زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی دونا آدامک

بیوگرافی دونا آدامک

طی سالهای 1978 تا 1981 دونا آدامک فاتح مطلق رقابتهای بولینگ حرفه ای زنان بود.

اولین بار در سال 1978 بود که دونا آداک 21 ساله با درخشش در مسابقات بولینگ توانست عنوان بهترین ورزشکار زن سال ایالات متحده را از آن خود سازد. او که متولد اول فوریه 1957 در دوراته آمریکا بود، درخشش خود را ادامه داد و چهار سال پیاپی عنوان بهترین بولینگ بار سال را از آن خود کرد.

در این مدت او در رقابتهای مختلف قهرمان شد؛ در رقابتهای اُپن زنان در سالهای 78 و 81، مسابقات WIBC Queens در 1979 و 1980، رقابتهای WPBA( قهرمانی کشوری) طی سالهای 1978 تا 1980. علاوه بر این در کنار نیکی جیانولیاس تیمی دونفره تشکیل داد که رقابتهای دوبل 1980 را با قهرمانی به پایان رساند.یک سال بعد، او و پت کاستلو توانستند به رکورد شرلی هینتز و لیزا واگنر دست پیدا کنند.

از رکوردهای جالب آدامک، حضور او در 300 مسابقه طی فصل 82-1981 بود؛ رکوردی که به جز او،تنها چهار زن بولینگ باز دیگر به آن دست یافته اند.

پاورقی: WIBC مخفف عبارت Women's International Bowling Congress( کنگره بین المللی بولینگ زنان) است که از سال 1916 فعالیت خود را در رقابت بولینگ ده پین آغاز کرد. پیش از شکل گیری این سازمان، رقابتها زیرنظر WNBA برگزار می شد. عبارتی که به معنای واژه اتحادیه بولینگ ملی زنان است. بعدها WIBC  با دیگر سازمان های بولینگ همچون کنگره بولینگ ایالات متحده(USBC)، اتحادیه بولینگ جوانان آمریکا(YABA) و بولینگ آمریکا ادغام شدند. این اتفاق در سال 2005 رخ داد و به این ترتیب سازمان های قدیمی همگی منحل شدند.

Bowling in Knoxville through the years

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی دونا آدامک» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی دونا آدامک فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.