز امارات که درهم می‌باشد این است که ارزش آن  خیلی به دلار آمریکا بستگی دارد. اگر بخواهید یک کسب و کاری در دبی راه اندازی کنید باید یک حساب در این کشور باز کنید. برای آشنایی بیشتر با افتتاح حساب در دبی در ادامه مطلب با آسمونی همراه شوید. 

انواع حساب در دبی
انواع حساب در دبی

انواع حساب در دبی

بیشتر حساب هایی که در دبی ایجاد میشود از نوع تجاری هست که برای عملیات روزانه ازجمله پرداخت قبض و خرید مورد استفاده قرار میگیرد و یا حساب سپرده یا پس انداز، که با هر میزان سپرده میتوان در بانک حساب ایجاد کرد. انواع حساب ها در این کشور عبارتند از:

 • حساب پس انداز 

حساب های پس انداز حساب هایی می باشند که فرد متقاضی پول خود را در موسسه مالی یا بانک به نام خودش واریز می کند و در مورد این حساب ها صاحب حساب هر ماه باید یک موجودی معین در حساب خود نگه دارد و اگر افرادی نتوانند حداقل تعادل حساب خودشان را حفظ کنند دارای تبعاتی می باشند.

 • حساب جاری 

این حساب در این کشور بسیار محبوب می باشد که شامل سپرده ها، برداشت ها و معاملات متقابل می باشد و معمولا بدون محدودیت برای تراکنش ها در ماه می باشند. 

 مزیت های حساب جاری

 • این‌حساب ها در دبی به کاربران اجازه می دهد تا حجم بالایی از پرداخت ها و واریزی ها را به صورت سیستماتیک انجام دهند.
 • هیچ محدودیتی در برداشت پول ندارند. 
 • معمولا این حساب ها به صورت ویژه برای کارآفرینان و تجار و... طراحی شده اند که می توانند بدون هیچ زحمتی حجم معاملات خود را به صورت منظم رشد دهند.
سپرده ثابت 
سپرده ثابت 
 • سپرده ثابت 

این حساب نرخ سود بالاتری را نسبت به حساب پس انداز دارد به همین علت افراد مدت زمان تعیین شده ای پول خود را در این بانک نگه می دارند و تا نرسیدن وقت تعیین شده نمی توانند پول خود را برداشت کنند.

مزیت های حساب سپرده ثابت در دبی

 1. یکی از امن ترین حساب ها در کشور دبی می باشد 
 2. سود بالاتری نسبت به سایر حساب ها دارد
 3. بدون هیچ خطری تمام پول به کاربر باز می گردد
 • حساب حقوقی

این حساب حسابی است که حقوق کارکنان به این‌حساب واریز می شود و کارکنان شرکت می توانند از این حساب استفاده کنند.

 • حساب تجاری

با باز کردن این حساب کاربران می توانند وجوه خود را مدیریت کرده و مالیات و بدهی خود را به وسیله این حساب محاسبه‌ کنند و این حساب ها با حساب های بانکی شخصی در دبی متفاوت است.

انواع حساب های بانکی شرکتی در دبی
انواع حساب های بانکی شرکتی در دبی

انواع حساب های بانکی شرکتی در دبی

شرکت های ثبت شده در دبی و سراسر امارات متحده عربی متناسب با هر فعالیت که می‌کنند این امکان را دارند که از حساب های مختلف شرکتی در بانک های مختلف، دسته چک و کارهای اعتباری شرکت، وام و تسهیلات مالی برای شرکت با بهتدین امکانات و خدمات آنلاین بهره مند شوند. 
مزیت های حساب شرکتی شامل نقل و انتقالات مالی در حساب های شرکتی محدودیت نداشته و یک شرکت می تواند در یک حساب با ارزهای مختلف مانند یورو، دلار و درهمی تبادلات تجاری جداگانه را اجرایی کند.

 • حساب های onshore

  این نوع حساب ها باعث می شود که به سهامداران خارجی در شرکت های دبی اجازه اقامت داده می شود.

 • حساب های offshore

  این نوع حساب های بانکی برای شرکت های دریایی در دبی در دسترس است، ولی شرایط و الزامات آن پیچیده تر می باشد.

 • حساب های بازرگانی

این نوع حساب ها معمولاً به کسب و کارهای آنلاین که مشتریانش پرداخت آنلاین انجام می دهند مرتبط می شود.

راه های افتتاح حساب بانکی در دبی 
راه های افتتاح حساب بانکی در دبی 

راه های افتتاح حساب بانکی در دبی 

باز کردن حساب بانکی در دبی یکی از مهم ترین مواردی است که شخص باید در دبی داشته باشد. این کار به دریافت حقوق به عنوان یک نیاز مهم برای مدیریت امور مالی روزانه و در بعضی موارد مانند دریافت وام، به شخص کمک می کند تا بتواند نیاز های اساسی خود را تامین کند. اما سه راه برای افتتاح حساب بانکی در دبی وجود دارد:

 • افتتاح حساب از طریق تماس تلفنی 

باز کردن حساب بانکی در دبی یکی از مهم ترین مواردی است که شخص باید در دبی داشته باشد. این کار به دریافت حقوق به عنوان یک نیاز مهم برای مدیریت امور مالی روزانه و در بعضی موارد مانند دریافت وام، به شخص کمک می کند تا بتواند نیاز های اساسی خود را تامین کند.

 • افتتاح حساب به صورت آنلاین 

افتتاح حساب آنلاین یک گزینه دیگری برای افراد متقاضی می باشد. افراد می توانند از وب سایت رسمی بانک شرایط و پورتال های بانکی آنلاین را بررسی کرده و اقدام به افتتاح حساب کنند.

 • افتتاح حساب از طریق شعبه های بانک

افراد متقاضی می توانند برای افتتاح حساب به نزدیکترین شعبه یک بانک مراجعه کند. در زمان حضور در بانک مدرک های مورد نیاز را باید داشته باشید و فرم های مورد نظر را باید پر کنید.

انواع کارت های اعتباری برای حساب های بین المللی
انواع کارت های اعتباری برای حساب های بین المللی

انواع کارت های اعتباری برای حساب های بین المللی

یکی از مهترین اقدامات برای مسافرت به دبی دریافت مسترکارت امارات است که مدارکی چون: پاسپورت، کارت شناسایی امارات، ویزای اقامت امارات و نیز مدارک اقامتی را باید به بانک یا شرکت صادر کننده کارت اعتباری تحویل داد. 

مراحل افتتاح حساب در دبی

شما برای افتتاح حساب دبی باید مراحلی را پشت سر بگذارید که در متن ذیل از آسمونی، به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 1. اولین اقدام کسب ویزای اقامت است.
 2. انتخاب نوع بانک برای ایجاد حساب 
 3. تأیید اسناد شخصی و شرکتی
 4. تکمیل فرم بانکی که برای امضا با دستور عمل های مربوطه به شما ارسال خواهد شد.
 5.  ارسال تمام مدارک به بانک جهت اخذ تأیید نهایی
 6.  یک فرم کامل حساب بانکی شرکتی همراه با جزئیات فعالیت های بانکی
 7.  اثبات بیزینس از طریق فاکتور ها یا قرار داد ها واطلاعات مربوط به تیم مدیریت و برنامه های مالی

مدارک لازم برای افتتاح حساب در دبی

برای افتتاح حساب در بانک دبی شما نیاز به مدارکی دارید تا بتوانید حساب جدیدی را باز نمایید. این مدارک شامل:

 1. اصل گذرنامه
 2. دو قطعه عکس
 3. ویزای اقامت امارات
 4. کارت شناسایی اماراتی
 5. سند پرداخت آخرین خدمات آب و برق
 6. سندی که نام کارفرما و میزان حقوق شما را نشان دهد
 7. ارائه مجوز تجارت
شرایط و الزامات افتتاح حساب بانکی در دبی 
شرایط و الزامات افتتاح حساب بانکی در دبی 

شرایط و الزامات افتتاح حساب بانکی در دبی 

هر شهر و کشوری شرایط خاصی را برای باز کردن حساب دارند، دبی هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه متن، شما را با شرایط افتتاح حساب در دبی آشنا می‌کنیم:

 1. تحویل کلیه سند ها و مدارک متقاضی
 2. پرداخت حق الثبت و اجرا
 3. در دسترس بودن متقاضی
 4. ایجاد همکاری لازم در طی مراحل ثبت
 5. متعهد بودن به مفاد قرارداد منعقده
 6. عقد قرار داد رسمی با موسسه ثبتی

مزایای افتتاح حساب در دبی

شخصی که طبق قوانین امارات دارای  شرایط برای تشکیل حساب بانکی در دبی باشد، از مزایای زیادی بهره می برد؛ مثل سودهای مناسب برای سپرده ها، برداشت و واریز وجه به راحتی، ثبات، ایمنی، قابلیت اطمینان و محرمانه بودن حساب خود.

بانک های مطرح در دبی
بانک های مطرح در دبی

بانک های مطرح در دبی

در دبی بانک‌های مختلفی وجود دارند که شما می توانید در آن‌ها حسابتان را افتتاح نمایید؛ اما بهتر است باز کردن حساب را در بهترین بانک های دبی انجام دهید که نام آن‌ها در متن ذیل، آورده شده است:

 • بانک ان بی دی دبی
 • بانک المشرق
 • رویال بانک اسکاتلند
 • بانک تجارت ابوظبی
 • بانک اچ اس بی سی
 • بانک فرست ابوظبی
 • بانک تجارت بین المللی 

مدت زمان و ارز مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی 

مدت زمان نیاز برای افتتاح انواع حساب بانکی در دبی پس از تکمیل مدارک به مدت حداکثر 7 روز قابل اجرا می باشد. همچنین، ارز بسته به بانک مقصد می تواند متفاوت باشد؛ اما به طور معمول می توان از AED استفاده کرد.

نحوه افتتاح حساب بانکی در دبی برای کودکان
نحوه افتتاح حساب بانکی در دبی برای کودکان

نحوه افتتاح حساب بانکی در دبی برای کودکان

طبق مقررات بانک مرکزی امارات متحده عربی فقط افراد بالای 21 سال می‌توانند حساب بانکی ایجاد کنند و یک جوان 18 ساله تنها موقعی می‌تواند برای خود حساب باز کند که در یک نهاد دولتی یا نیمه دولتی استخدام شده باشد. در این سن و سال، کودکان به کمک والدین یا قیم باید حساب باز کنند.

مقررات بانک مرکزی دبی تنها به پدران اجازه می‌دهد تا برای فرزندان خود حساب بانکی باز کنند، چون طبق قوانین شریعت، پدرات سرپرست یا قیم طبیعی آنها محسوب می‌شوند. اگر مادران قیم قانونی باشند باز نمی‌توانند برای فرزندان خود حساب باز کنند. هنگامی که یک حساب کاربری توسط پدر براى یک کودک راه اندازی شود، پدر می‌تواند وکالت نامه‌ای ارائه کند تا مادر بتواند حساب را همیشه بدون حضور پدر مدیریت کند.
بانک‌های دبی طیف گسترده‌ای از حساب‌های پس‌انداز را برای کودکان ارائه می‌کنند .طبق قوانین امارات متحده عربی، والدین نمی‌توانند تا زمانی که کودک به سن 18 سالگی برسد، هیچ گونه برداشتی از حساب داشته باشند. اگر می‌خواهید به کودک خود کارت نقدی بدهید، بعضی از بانک ها پس از 15 سالگی اين خدمات را ارائه مى‌کنند.

 • مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی مخصوص کودکان

 1. اصل پاسپورت کودک به همراه یک کپی از اصل پاسپورت قیم و صفحات ویزاى کودک و سرپرست آن
 2. گواهی حقوق قیم
 3. کپی آيدى كارت كودک و سرپرست

سخن پایانی

در این مقاله، شما را با انواع افتتاح حساب در دبی آشنا کردیم. حال می توانید اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید و یا تصمیم به سرمایه گذاری در این شهر گرفته‌اید، برای افتتاح حساب مورد نظر خود اقدام نمایید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «افتتاح حساب در دبی، گامی به سوی آزادی مالی و اقتصادی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.