زمان مطالعه: 5 دقیقه
مدارک لازم جهت اجاره خودرو ارزان در دبی چیست؟

مدارک لازم جهت اجاره خودرو ارزان در دبی چیست؟

در این مقاله ما قصد داریم تا هر چیزی که نیاز دارید را درباره این موضوع به شما توضیح دهیم. دبی یکی از شهر‌هایی است که توریست‌های زیادی سالانه به آن سفر می‌کنند.

نگران هیچ چیز نباشید اگر چیزی درباره اجاره ماشین ارزان در دبی نمی‌دانید. در این مقاله ما قصد داریم تا هر چیزی که نیاز دارید را درباره این موضوع به شما توضیح دهیم. دبی یکی از شهر‌هایی است که توریست‌های زیادی سالانه به آن سفر می‌کنند.

هزینه تاکسی در این شهر بسیار بالاست و ازطرفی استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی هم باعث می‌شود زمان را در سفر محدود خود از دست بدهیم. رنت خودرو می‌تواند مزیت‌های زیادی را برای ما فراهم کند. پس در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم و به‌قولی شما را با چم‌وخم داستان آشنا کنیم.

با اجاره خودرو در دبی چه مزیت‌هایی را به‌دست می‌آوریم؟

با کرایه خودرو در دبی شما مزیت‌های زیادی به‌دست خواهید آورد. شاید فکر کنید که اجازه چنین وسیله‌ای بودجه زیادی می‌خواهد اما باید بدانید که اجاره خودرو می‌تواند تا حد زیادی از هزینه‌های شما بکاهد و راحتی بیشتری نیز برای شما فراهم کند. با اجاره خودرو دیگر نیاز نیست هزینه وسایل حمل‌ونقل عمومی را پرداخت کنید.

برنامه‌ریزی با وسایل حمل‌ونقل عمومی سخت است ممکن است باعث شود که شما زمان زیادی را بابت همین موضوع از دست بدهید. با اجاره خودرو شما در زمان نیز جلو خواهید بود. در خودروی اجاره‌ای شما آرامش بیشتری دارید و راحتی بیشتری را تجربه خواهید کرد. استقلال بیشتری در خودروی خودتان خواهید داشت و همچنین می‌توانید بهتر با شهر و قسمت‌های مختلف آن آشنا شوید.

قوانین رانندگی در دبی شامل چه مواردی می‌شود؟

یکی از ملزومات اجاره خودرو در کشور امارات، اشراف کامل به قوانین آن است. به همین خاطر هم ما قصد داریم تا قوانین رانندگی در این شهر را به‌طور خلاصه برای شما شرح دهیم تا با آن‌ها آشنایی پیدا کنید.

محدودیت در سرعت

اولین قانونی که در دبی باید به آن توجه ویژه داشته باشید، محدودیت سرعت نسبت به رانندگی در ایران است. در مناطق مسکونی حداکثر می‌توانید 40 کیلومتر سرعت داشته باشید. در جاده‌های اصلی و مسیر‌های شهری، 60 تا 80 کیلومتر سرعت مجاز است. آزادراه‌ها و بزرگ‌راه‌ها نیز به‌ترتیب 120 و 160 کیلومتر سرعت مجاز را در اختیار شما خواهند گذاشت. تخطی از این قوانین برای شما جریمه سنگینی به همراه دارد.

پارک خودرو در دبی

اصلا در مناطقی که پارک خودرو در آن‌ها ممنوع شده پارک نکنید چون با جریمه بسیار سنگینی روبه‌رو خواهید بود. پارکینگ‌های عمومی و خصوصی در دبی در اختیار شما قرار دارند تا بابت پارک ماشین نیازی به موارد غیرقانونی پیدا نکنید.

رعایت حق تقدم در دبی

در دبی حتما به حرکت عابران توجه کنید. عبور عابران در این شهر اهمیت بسیار زیادی دارد. پس حق تقدم آن‌ها را محترم بشمارید. حق تقدم در دبی با خودرویی است که از سمت راست حرکت می‌کند. اگر عابری را دیدید که در حال عبور از خیابان است باید برای او ایست کامل کنید تا خطری این افراد را تهدید نکند.

توجه به کودکان برای رانندگی در بی

کودکانی که زیر 13 سال هستند نمی‌توانند در صندلی جلو بنشینند. کودکان زیر 4 سال نیز باید صندلی مخصوص داشته باشند.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی

اجاره خودرو ارزان در دبی یکی از اهداف شما باید باشد، اما به جز قیمت باید از مدارکی که نیاز دارید هم مطلع باشید. در ادامه مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدارکی که نیاز خواهید داشت را به شما خواهیم گفت:

گواهینامه بین‌المللی اخذ کنید

در درجه اول باید داخل ایران گواهینامه داشته باشید و از مدت اعتبار آن 3 سال باقی مانده باشد. سپس باید به مرکز اتوموبیل‌رانی و جهان‌گردی مراجعه کنید. در این مرکز می‌توانید با ارائه درخواست گواهینامه خود را به‌مدت یک‌سال بین‌المللی کنید. با این گواهینامه مشکلی برای رانندگی در دیگر کشور‌ها نخواهید داشت.

باید پاسپورت و ویزای معتبر داشته باشید

به‌عنوان یک فرد خارجی و توریست در امارات باید ویزا و پاسپورت معتبر داشته باشید تا امکان اجاره خودرو برای شما وجود داشته باشد. قوانین رنت خودرو در دبی داشتن این مدارک را لازم می‌داند.

باید برای اجاره خودرو در دبی ودیعه نقدی پرداخت کنید

بسته به نوع خودرویی که قصد اجاره‌اش را دارید باید هزینه‌ای را برای رزرو پرداخت کنید. اگر بخواهیم حداقل این هزینه را برای شما بگوییم حدودا 1500 درهم مورد نیاز شما خواهد بود. ودیه‌ها از این قیمت شروع می‌شوند.

سن مجاز برای اجاره خودرو در دبی

برای اجاره خودرو در دبی باید حداقل 23 سال سن داشته باشید. شرکت‌هایی که به شما خودرو برای اجاره ارائه می‌دهند باید آدرس دقیق محل سکونت شما، شماره تلفن و اطلاعات شناسنامه‌ای‌تان را نیز در اختیار داشته باشند.

بیمه و رنت خودرو در دبی

اجاره ماشین ارزان در دبی شاید هدف شما باشد اما بدانید که امارات بر روی قوانینش بسیار سخت‌گیر است. یکی از قوانین هم بیمه نام دارد. البته باید بگوییم که بیمه شخص ثالث را شرکت‌هایی که به شما خودرو اجاره می‌دهند تهیه می‌کنند.

پس خود شما لازم نیست بابت این موضوع نگران باشید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که به مجموعه‌های معتبری برای اجاره خودرو بروید. البته که ما در پایان مقاله یکی از بهترین موارد را برای این موضوع به شما معرفی خواهیم کرد.

اطلاع از قوانین رانندگی در شهر دبی

خلاصه‌ای از مهم‌ترین قوانین رانندگی در دبی را در بخش‌های قبلی برای‌تان توضیح دادیم. اگر قصد دارید در این شهر خودرو رنت کنید و شخصا به رانندگی مشغول شوید علاوه‌بر در نظر گرفتن شرایط اجاره ماشین ارزان در دبی، قوانین رانندگی این کشور را هم پیش چشم داشته باشید.

اجاره خودرو در دبی برای ما چقدر هزینه خواهد داشت؟

پاسخ این سوال تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما می‌خواهید در دبی سوار چه ماشینی شوید. برای اجاره ماشین ارزان در دبی باید خودرو‌های معمولی‌تری را انتخاب کنید. البته باید به شما بگوییم که اجاره خودرو در دبی حتی از گرفتن تاکسی هم هزینه کمتری خواهد داشت.

ودیه‌ای که برای رنت خودرو می‌پردازید نیز 20 روز بعد به شما بازگردانده خواهد شد. می‌توانید حتی خودرو را با راننده تحویل بگیرید اگر خودتان نمی‌توانید پشت فرمان باشید. هزینه رنت خودرو در دبی روزانه محاسبه می‌شود و بستگی به مدل خودرو خواهد داشت.

بهترین راه برای اجاره ماشین ارزان در دبی چیست؟

شرکت‌ها و مجموعه‌های زیادی هستند که به شما این خدمات را ارائه می‌دهند اما شرکت کاراپلاس متخصص اجاره خودرو در شهر دبی است. این شرکت با اخذ مجوز رسمی از مراجع قانونی در کشور امارات فعالیتش را آغاز کرد و امروز تنوع بی‌نظیری در اجاره خودرو‌های مختلف را به مشتریانش ارائه می‌دهد.

شرایط کاراپلاس منعطف و متنوع است. کاراپلاس فکر همه جا را کرده تا شما در مدت اقامت خود در دبی حداقل از سمت خودرو هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، مراجعه به وب‌سایت کارا پلاس برای کسب اطلاعات بیشتر است.

جمع‌بندی

اجاره ماشین ارزان در دبی رویایی دست‌نیافتنی نیست. مجموعه‌های زیادی مثل کاراپلاس هستند که می‌توانند به شما خدمات درجه را ارائه دهند. ازطرفی فکر نکنید که دبی به‌دلیل لاکچری‌بودنش نمی‌تواند در اختیار شما ماشین ارزان بگذارد. مطمئن باشید که هزینه‌های تاکسی در دبی برای شما بسیار بیشتر از اجاره یک خودرو متوسط خواهد بود.

شما با رنت خودرو مزیت‌های بسیار زیادی را دریافت خواهید کرد. محیط شخصی خودتان را خواهید و حتی نیاز نیست که برای وسایل نقلیه مختلف زمان‌بندی کنید. از شما ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید. امیدواریم که از این مطالب بیشترین استفاده را کرده باشید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مدارک لازم جهت اجاره خودرو ارزان در دبی چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.