زمان مطالعه: 1 دقیقه
حروف مرکب بی صدا در زبان آلمانی

حروف مرکب بی صدا در زبان آلمانی

این چهارمین درس از آموزش زبان آلمانی در پورتال آسمونی می باشد.در جلسات پیش به آشنایی ساده با حروف الفبای...

 

این چهارمین درس از آموزش زبان آلمانی در پورتال آسمونی می باشد.در جلسات پیش به آشنایی ساده با حروف الفبای آلمانی و کاربرد حروف بی صدا در زبان آلمانی و حروف صدادار پرداختیم و در این جلسه می خواهیم به حروف مرکب بی صدا در زبان آلمانی بپردازیم.

حتما شما هم شنیدید که میگن زبان آلمانی چقدر حرف (خ) داره. خوب واسه نمایش دادن این حرف از دو حرف ch استفاده می شود. اما به یه شرط. اونم اگه قبل از این دو حرف یکی از سه حروف باصدای e-o-u قرار گرفته باشد. ولی اگه هر حرفی دیگه بود حتی اگه حروف اوملاوت دارا هم بودند، اون موقع دیگه این حرف صدای (خ) نمیده. اگه گفتید صدای چی میده؟؟؟

صدای (ش) میده ولی این (ش) با (ش) فارسی فرق داره. بهش میگن ش پاشیده . آخه تلفظش هوا باید از میان دندان های پایین عبور کنه.

ig این دو حرف هم اگه در آخر واژه ای اومدند صدای همون ش پاشیده رو میدن.

sch صدای (ش) فارسی رو میده.

tsch , صدای (چ) میده

er این دو حرفم در آخر واژه ای که قرار می گیرند، معمولا صدای (آ) می دهند.

pf از ترکیب دو حرف (پ) و(ف) درست شده.

ß این ام که شبیه حرف بتایی یونانی است. بهش میگن: اس ست. و صدای (س) میده و البته کشیده تر از حرف(س) به نوعی میشه گفت که این دوتا حرف(س) است

خوب عزیزان لابد الان میخوایین بگین پس حرف (ج) و (ژ) کجا رفته. آلمانی این دو حرف رو نداره تنها در لغاتی که از زبان فرانسوی وارد این زبان شدند، این حروف به گوش می رسه.و اما واسه موارد بالا مثال هایی می زنیم در حرفه ای، که شما دوستان آسمونی بهتر یاد بگیرید.

Buch بوخ یعنی کتاب

Bach باخ همان موسیقی دان آلمانی و از لحاظ لغوی به معنایی نهر

Tochter توختا به معنایی دختر

Ich ایش یعنی من

Becher به شا یعنی جام و یا بشکه توجه داشته باشید که حرف ش در این واژه و واژه قبلی همان ش بخصوص است که بهش گفتیم ش پاشیده

zwanzig تسوان تسیش یعنی بیست

Schule شوله یعنی مدرسه

Deutschland دویتچ لانت یعنی آلمان

Vater فاتا یعنی پدر

Pfeife pfayfe یعنی پیپ

dreißig deqaissish یعنی سی

Garage گاراژه یعنی گاراژ

engineur این جینی یور هم یعنی مهندس

 

مشاهده درس اول

مشاهده درس دوم

مشاهده درس سوم

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «حروف مرکب بی صدا در زبان آلمانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.