زمان مطالعه: 1 دقیقه
جشنواره کوچلا

جشنواره کوچلا

جشنواره کوچلا یکی از جشنواره‌های مهم موسیقی جهان است که با حضور خوانندگان برتر دنیا در دره کواچلای صحرای کلرادو برگزار می‌شود و هزاران نفر از اجرای زنده لذت می‌برند.

جشنواره کوچلا (Coachella) یا فستیوال کواچلا (Coachella Valley Music and Arts Festival) جشنواره موسیقی و هنر در دره کواچلا واقع در صحرای کلرادو است که همه ساله در ماه آوریل برگزار می‌گردد و جزء مهم‌ترین فستیوال‌های موسیقی جهان است. در ادامه با آسمونی باشید تا به معرفی فستیوال کوچلا بپردازیم.

نام جشنواره

جشنواره کوچلا

محل برگزاری

دره کوچلا، صحرای کلرادو

تاریخ تاسیس

۱۹۹۹

تاریخ جشنواره

آوریل ۲۰۲۴

نام اصلی

Coachella

 

فستیوال کوچلا

معرفی جشنواره کوچلا

جشنواره کوچلا اولین بار سال ۱۹۹۹ برگزار شد. جشنواره کواچلا همه ساله در ماه آوریل در امپایر پولو کلاب در ایندیو، کالیفرنیا واقع در دره کواچلای صحرای کلرادو برگزار می‌گردد. درآمد سالانه جشنواره کوچلا بسیار بالا می‌باشد و فروش زیاد بلیط‌های کوچلا باعث شد این جشنواره تبدیل به مهم‌ترین جشنواره موسیقی جهان شود.

اجرای خوانندگان در کوچلا

ژانرهای موسیقی در جشنواره کوچلا

در فستیوال کوچلا سبک‌های گوناگون موسیقی توسط خوانندگان برتر جهان اجرا می‌شود. در جشنواره کوچلا سبک‌های راک، پاپ، ایندی، هیپ هاپ، کی‌پاپ، اجرای زنده، موسیقی رقص الکترونیک و بسیاری دیگر از انواع موسیقی برگزار می‌شود.

استیج کوچلا

استیج جشنواره کوچلا

استیج‌های کوچلا دارای زیباترین استیج‌های جهان است که جمعیت زیادی را در خود جای می‌دهد و صداهای باکیفیتی در سراسر محوطه کوچلا شنیده می‌شود.

استایل در کوچلا

مد در جشنواره کوچلا

جشنواره کوچلا به عنوان یکی از پیشگامان موسیقی و مد در کنار هم شناخته می‌شود. سبک‌های مختلف لباس مانند استایل بوهو، استایل کژوال، استایل وینتج، استایل گوتیک، استایل خیابانی، استایل کی‌پاپ و بسیاری دیگر توسط هنرمندان و شرکت‌کنندگان و تماشاگران مورد استفاده قرار می‌گیرد و توسط مجله‌های مد و فشن تبلیغ می‌گردد.

اجرای جکسون وانگ و بی‌بی

جشنواره کوچلا ۲۰۲۴

  • اجرای جکسون وانگ و بی‌بی

جشنواره کوچلا ۲۰۲۴ هم از ۱۲ تا ۱۴ آوریل و ۱۹ تا ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ در دره کواچلای صحرای کلرادو برگزار می‌شود. یکی از حواشی جشنواره کوچلا ۲۰۲۴ اجرای جکسون وانگ و بی‌بی (Jackson Wang and BiBi) در کنار هم بود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. رقص هماهنگ جکسون و بی‌بی و تعاملات این دو با هم در شبکه‌های اجتماعی آسیایی وایرال شد. جکسون وانگ عضو گروه کره‌ای گات سون (GOT7) است.

اجرای بیلی آیلیش و لانا دل ری
  • اجرای بیلی آیلیش و لانا دل ری

اجرای بیلی آیلیش و لانا دل ری در جشنواره کوچلا ۲۰۲۴ یکی از اجراهای فوق‌العاده بود که مورد استقبال تماشاگران حاضر قرار گرفت و در شبکه‌های اجتماعی بسیار دیده شد.

Coachella Festival

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جشنواره کوچلا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.