زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیوگرافی دانیال داوری

بیوگرافی دانیال داوری

دانیال داوری ایرانی - آلمانی است؛ عضو تیم فوتبال روت وایس اسن (Rot-Weiss Essen) است.

درباره دانیال داوری 

دانیال داوری ایرانی - آلمانی است؛ عضو تیم فوتبال روت وایس اسن (Rot-Weiss Essen) است.

او درباره خودش می‌گوید: "پدرم ایرانی است. من از زمان کودکی پاسپورت ایرانی دارم. تمام اقوام خانواده پدری من در ایران زندگی می‌کنند. من در سنین کودکی دفعات زیادی به ایران سفر کردم و به دیدار خانواده‌ام در آنجا رفتم. مادر من لهستانی‌تبار است و من در آلمان با سه فرهنگ متفاوت رشد کرده‌ام.... من مرتب نتایج تیم ملی ایران را پیگیری می‌کنم. همیشه دوست داشتم که ایران در جام‌های جهانی حضور داشته باشد. خاطره فراموش نشدنی من تماشای دیدار ایران با پرتغال در جام جهانی 2006 آلمان از نزدیک بود. من در آن روز به عنوان طرفدار تیم ایران در ورزشگاه شهر فرانکفورت بودم و ملی‌پوشان ایران را تشویق کردم......حضور در تیم ملی فوتبال ایران همیشه آرزوی من بوده است. "

داوری فوتبال را از تیم محلی ویسک که در آنجا متولد شد آغاز کرد. سپس در سال 2007 به تیم جوانان ماینز رفت. او در رده بزرگسالان و در تیم دوم ماینز نیز بازی کرد و طی سال‌های 2007 تا 2009، سی و دو بازی برای آن‌ها انجام داد و سرانجام در تابستان 2009 به تیم آینتراخت برانشویگ ملحق شد.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در سال 1391 از او برای بازی در تیم ملی فوتبال ایران دعوت به عمل آورد.

گفت و گو با دانیال داوری 

بازی با لبنان به‌خاطر انفجار بمب بدون حضور تماشاگر انجام شد. فکر می‌کنید درست بود بازی با این حال انجام شود؟

آنچه اتفاق افتاد بسیار غمناک بود. طبیعی است که همه ما فوق‌العاده شوکه‌ شدیم. اما وقتی تعیین می‌شود که باید بازی کنیم، پس در ‌این صورت به آنهایی که این کارها را کردند، نباید توجهی کرد. بازی از امنیت خوبی برخوردار بود. هیچ خطری متوجه ما نبود و همه چیز منظم پیش رفت.

عکس‌العمل تیم قبل از بازی نسبت به اتفاقات چطور بود؟

ما از این موضوع صبح خبردار شده و در اینترنت خواندیم. به همین خاطر ابتدا شوکه بودیم. هیچ‌کس نمی‌دانست چه خواهد شد. به خاطر این که به طور طبیعی در تیم حس بی‌اطمینانی کوچکی به وجود آمده بود. اما در نهایت راهی بازی شدیم و به وظیفه خود عمل کردیم.

بازیکنی بود که نخواهد در این جدال بازی کند؟

این اتفاق ممکن بود در صورتی باشد که همگی بگوییم بازی نمی‌کنیم. اما وقتی موضوع از طرف مسئولان تصمیم‌گیری و گفته می‌شود که هیچ خطری وجود ندارد و همه چیز عادی است، طبیعی است که می‌رویم و بازی هم می‌کنیم. این اتفاق واقعا تاسف بار است اما سیاست نباید نقشی در ورزش داشته باشد.

 شما با کسب برد 4 بر یک برای جام ملت‌های 2015 برگزیده شدید. اما قبل از آن بازی‌ها در استرالیا، باید در جام جهانی حضور یابید. از اینکه می‌توانید خود را در جام جهانی ببینید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟

از حالا که نمی‌دانم در جام جهانی هستم یا نه. حالا از این که در دو بازی اخیر با تیم ملی بودم، خوشحالم. خوشبختانه هر دوبار هم برنده شدیم. از این بابت خوشحالم. باقی قضایا را باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد. برای ایران که خیلی مهم بوده به جام ملت‌ها راه یابد.

در دو بازی اخیر تیم ایران در درون دروازه‌ ایستادید. به نظر این حضور خود پیامی از طرف مربی دارد؛ این که مربی وضعیت‌تان را بد نمی بیند.

بله البته. سعی می‌کنم بهترین بازی‌ام را انجام دهم و خودم را درتمرینات و بازی‌ها تحمیل کنم.خیلی خوشبختم که در این بازی‌ها حضور داشتم و توانستم به تیم کمک کنم

شما در آلمان متولد شده و رشد کردید.با این حال چه چیز باعث وابستگی‌تان به ایران می‌شود؟

بدیهی است خون ایرانی در رگم جریان دارد. پدرم اهل ایران است. از این طریق با روحیات آنجا آشنا شده‌ام. به اضافه این که در ایران خویشاوندان زیادی دارم. تنها چیزی که هنوز باید یاد بگیرم، زبان فارسی است که به تدریج دارد بهتر می‌شود.

برای حضور در میدان با نام محمد داوری از خود علاقه نشان می‌دهید اما در میدان هم‌تیمی‌ها شما را دانیل صدا می‌زنند.

نام دوم ایرانی من محمد است.در گذرنامه‌ام نام دانیل نیست. از این بابت مشکلی ندارم.

فکر می‌کنید در جام جهانی صاحب چه مقامی شوید؟

ابتدا باید ببینم در قرعه‌کشی جام جهانی در تاریخ 6 دسامبر با در چه گروهی قرارمی‌گیریم. ما که در دو بازی اخیر خوب خود خوب بازی کردیم. همه می‌دانند از چه کیفیتی برخوردار هستیم و در خط حمله از چقدر قوی هستیم. خط دفاع هم تقریبا به حریفان فرصتی نداد.من در این دو بازی، سه ، چهار توپا را مجبور شدم مهار کنم که خود از کیفیت بالای تیم خبر می دهد.

 

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی دانیال داوری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.