زمان مطالعه: 4 دقیقه
بوکال فت باعث پیری می شود؟

بوکال فت باعث پیری می شود؟

هیچ دلیل آناتومیکی وجود ندارد که بتواند تأیید کند حذف چربی بوکال باعث پیری شود. ارتباطی بین پوست، ساختار صورت و توده چربی بوکال وجود ندارد.

هیچ دلیل آناتومیکی وجود ندارد که بتواند تأیید کند حذف چربی بوکال باعث پیری شود. ارتباطی بین پوست، ساختار صورت و توده چربی بوکال وجود ندارد. بنابراین، حذف این توده بوکال تغییری در ساختار صورت و نمایش سن شما ایجاد نمی‌کند. برخی افراد اشتباهاً فکر می‌کنند که انجام جراحی بوکال باعث پیری خواهد شد. اما واقعیت این است که این عمل جراحی بهبودی در ظاهر شما ایجاد می‌کند بدون اینکه نشانه‌ای از افزایش سن داشته باشد. هرچند تأثیر این روش با گذشت زمان کاهش می‌یابد، اما هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این روش باعث افزایش سن می‌شود. قبل از تصمیم‌گیری برای انجام این عمل جراحی، ارزیابی دقیقی باید انجام شود. برخی اوقات، عمل جراحی بوکال بازخوردهای غیرقابل پیش‌بینی‌ای را دارد که ممکن است در طولانی مدت پس از عمل ظاهر شود. این عمل جراحی باید با توجه به وضعیت شخص انجام شود. برای افراد لاغر، این روش توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است باعث گود افتادگی گونه و نشانه‌های افزایش سن شوند. در ادامه با دکتر ساعدی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

عمل جراحی بوکال فت

عمل بوکال فت، که شامل برداشتن چربی بوکال می‌شود، قادر است ساختار استخوانی صورت را بازسازی کرده و به ویژه استخوان گونه و فضاهای خالی بین گونه‌ها و خط فک را بهبود بخشد. این عمل جراحی به عنوان یک روش زیبایی خاص بسیار مورد توجه قرار گرفته است، زیرا هیچ رژیم غذایی یا تمرینی قادر به کاهش این چربی و حذف آن نیست.

مزایای عمل بوکال فت

مزایای انجام جراحی بوکال فت عبارتند از:

1. افزایش جوانی و جذابیت صورت.

2. حذف خطوط و چین‌های موجود بر روی پوست.

3. بهبود ظاهر کلی صورت.

4. بهبود فرم و زیبایی گونه‌های صورت.

عوارض بوکال فت

همان طور که اشاره شد، عمل جراحی بوکال فت همچنین، علیرغم مزایا و فوایدهای آن که بهبود ظاهری صورت را فراهم می‌کند، در برخی موارد ممکن است با عوارضی همراه باشد، از جمله:

۱. تورم که ممکن است در طی چند روز تا هفته پس از جراحی ادامه داشته و با استفاده از کمپرس و یخ و مصرف داروهای مناسب کنترل می‌شود.

۲. درد که با استفاده از مسکن‌ها یا داروهای ضد التهاب مدیریت می‌شود.

۳. عفونت، که ممکن است با علائمی همچون تورم شدید، قرمزی، درد یا ترشح غیرمعمول همراه باشد.

۴. مشکلات عصبی مانند آسیب به عصب‌ها و مشکلاتی مانند کاهش حس صورت، فلج عضلات، درد یا تغییر در حس صورت.

مراقبت ‌های قبل از عمل بوکال فت

قبل از انجام عمل بوکال فت، اهمیت دارد که با پزشک جراح درباره اهداف شما از این عمل و همچنین انتظارات شما در طول و بعد از عمل، بحث کنید. اگر شما مناسب برای انجام عمل بوکال فت هستید، پزشک مراقبت‌های لازم قبل از عمل را به شما توضیح خواهد داد. در جلسه اولیه، پزشک شما را معاینه کرده و ممکن است عکس‌هایی از صورت شما بگیرد. همچنین، پزشک اطلاعاتی در مورد سلامت کلی شما مانند سوابق سلامت خانوادگی و هرگونه عمل جراحی قبلی که داشته‌اید، از شما خواهد پرسید. اطلاعات پزشکی ابتدایی مانند فشار خون شما نیز اندازه‌گیری می‌شود و درباره داروهای فعلیتان نیز سوالاتی می‌پرسد که شما باید به صراحت پاسخ دهید.

 

مراقبت های بعد از بوکال فت

پس از انجام جراحی بوکال فت، مراقبت‌های دقیق و پیروی از توصیه‌های پزشک باعث کاهش مدت نقاهت و کمک به جلوگیری از عوارض پس از عمل می‌شود. خوشبختانه، مراقبت‌های بعد از این نوع جراحی بسیار راحت و آسان هستند. در این میان، مراقبت‌های مهم عبارتند از:

  1. در ۳ تا ۴ روز ابتدایی، مصرف غذاهای مایع و نرم توصیه می‌شود، و کمترین ابتلا به دهان و فک خود را داشته باشید.

  2. پس از هر وعده غذایی یا نوشیدنی، حتماً فضای دهان خود را با محلول‌های ضدعفونی کننده شستشو دهید.

  3. طبق دستور پزشک، تا یک هفته پس از جراحی، از آنتی‌بیوتیک ‌ها استفاده کنید.

  4. در حالت استراحت، سر خود را بالا نگه دارید تا بر روی نواحی جراحی کمترین فشار وارد شود.

  5. از مصرف سیگار تا زمان بهبود کامل جراحی خودداری کنید.

  6. برای جلوگیری از عفونت، بخیه‌ها و منطقه زخم را با زبان لمس نکنید.

  7. از انجام ورزش‌هایی که ممکن است به منطقه جراحی آسیب برساند مثل ورزش‌های رزمی خودداری کنید تا بهبود کامل زخم‌ها اتفاق بیفتد.

ماندگاری عمل بوکال فت

( آیا بوکال فت باعث پیری می‌ شود ) بیشتر زیباجویانی که این سوال را دارند باید حتما از یک پزشک با تجربه برای انجام این عمل استفاهده کنند. اگر از یک جراح و پزشک ماهر و حرفه‌ای برای انجام جراحی بوکال فت استفاده کنید، می‌توانید از نتایج بلندمدت این جراحی اطمینان حاصل کنید. برای حفظ نتایج این جراحی به طور مداوم، باید به مراقبت‌هایی که پزشک تعیین می‌کند، پایبند باشید. به عنوان مثال، باید برای حفظ نتایج ایده‌آل از وزن سالم و مناسب خود مراقبت کنید، زیرا افزایش وزن و چاقی می‌تواند منجر به تجمع مجدد چربی شود که ممکن است اثرات مثبت جراحی را کاهش دهد. بهترین راه برای بهره‌مندی بهتر از نتایج جراحی بوکال فت، پیروی دقیق از راهنمایی‌های و توصیه‌های پزشکتان است.

مراحل عمل بوکال فت

عمل جراحی بوکال فت یا برداشتن چربی دهان یک جراحی سرپایی و کوتاه مدت است که می‌توان آن را در بیمارستان یا کلینیک زیبایی مجهز و معتبر انجام داد، و شما ممکن است همان روز بلافاصله بعد از جراحی به خانه بازگردید. در ابتدا، نواحی مورد نظر برای عمل توسط پزشک جراح معین می‌شود و سپس شما یک موضع بی‌حسی محلی جهت بی‌حسی پوست صورتتان دریافت خواهید کرد تا حین عمل هیچ دردی احساس ننمایید و در طول جراحی بیدار و به هوش بمانید. در صورتی که اقدام به بیش از یک جراحی زیبایی همزمان کنید، ممکن است بیهوشی عمومی را تجربه کنید. پس از دریافت بیهوشی عمومی، پزشک شما شما را توصیه می‌کند که پس از آن از رانندگی خودداری نمایید. در جراحی بوکال فت، جراح یک برش کوچک در داخل دهان در هر دو طرف صورت شما ایجاد می‌کند تا به چربی‌های دهانی یا چربی‌های بوکال دسترسی پیدا کند. سپس با دقت بر روی پدهای چربی فشار اعمال می‌کند تا آن‌ها به خوبی قابل مشاهده شوند، سپس پدهای چربی را برش میزند و جدا می‌کند. در پایان، برش‌ها را با بخیه‌های خاصی بند می‌زند که بعضاً از نوع جذبی هستند و سریعاً ترمیم می‌شوند.

هزینه عمل بوکال فت

هزینه جراحی بوکال فت بستگی به عواملی مانند مهارت جراح، مکان انجام جراحی، تجربه پزشک و محل جراحی دارد. پزشکان با تجربه و ماهر معمولاً هزینه‌های بالاتری برای جراحی بوکال فت دریافت می‌کنند. همچنین، اگر جراحی بوکال فت در یک کلینیک جراحی محدود به همراه بیهوشی انجام شود، هزینه آن ممکن است بیشتر باشد. عوامل دیگری مانند نیاز به آزمایشات و عکس‌برداری قبل از جراحی، پیچیدگی عمل جراحی و هزینه‌های مربوط به داروها بعد از جراحی نیز بر هزینه جراحی بوکال فت تأثیر دارند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بوکال فت باعث پیری می شود؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.