زمان مطالعه: 4 دقیقه
اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته

اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته برای افزایش امنیت آپارتمان یا محل کار یک کار منطقی است که اکنون بسیار رواج یافته است....
نصب دوربین مدار بسته برای افزایش امنیت آپارتمان یا محل کار یک کار منطقی است که اکنون بسیار رواج یافته است. نصب دوربین مدار بسته برای ورودی های ساختمان ، راه پله ها و آسانسور که مناطق حساس یک محل مسکونی هستند بسیار حائز اهمیت است. برای محل کار نیز نصب دوربین مدار بسته در ورودی ها و سایر مناطق حساس به امنیت بیشتر محل کمک خواهد کرد. شایان ذکر است که نصب دوربین مدار بسته فقط جهت ترساندن سارقین بکار می رود چون این دوربین ها مانع سرقت نمی شوند و فقط به عنوان مدرک می توان از فیلم آنها برای دستگیری سارقین استفاده کرد. شما می توانید با نصب دوربین مدار بسته محل کار و منزل خودتان را بیشتر کنترل کنید ولی نباید از آنها حفاظت 100% انتظار داشته باشید؛ اما در نصب دوربین مدار بسته به چه نکاتی باید توجه کرد؟و چه انتظاراتی باید از نصاب این دوربین ها داشت؟

برای خرید دوربین مدار بسته اولین کاری که باید انجام شود این است که میزان پوشش دهی دوربین ، مقدار نور ورودی به دوربین و مکانی که برای نصب در نظر گرفته اید را با یک نصاب حرفه ای بررسی کنید. تعداد دوربین های مورد نیاز را بر اساس وسعت منطقه پوشش دهی بررسی کنید و بهتر است در خرید دوربین مدار بسته خساست را کنار گذاشته و دوربین های با کیفیت را از شرکت های معتبر خریداری کنید تا تصاویر واضح و فاقد نویز را از دوربین دریافت کنید.

اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته
اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته


مهندسی نصب یک سیستم نظارتی به اندازه انتخاب دوربین مداربسته اهمیت دارد چرا که اگر شما از معروفترین برندهای جهانی در تامین نیاز نظارتی خود با کابل کشی غیر اصولی و بدون کارشناسی و سهل انگارانه استفاده نمایید کیفیت مناسبی در تصاویر خروجی دریافت نخواهید کرد.

بنابراین، بدون در نطر گرفتن نوع و مدل سیستم امنیتی، یک کابل کشی قوی و موثر میتواند کیفیت تصویر مناسبی ارائه نماید.

خدمات کابل کشی مهمترین مرحله در نصب و راه اندازی سیستم امنیتی است.

پایه و اساس راه اندازی سیستم امنیتی بر بستر کابل کشی پایه ریزی میشود و کار حرفه ای از ابتدای راه اندازی سیستم امنیتی به صورت یکپارچه و با توجه به نوع سیستم آنالوگ و شبکه انتخابی کاربر تمامی جوانب کار را دربر میگیرد. نوع تجهیزات جانبی، کیفیت کابل متناسب با نوع سیگنال ها و نیز متراژ مورد نظر، شبکه کامپیوتری، مانیتور، دوربین مداربسته، داکت کشی، راه اندازی سرور، سیم کشی شبکه و … را شامل میشود.

 نکاتی که باید برای نصب دوربین به آن ها دقت شود

didafza
didafza


انتخاب نوع دوربین

کاربرد اصلی دوربین های مدار بسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد آنها فراتر از سیستم های حفاظتی شامل کاربردهای پلیسی ، نظامی ، فضایی ، صنعتی ، کنترل ترافیک و تصویر برداری نامحسوس است.

بر اساس نیاز و شرایط محیطی شما می توانید از دوربین ها با سیم ، بی سیم و آی پی / شبکه استفاده کنید که هریک ویژگیهای خاص خود را دارند مثلا دوربین با سیم یک دوربین رنگی استاندارد است که از فیلتر مادون قرمز برای دید در شب استفاده می کند و پورت رابط آن از نوع BNC یا DIN است و کابل ویدیویی جداگانه دارد. نصب دوربین های بی سیم ساده تر است و تصویر و صدای آنها نیز کیفیت مطلوبی دارد. دوربین های آی پی / شبکه گزینه دیگری هستند که امکان ضبط ویدیو و کنترل از راه دور را نیز دارند.

نوع و کیفیت سنسور دوربین

دوربین های مدار بسته سنسورهای مختلفی دارند. سنسورهای DIS(CMOS) یا CCD برای آشکار کردن تصاویر دوربین بکار می روند. سنسورهای CMOS کیفیت تصویر پایین تری دارند. اما با استفاده از سنسور CDD دوربین شما تصاویر بهتری دریافت خواهید کرد.

لوازم مورد نیاز نصب دوربین

نکته مهم قابل ذکر در این رابطه ، استفاده از لوازم جانبی مرغوب است به عنوان مثال برای نصب دوربین مدار بسته از کابل های مرغوب استفاده کنید تا میزان نویز به حداقل برسد و هزینه بیشتری برای رفع مشکلات دوربین روی دست شما نگذارد. برای نصب همه دوربین های مدار بسته هر نصابی نیازمند سوکت های اتصال به کابل ، دریل برای سوراخ کردن دیوار، کابل ارتباطی ، داکت ، پایه و کاور دوربین و سیم چین و چسب برق و … است.

تعیین جای نصب دوربین مدار بسته

یکی از مهمترین نکات در نصب دوربین مدار بسته انتخاب جای مناسب جهت نصب است تا تصاویری با بهترین کیفیت را به شما ارائه بدهد. در این رابطه باید دقت کنید که محل نصب دوربین باید در راستای جهت نور خورشید باشد نه خلاف جهت آن. روشنایی در شب را نیز باید مورد نظر قرار دهید. ارتفاع نصب دوربین مدار بسته نیز باید مورد توجه قرار بگیرد که معمولا در محدوده 2 تا 2.5 متر است. اطمینان حاصل کنید که دوربین های مدار بسته در بهترین زاویه دید نسبت به محل مورد نظر قرار بگیرند.

سطح نور محیط

توجه داشته باشید که اگر محل نصب دوربین نور کمی داشته باشد نصب دوربین رنگی کارایی خوبی نخواهد داشت و قبل از نصب دوربین این مسئله را با کارفرما در میان بگذارید.

تعیین رزولوشن تصویر

بر اساس دوربینی که انتخاب می کنید تصویری با رزولوشن متفاوت به شما ارائه خواهد شد. رزولوشن دوربین را تا جاییکه امکان دارد بالا ببرید.

انتخاب مانیتور

شما باید مانیتوری را انتخاب کنید که با رزولوشن دوربین شما متناسب باشد. کاهش اوقات کیفیت تصویر ضبط شده خیلی خوب است اما نمایشگر شما قادر به نمایش تصاویر به همان کیفیت نیست. پس بهتر است برای مشاهده تصاویر با کیفیت از یک نمایشگر مناسب استفاده کنید.

دستگاه ضبط فیلم

مقدار فضای مورد نیاز جهت ذخیره فیلم باید بر اساس تعداد دوربین ها مشخص شود. بهترین کار این است که یک دستگاه ضبط ویدیویی دیجیتال خریدار کنید که ویدیوها را روی هارد دیسک ذخیره می کند و با پر شدن فضا بطور خودکار فیلم های قدیمی را پاک می کند.

اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته
اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته


بهترین شرکت های دوربین مداربسته و  بهترین کارشناسان نصب را چگونه میتوان تشخیص داد ؟

در درجه اول باید توجه داشت که شرکت های "دوربین مدار بسته" در ایران هریک برند ها و خدمات مختلفی را ارائه می دهند. در انتخاب بهترین شرکت باید به نکات زیر توجه نمود.

تاریخ ثبت شرکت چه زمان بوده و چند سال تجربه کاری دارد.

مشاهده نمونه پروژه های انجام شده توسط هر شرکت

میزان رضایت مندی مشتریان

نحوه برخورد با مشتری و مشاوره و کارشناسی

میزان تخصص کارشناسان شرکت

برای ایجاد اطمینان قبل از خرید از هر شرکت دوربین مداربسته به سایت آن ها مراجعه کرده و نمونه کارهایشان را چک کنید و سپس به تعدادی از مشتریان آن ها تماس حاصل نمایید که از تخصص و تجرب شرکت مطمئن شوید. دیدافزا و کارشناسان دیدافزا همواره پاسخگو شما خواهند بود.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره اهمیت انتخاب بهترین نصاب دوربین مداربسته فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.