زمان مطالعه: 2 دقیقه
نقد و معرفی فیلم سینمایی تمساح خونی

نقد و معرفی فیلم سینمایی تمساح خونی

فیلم سینمایی" تمساح خونی"به کارگردانی "جواد عزتی"و تهیه کنندگی "کامران حجازی" در ژانر کمدی اکشن در چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر اکران شد.

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
نویسنده:مرجان دلپسند

فیلم سینمایی" تمساح خونی"به کارگردانی "جواد عزتی"و تهیه کنندگی "کامران حجازی" در ژانر کمدی اکشن در چهل و دومین دوره جشنواره فیلم فجر اکران شد.
در این فیلم سینمایی بازیگران مطرح و سلبریتی هایی حضور دارند که تجربه های بازی مشترک با جواد عزتی را در فیلم ها و سریال های شبکه نمایش خانگی دارند.از جمله این بازیگران می توان به الناز جبیبی،عباس جمشیدی فر، مهران غفوریان و ... اشاره کرد .
زوج هنری این فیلم سینمایی جواد عزتی و عباس جمشیدی فر هستند که در ژانر کمدی هم جز بازیگران پر تجربه به حساب می آیند و مخاطبان خاص خود را دارند.
دو بازیگر و شخصیت اصلی ‌این فیلم سینمایی که در سکانس های ابتدایی فیلم می بینیم که یک شغل کاذب و پردرآمد دارندو دلال دلار هستند .

جواد عزتی و عباس جمشیدی فر در تمساح خونی
جواد عزتی و عباس جمشیدی فر در تمساح خونی

آنها حتی در دوران بیکاری خود در گوشی موبایل خود پوکر آنلاین بازی می کنند. به عبارت دیگر در این فیلم به شغل های کاذب که با وجود تمام فعالیت ها و الویت های اصلی جوانان و نوجوانان امروزی رواج بسیاری در کشور پیدا کرده است ؛اشاره می شود .
در این فیلم سینمایی به قمار و بازی پوکر و رواج آن بین برخی افراد متمکن و پولدار و نیز پرداخته می شود.بازی پوکر به دو صورت آنلاین و حضوری انجام می شود. یک بازی گروهی که به شانس و بلوف زدن همراه است و یکی از رایج ترین بازی های قمارخانه ای در سرتاسر جهان است.

فتوکال تمساح خونی
فتوکال تمساح خونی

البته در کشور ایران این بازی یک بازی زیرزمینی و غیر قانونی به شمار می رود. یک بازی غیر قانونی که قوانین سخت و غیر قابل اغماض خودرا دارد. به عبارتی دیگر یک بازی اعتیاد آور که شیوع بیشتری در میان برخی از جوانان ثروتمند دارد و حرص و طمع برای کسب درآمد بیشتر بخشی از صفات شخصیتی کسانی است که این بازی را انجام می دهند. در خصوص حضور شخصیت ها و بازیگران سلبریتی این فیلم سینمایی هم این ضعف وجود دارد که تنها درچند سکانس محدود و دیالو‌ گ های سطحی و تکراری از فیلم های دیگر که بعضا جنبه منفی هم دارند ؛دیده می شوند و نقشی در ادامه روند داستان فیلم ندارند.

سعید اقا خانی در تمساح خونی
سعید اقا خانی در تمساح خونی

به عبارتی بیشتر اگر به جای این بازیگران افراد دیگری دور میز قمار جمع نمی شدند؛باز هم داستان روند طبیعی خود را طی می کرد. اما فیلمنامه و بخش جذابیت های ویژه بصری فیلم درجریان تعقیب و گریز های خیابانی و صحنه های اکشن کسانی که در رینگ چک می خورند و مورد تشویق تماشاگران دور رینگ قرار می گیرند؛هم باعث شده تا مخاطب تا پایان فیلم به تماشای آن بنشیند. این فیلم پر از صحنه های اکشن و جذاب از تعقیب و گریز هایی است که بیشتر مورد توجه ماشین بازان و جوانان و نوجوانانی است که به این نوع تفریحات و فعالیت ها علاقمند هستند.به طور کلی این فیلم سینمایی یک فیلم گیشه پسند و پر مخاطب است که این دوره از جشنواره فیلم فجر می تواند سکوی پرتابی برای فروشش در گیشه باشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نقد و معرفی فیلم سینمایی تمساح خونی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره نقد و معرفی فیلم سینمایی تمساح خونی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.