درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
تعبیر خواب سگ

تعبیر خواب سگ

تعبیر خواب سگ سیاه و سگ سفید از نگاه معبران متفاوت است و سگ سیاه را نشانه‌ای از احتیاط در دوستی می‌دانند و سگ سفید هم نشان وفاداری و نیت خالص یک دوست یا همکار است.

تعبیر خواب سگ که حیوان وفاداری است از نظر معبران و مفسرین حوزه خواب متفادت است. شاید شما هم جزء کسانی باشید که بارها در خواب خود سگی را در حال حمله یا محبت دیده باشید و می‌خواهید تعبیر آن را بدانید. ما در این پست آسمونی تعابیر مختلف خواب سگ را از نگاه عالمان علم خواب گردآوری کرده‌ایم که در ادامه می‌بینید.

دیدن سگ در خواب

تعبیر خواب سگ به روایت امام جعفر صادق (ع)

امام جعفر صادق (ع) برای دیدن سگ مهربان و با محبت در خواب این‌گونه تعبیر کرده است که این خواب به معنای شادی و بهبودی در روند زندگی فرد می‌باشد. سگ یک حیوان بسیار دوست داشتنی بوده و مشاهده آن در عالم خواب و رویا به عنوان نمادی برای دوستی و دلبستگی به شمار می‌رود.

تعبیر خواب سگ به روایت منوچهر تهرانی

 • سگ اگر با شما آشنا باشد و شما را بشناسد از شما حمایت و مانند یک دوست خواهد بود اما اگر سگ با شما بیگانه باشد و غریبی کند بسیار خطرناک و وحشی می شود. در خواب نیز همین طور است.
 • مشاهده سگ وحشی اما نشان دهنده وجود و حضور دشمن یا اشخاصی با نیات منفی در اطراف شما است.
 • صدای سگ در خواب هم می‌‌تواند نماد سخنان زشت و ناروا، غیبت و بدگویی یا بکارگیری سیاستمداری نادرست و دشمنانه باشد.
 • حمله سگ در خواب به شما نیز تعبیرش این است که شما دشمنی پست و نادان دارید که گوش به زنگ ضرر زدن به شما شده است و قصد دارد در فرصتی مغتنم به شما آسیب برساند.

تعبیر خواب سگ به روایت اسماعیل بن اشعث

 • اسماعیل اشعث خواب سگ را اینگونه بیان کرده که اگر در خواب سگ شکاری دیدید بیانگر دشمنی و خصومتی است آشکار که همه از جمله اطرافیان شما از این دشمنی خبر دارند.
 • اگر در خواب دیدید که سعی می‌کنید یک سگ وحشی و شکاری را از خود دور کنید، تعبیرش این است که یک دشمنی با سود بسیار برای شما تمام می‌شود.

تعبیر خواب سگ به روایت کارل گوستاو یونگ

 • دیدن خواب سگ وحشی و هار و یا در حال سر و صدا و پارس کردن در خواب؛ نشان دهنده خیانت و عدم صداقت یا بیان‌گر یک کشمکش درونی با خودتان است.
 • دیدن سگ مرده یا در حال مرگ در خواب بیان‌گر از دست دادن یک دوست خوب است.
 • دیدن سگی در خواب که در حال بازیگوشی است و از روی حس خوب یا بازی برای شما پارس می‌کند نماد خوشی در اجتماع و پذیرفته شدن در جمع است.
 • غذا دادن به سگ در خواب تعبیرش این است که شما در حال پرورش یک استعداد قدیمی هستید.
 • دم تکان دادن سگ در خواب و چرخیدن سگ به دور خود نشان دهنده این است که شما زمان زیادی را صرف تلاشی می‌کنید و نتیجه مناسبی به دست نمی ‌آورید.
 • اگر در خواب ببینید که سگ می‌خرید نشان‌دهنده این است که شما نیاز به یک هم صحبت و همراه دارید.
 • اگر در خواب سگی را زیر گرفتید به این معنی است که شما در مورد نیت یکی از دوستان خود دچار شک و دودلی شده‌اید و فکر می‌کنید که به شما خیانت شده است.
 • اگر در خواب شکم یک سگ را نوازش کردید هم نماد اعتماد در رابطه است.

تعبیر خواب سگ سیاه

سگ سیاه اغلب به عنوان نمادی از دشمنی و خصومت تفسیر شده است. اگر در خواب سگ سیاهی را دیدید که به شما حمله می‌کند این خواب می‌تواند نشانه‌ای از وجود یک دشمن در زندگی شما باشد که می‌خواهد به شما آسیب برساند و این خواب به شما هشدار می‌دهد که مراقب باشید.

تعبیر خواب سگ سفید

سگ سفید معمولا نماد نیت خالص و درست یک دوست است و اگر در خواب خود سگی سفید رنگ را دیدید می‌تواند این تعبیر را داشته باشد که در محیط کار خود یا از دوستان خود رفتاری خالصانه را خواهید دید.

 

: برای دریافت مشاوره درباره تعبیر خواب سگ فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تعبیر خواب سگ» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.