زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی کارلوس والدراما

بیوگرافی کارلوس والدراما

کارلوس والدراما مشهورترین فوتبالیستی بود که در قرن بیستم در فوتبال کلمبیا ظهور کرد.

کارلوس والدراما در سال 1987 به عنوان مرد سال آمریکای جنوبی برگزیده شد؛ دلیل این امر بازیهای درخشان او بود که سبب شد کلمبیا در این رقابتها به عنوان سوم نسابقات دست پیدا کند. والدراما که روز 2 سپتامبر 1961 متولد شده بود، به خاطر موهای frizzy و بلند خود و مهارت در بازی ملقب به گولیت آمریکای جنوبی شد.

Carlos Valderrama » Internationals » Friendlies

او که پیش از آن در باشگاههای سانتا مارتا و میلیوناریوس بازی کرده بود، در آن هنگام عضو باشگاه اتلتیکو ناسیونال بود و در همان سال با ناسیونال قهرمانی باشگاههای آمریکای جنوبی- لیبرتادورس- را نیز به خود اختصاص داد.

پس از آن، کاپیتان کلمبیا شانس خود را در فوتبال اروپا امتحان کرد و در تیمهای مون پلیه فرانسه و وایادولید اسپانیا به بازی پرداخت. اما توفیقی در اروپا کسب نکرد و از سال 1992 به باشگاههای کلمبیایی بازگشت. اما در تیم ملی کلمبیا شرایط کاملا متفاوت بود و والدراما کاپیتان تیمی بود که در جام جهانی 1990 موفق شد به مرحله دوم رقابتها صعود کند؛ اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ تیم ملی کلمبیا رخ می داد و پس از آن نیز تنها یک بار دیگر تکرار شد.

Carlos 'El Pibe' Valderrama: a colombian soccer legend - Bocas -  ELTIEMPO.COM

والدراما با تیم ملی کلمبیا چنان موفق بود که در سال 1994 فوتبالیست سال آمریکای جنوبی شد؛ دلیل اصلی این موفقیت، درخشش کلمبیا در انتخابی جام جهانی آمریکا بود که با برتری(5-0) کلمبیا در خانه آرژانتین به اوج خود رسید. در طی این سالها او برای مدلین و خونیور بارانکوئیلا در کشور خود بازی کرد و سالهای پایانی فوتبال خود را در تامپا بِی موتینی و میامی فیوشن در ایالات متحده سپری کرد.

کاپیتان کلمبیا یک بار دیگر هم بخت حضور در جام جهانی را به دست آورد. در سال 1998 و در شرایطی که 36 ساله بود.

16 Facts About Carlos Valderrama - Facts.net

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی کارلوس والدراما» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.