درج نظر
مطالعه: 4 دقیقه
بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما داخلی

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما داخلی

سفر هوایی به مقاصد داخلی و خارجی طرفداران بسیاری دارد و این روش‌‌‌ می‌تواند یکی از راحت‌‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای سفر باشد. زمان خرید بلیط هواپیما پیش از سفر بسیار حائز اهمیت است و‌ می‌‌تواند روی قیمت آن موثر باشد. به طور کلی قیمت بلیط هواپیما به عوامل مختلفی مانند کلاس پروازی، نوع ایرلاین، فاصله مبدا و مقصد و نوع بلیط بستگی دارد. در این میان انتخاب بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما نیز‌ می‌‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در هزینه‌های سفر داشته باشد. معمولا در روزهایی از سال که میزان تقاضا برای...

سفر هوایی به مقاصد داخلی و خارجی طرفداران بسیاری دارد و این روش‌‌‌ می‌تواند یکی از راحت‌‌ترین و بهترین گزینه‌ها برای سفر باشد. زمان خرید بلیط هواپیما پیش از سفر بسیار حائز اهمیت است و‌ می‌‌تواند روی قیمت آن موثر باشد. به طور کلی قیمت بلیط هواپیما به عوامل مختلفی مانند کلاس پروازی، نوع ایرلاین، فاصله مبدا و مقصد و نوع بلیط بستگی دارد. در این میان انتخاب بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما نیز‌ می‌‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در هزینه‌های سفر داشته باشد. معمولا در روزهایی از سال که میزان تقاضا برای سفر بیش‌‌تر است شاهد افزایش قیمت بلیط‌های هواپیما نسبت به سایر روزها هستیم. بنابراین زمان خرید بلیط خیلی مهم است.

اگر‌‌‌ می‌خواهید در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما داخلی اطلاعات بیش‌‌تری کسب کنید پیشنهاد‌ می‌‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین زمان جهت خرید بلیط هواپیما داخلی

موضوع بهترین زمان خرید بلیط هواپیما داخلی در مورد هر شهر متفاوت است. هر شهری دارای زمان‌ های سیزن و لو سیزن متفاوتی است. به‌عنوان مثال بهترین زمان جهت خرید بلیط هواپیما تهران مشهد فصل زمستان است. اما به طور کلی بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما داخلی برای داشتن سفری ارزان قیمت ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن خواهد بود.

منظور از ‌های سیزن و لو سیزن چیست؟

واژه‌های های سیزن و لو سیزن به بازه‌های زمانی از سال اشاره دارد که میزان مسافرت‌ها در آن‌ها با هم متفاوت است. در واقع‌ های سیزن به اوج سفرها در سال اشاره دارد و لو سیزن ایامی از سال است که میزان مسافران یک شهر خیلی کاهش‌‌‌ می‌یابد. لازم به ذکر است این اصطلاحات برای شهرهای مختلف متفاوت است. ماه‌هایی که لوسیزن هستند‌‌‌ می‌توانند بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما باشند. معمولا همزمان که در برخی از نقاط کشور و شهرها شرایط لو سیزن است در بعضی مناطق دیگر شاهد شرایط های سیزن هستیم و بلیط هواپیما با بالاترین قیمت ممکن ارائه‌‌‌ می‌شود.

ارزان‌‌ترین زمان جهت خرید بلیط پرواز داخلی

با توجه به این‌‌که قیمت بلیط هواپیما هر ما با تغییراتی همراه است، توصیه‌‌‌ می‌کنیم که جهت رزرو پروازهای داخلی حدود یک هفته قبل از زمان سفر خرید بلیط هواپیما را انجام دهید. البته دقت داشته باشید که این زمان به‌طور تقریبی تعیین شده و برای پروازهای مختلف شرایط‌‌‌ می‌تواند متفاوت باشد. به‌طوری که در برخی موارد حتی چند ساعت مانده به پرواز نیز‌‌‌ می‌تواند بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما باشد.

بهترین قیمت و زمان برای خرید بلیط هواپیما
بهترین قیمت و زمان برای خرید بلیط هواپیما

 

کدام ماه‌های سال ارزان‌‌ترین زمان برای خرید پرواز داخلی است؟

بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما فصل بهار و به ویژه اردیبهشت ماه است. علی‌رغم آب و هوای خوب در برخی شهرها بلیط هواپیما آن‌ها قیمت پایین‌تری دارد؛ مانند تهران که در تعطیلات عید نوروز بلیط هواپیما پروازهای خود را با قیمت ارزان تری ارائه‌‌‌ می‌نماید اما پس از عید نوروز قیمت پروازهای آن افزایش چشمگیری خواهد داشت. بنابراین اگر‌‌‌ می‌خواهید برای عید نوروز به تهران سفر کنید بهتر است که بلیط خود را به‌صورت رفت و برگشت رزرو نمایید.

  • بهترین زمان خرید بلیط هواپیما در تابستان اواسط تیر تا اواسط مرداد ماه است. در این بازه زمانی مسافران‌‌‌ می‌توانند بلیط هواپیما کیش را با ارزان‌‌ترین قیمت ممکن رزرو کنند.
  • مناسب‌‌ترین زمان خرید بلیط هواپیما در پاییز ماه‌های مهر و آبان است. در این ماه‌ها به علت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و کاهش دمای هوا میزان مسافرت‌ها کاهش‌‌‌ می‌یابد.
  • ارزان‌‌ترین زمان خرید بلیط هواپیما در فصل زمستان برای پروازهای داخلی بهمن ماه است. البته دقت داشته باشید در این فصل شهرهای جنوبی کشور در شرایط‌ های سیزن هستند و امکان رزرو بلیط ارزان قیمت به مقاصد آن‌ها وجود ندارد. اما‌‌‌ می‌توانید بلیط پرواز شهرهای غربی مانند تبریز را با قیمت خیلی پایینی تهیه کنید.

بهترین روزها برای خرید بلیط هواپیما

نرخ بلیط هواپیما در روزهای مختلف هفته یکسان نیست و روزهای شنبه و پنج شنبه گران‌‌ترین روزهای هفته برای رزرو بلیط هستند. این در حالی است که در روزهای دو شنبه و سه شنبه‌‌‌ می‌توانید ارزان‌‌ترین بلیط پرواز را خریداری نمایید. بنابراین برای داشتن سفری مقرون‌به‌صرفه بهتر است که سفر خود را به روزهای وسط هفته موکول کنید. زیرا در این روزها تقاضا کم‌‌تری برای خرید بلیط وجود دارد و‌‌‌ می‌توانید بلیط خود را با قیمت مناسب‌تری رزرو کنید.

ارزان‌‌ترین ساعات برای خرید بلیط پرواز داخلی

معمولا بلیط پروازهای صبح زود یا نیمه شب مخصوصا در شهرهای توریستی و زیارتی ارزان‌تر از سایر ساعات روز است. زیرا تقاضا کم‌‌تری برای این بلیط‌ها وجود دارد و‌‌‌ می‌تواند بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت باشد.

چه عواملی در قیمت بلیط هواپیما تأثیرگذار هستند؟ - سامتیک
چه عواملی در قیمت بلیط هواپیما تأثیرگذار هستند؟ - سامتیک

 

بهترین روش برای خرید بلیط هواپیما داخلی

بهترین روش برای رزرو بلیط هواپیما در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن خرید اینترنتی است. به این ترتیب‌‌‌ می‌توانید در هر مکان و زمانی با چند کلیک به خرید بلیط مورد نظر خود بپردازید. برای خرید بلیط با قیمت مناسب‌‌‌ می‌توانید از 40 الی 50 روز پیش از سفر اقدام کنید. همچنین‌‌‌ می‌توانید با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند نوع ایرلاین، نوع بلیط، کلاس پروازی و مقصد سفر خود و بررسی شرایط و امکانات ایرلاین‌های مختلف از میان بلیط‌های سیستمی و چارتری ارزان‌‌ترین گزینه را خریداری نمایید.

خرید بلیط هواپیما از اسنپ تریپ

با توجه به موارد ذکر شده‌‌‌ می‌توانید به‌راحتی بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما به مقصد داخلی مد نظر خود تشخیص دهید. برای رزرو بلیط در این زمان‌ها و با توجه به فاکتورهایی که اشاره کردیم‌‌‌ می‌توانید به صورت حضوری و یا آنلاین اقدام کنید. اما روش اینترنتی در حال حاضر‌‌‌ می‌تواند گزینه هوشمندانه‌تری باشد. برای خرید آنلاین بلیط هواپیما کافی‌‌ست به سایت معتبر و با سابقه درخشان اسنپ تریپ مراجعه کنید. این مجموعه با تمامی ایرلاین‌های معتبر همکاری دارد و بلیط‌های چارتر و سیستمی آن‌ها را با مناسب‌‌ترین قیمت ارائه‌‌‌ می‌دهد. از این‌رو‌‌‌ می‌توانید با اطمینان‌خاطر برای خرید بلیط کیش تهران و دیگر مقاصد داخلی و خارجی به سایت یا اپلیکیشن اسنپ تریپ مراجعه کنید و خریدی آسان و لذت‌بخش را تجربه کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما داخلی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.