زمان مطالعه: 1 دقیقه
تبدیل اسم به چینی

تبدیل اسم به چینی

در زبان چینی الفبا وجود ندارد و با مجموعه ای از نام‌ها و کلمات طرف هستیم که هر کدام از آنها (قریب به 1000 کلمه فعال در این زبان می‌باشند) کاربرد‌های متفاوتی را دارند.

در زبان چینی الفبا وجود ندارد و با مجموعه ای از نام‌ها و کلمات طرف هستیم که هر کدام از آنها (قریب به 1000 کلمه فعال در این زبان می‌باشند) کاربرد‌های متفاوتی را دارند. با آسمونی همراه باشید.

تبدیل اسم فارسی به چینی

زبان چینی جزو زبان‌هایی است که به زبان head last معروف است. اصطلاح Head last به این معنی است که بخش اصلی یک جمله یا عبارت در آخر آن می‌آید. در زبان چینی همانند دیگر زبان‌های غربی مثل انگلیسی و فرانسوی حرف‌های تعرف وجود ندارد.

مثلا حرف the در زبان چینی وجود ندارد. اسامی معمولا حالت مفرد و یا جمع ندارند و در هر دوصورت یکسان به کار برده می‌شوند. البته نشانه جمع بستن در زبان چنی وجود دارد ولی چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این نشانه به شکل (些 ) نوشته می‌شود و خوانده می‌شود «شِــیه» یا Xiē که در گوگل به معنی «برخی» ترجمه می‌شود. در واقع کاربرد آن شبیه به حرف s جمعی است که در زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

تلفظ حروف انگلیسی در زبان چینی

نام حرف انگلیسی کاراکتر معادل چینی تلفظ کارکتر چینی نام حرف انگلیسی کاراکتر معادل چینی تلفظ کارکتر چینی نام حرف انگلیسی کاراکتر معادل چینی تلفظ کارکتر چینی
A ēi M 艾娜 ài nà Y 吾艾 wú ài
B N ó Z 贼德 zéi dé
C 西 O      
D P 吉吾 jí wú      
E Q 艾儿 ài ér      
F ài fú R 艾丝 ài sī      
G S      
H 艾尺 ài chǐ T 艾娜 ài nà      
I ài U 伊吾 yī wú      
J jié V wéi      
K kāi W 豆贝尔维 dòu bèi ěr wéi      
L 艾勒 ài lè X 艾克斯 yī kè sī      

با کمک جدول بالا می‌خواهیم یک نمونه تبدیل اسم فارسی به چینی را برای درک بهتر مطلب برای شما انجام دهیم.

  • اسم انتخابی ما در اینجا ” امیر ” است.
  • به انگلیسی می‌شود Amir و این نام در نوشتار چینی به شکل 阿米尔 نوشته می‌شود.که صدای خوانده شدن این عبارت می‌شود امیر یا ( Ā mǐ’ěr )
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تبدیل اسم به چینی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.