زمان مطالعه: 4 دقیقه
دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن آسمونی : کشور ژاپن ، کشوری بسیار مدرن در شرق قاره آسیا می باشد که دهمین...

دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن
دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

ژاپن ، کشوری بسیار مدرن در شرق قاره آسیا می باشد که دهمین کشور پرجمعیت دنیا است . این کشور جز 8 کشور صنعتی دنیا و گروه 20 می باشد . کشور ژاپن به شکل جزیره است و سالانه سونامی های زیادی در این کشور رخ می دهد و لازم به ذکر است که کشور ژاپن ،کشوری زلزله خیز است و به سرزمین خورشید تابان معروف می باشد که گذشته و آینده در آن با هم می رسند . از نظر تقسیمات کشوری ژاپن ، این کشور به چندین ناحیه و 47 استان تقسیم شده است و از شهرهای مهم کشور ژاپن می توان به شهرهای هیروشیما ، اوساکا ، ناگویا و ناکازاکی اشاره کرد . پایتخت این کشور ، شهر زیبای توکیو با حدود 9 میلیون نفر جمعیت می باشد .

برخی از شهرهای مهم کشور ژاپن عبارتند از :

شهر توکیو یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر لندن عنوان بزرگ ‌ترین پایتخت ‌های صنعتی جهان را به دست آورده ‌است و همچنین توکیو عنوان بزرگترین اقتصاد شهری جهان را دارا می ‌باشد. در سال 2008 میلادی از 500 شرکت برتر جهان، 47 شرکت در توکیو واقع بوده ‌اند و این شهر از این نظر، رتبه نخست در جهان را از آن خود کرده ‌است. شهر توکیو شهری می باشد که بارها به خاطر زمین ‌لرزه، آتش‌ سوزی و یا جنگ به طور کامل ویران شده ‌است و هر بار با زیبایی بیشتر از نو ساخته شده ‌است. به همین سبب، چشم ‌انداز کنونی شهر توکیو با معماری معاصر بسیار مدرن و جذاب به نظر می‌رسد و بناهای تاریخی و کهنه در شهر بسیار نادر هستند.

شهر هیروشیما یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

یکی از شهرهای مهم کشور ژاپن ، شهر هیروشیما می باشد که از دو واژه ژاپنی «هی. رو» به معنی گسترده و «شی. ما» به معنی جزیره ترکیب شده ‌است. این شهر در غرب جزیره هونشو در کشور ژاپن واقع شده است و نخستین شهری است که توسط آمریکا به آن حمله اتمی شد .

cities-of-japan
cities-of-japan

شهر اوساکا یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر اوساکا یکی از شهرستان های مشخص شده در ناحیه کانسای ژاپن می باشد .این شهر سومین شهر بزرگ ژاپن و مرکز استان اوساکا است که بر روی جزیره هونشو، جزیره اصلی ژاپن، واقع شده ‌است. شهر اوساکا در سال 2012 میلادی دارای 2٬666٬371 جمعیت بوده و 223٫00 کیلومتر مربع مساحت دارد. شهر اوساکا از لحاظ تاریخی به عنوان «آشپزخانه ملت» شناخته شده‌است که در دوره ادو، مرکز تجارت برنج بود.

شهر ناگویا یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر ناگویا یکی از شهرهای مهم کشور ژاپن می باشد که چهارمین شهر بزرگ ژاپن است. این شهر در کرانه اقیانوس آرام در منطقه چوبو در مرکز جزیره هونشو قرار گرفته است . شهر ناگویا ژاپن مرکز استان آیچی و یکی از بزرگ‌ترین بندرگاه ‌های ژاپن می باشد و این شهر مرکز سومین ناحیه کلان ‌شهری بزرگ ژاپن به نام ناحیه کلان ‌شهری چوکیو نیز است .

شهر ناگاساکی یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

یکی از شهرهای مهم کشور ژاپن ، شهر ناگاساکی می باشد که نام بندری در غرب جزیره کیوشو در کشور ژاپن و مرکز استان ناگاساکی است. این شهر دومین و تاکنون آخرین شهری است که در جنگ جهانی دوم مورد حمله بمب اتمی آمریکا قرار گرفت.

شهر اوکایاما یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر اوکایاما یکی از شهرهای مهم کشور ژاپن می باشد که مرکز استان اوکایاما در جزیره هونشو است. جمعیت این شهر در سال 2005 میلادی برابر 698000 نفر برآورد شده ‌است .

شهر نیگاتا یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر نیگاتا ، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر استان نیگاتا در کشور ژاپن می باشد . این شهر در ناحیه شمال غربی جزیره هونشو واقع شده ‌است. شهر نیگاتا ژاپن از قدمت تاریخی برخوردار است، امروزه به‌عنوان یکی از بنادر آزاد ژاپن شناخته می ‌شود.

دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن
دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر نارا یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

یکی از شهرهای مهم کشور ژاپن ، شهر نارا می باشد که در مرکز استان نارا و در ناحیه کان‌ سای واقع شده است و درست در مرز با استان کیوتو جای‌  گرفته ‌است. این شهر پایتخت کشور ژاپن در بین سال‌های 710 و 784 میلادی بود . شماری نیایشگاه و ویرانه کهن در نارا بخش باستانی نارا را می‌سازند که در میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده ‌اند.

شهر فوکواکا یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر فوکواکا یکی از مهم ترین شهرهای کشور ژاپن می باشد که خارج از جزیره‌ هونشو، پرجمعیت‌ ترین شهر کشور سیب‌ زمینی شیرین، برنج، تنباکو و لوبیای ژاپنی به‌ صورت وسیع کاشته می‌شوند. به‌ غیراز شهر فوکواکا، سایر شهرهای باقی‌ مانده در این جزیره خیلی پرجمعیت نیستند، شهر کیتاکیوشو دومین شهر پرجمعیت در این جزیره با جمعیتی کمتر از یک‌  میلیون نفر است.

شهر ساپورو یکی از دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن

شهر ساپورو یکی از شهرهای بزرگ کشور ژاپن می باشد کهدر جزیره‌ی هوکایدو قرار دارد و به خاطر چغندر و ورزش اسکی معروف است چون در منطقه‌ کوهستانی واقع شده است. شهر ساپورو در مقایسه با سایر بخش‌ های ژاپن آب و هوای سردتری دارد و بیشتر توریست‌ ها برای ورزش‌ های زمستانی به این منطقه می‌ روند. برای چنین فعالیت ‌های بارش برف مناسب می باشد و به همین دلیل المپیک زمستانی 1972 در این شهر برگزار شد.

نظر خود را درباره «دیدنی ترین و مهمترین شهرهای ژاپن» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.