زمان مطالعه: 4 دقیقه
شوتینگ توالت فرنگی چیست؟ (معرفی بهترین سیستم تخلیه)

شوتینگ توالت فرنگی چیست؟ (معرفی بهترین سیستم تخلیه)

شوتینگ توالت فرنگی چیست ؟ در لغت، کلمه شوتینگ به معنی پرتاب کردن است.

شوتینگ توالت فرنگی چیست ؟ در لغت، کلمه شوتینگ به معنی پرتاب کردن است. با فناوری جدید توالت فرنگی که شوتینگ توالت فرنگی نام دارد در توالت های جدید دیگر مشکلات عجیب و آزار دهنده قدیم را انسان ها ندارند. شما با خواندن این مقاله می توانید، اطلاعات جامعی در مورد شوتینگ توالت فرنگی و همچنین 4 نوع از جدید ترین مدل های سیستم تخلیه در توالت فرنگی به دست آورید.

اگر گرفتگی توالت شما زیاد باشد قطعا با پروسه شوتینگ نمی توانید گرفتگی آن را برطرف کنید، در صورتی که ساکن کلان شهرها باشید نیاز است به یک شرکت معتبر چون لوله بازکنی تهران یا سایر شرکت های با سابقه خوب در این بخش مراجعه کنید.

اگر برای شما سوال است سیستم شوتینگ توالت فرنگی چیست؟ یا سیستم تخلیه توالت فرنگی چیست؟ شما را به ادامه مقاله دعوت می کنیم.

سیستم تخلیه توالت فرنگی چیست ؟

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه توالت فرنگی ها جایگزین توالت های ایرانی و قدیمی شده اند. ممکن است سوال پیش آید که، سیستم تخلیه توالت فرنگی چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟ در نسل جدید توالت فرنگی ها، سیستم تخلیه ای وجود دارد که به آن شوتینگ توالت فرنگی گویند. در توالت های قدیمی چندین مشکل عمده وجود داشت، که از مهم ترین آن ها گرفتگی لوله ها بود. در کلان شهر های بزرگ همچون تهران، با گرفتگی توالت مجبور به زنگ زدن به لوله بازکنی ستارخان و اطراف آن خواهید بود.

البته ناگفته نماند با تولید توالت فرنگی های جدید، که سیستم تخلیه بروزتری دارند مشکل گرفتگی، مصرف بالا آب و یا بوی ناشی از مواد دفعی حل شده است.

انواع سیستم تخلیه توالت فرنگی

سیستم تخلیه توالت فرنگی، دارای تنوع بالایی است که شما می توانید بر اساس نیاز خود و بودجه مورد نظرتان آن را خرید نمایید. دقت داشته باشید که این سیستم ها هر چقدر هم بروز باشند، بازهم نیاز است بنابراحتیاط شماره معتبرترین لوله بازکنی مرزداران یا سایر نقاط تهران یا بخش های شهرستان خود را داشته باشید، در ادامه درباره ی انواع سیستم های تخلیه به صورت کلی صحبت خواهیم کرد:

  • شوتینگ توالت فرنگی
  • توالت فرنگی سه شوتینگ

این سیستم های تخلیه ها خود دارای بخش های مختلف و متنوع هستند که هر کدام را شرح می دهیم:

  • سیستم تخلیه توربوجت
  • سیستم تخلیه واترجت
  • سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی
  • سیستم تخلیه گردابی

سیستم تخلیه توربوجت

در سیستم تخلیه توربوجت، نحوه عملکرد آن به صورت سه شوتینگ است. نحوه عملکرد سیستم تخلیه سه شوتینگ، به صورتی است که دو شوتینگ در بالا و یک شوتینگ در قسمت انتهایی کاسه توالت است. از مزیت های این سیستم، می توان به مکانیزم صرفه جویی در مصرف آب و همچنین تمیز شدن سریع کاسه اشاره کرد.

سیستم تخلیه واترجت

سیستم تخلیه توالت فرنگی واترجت، از سری سیستم های تخلیه جدید و همچنین رایج ترین نوع سیستم تخلیه است. در قدیم در کلان شهر های بزرگ همچون تهران، محله هایی مثل ستارخان و مرزداران وجود داشت که این محلات به شدت با مسئله گرفتگی لوله های توالت خود رو به رو بودند.

وضع گرفتگی لوله ها به حدی می رسید تا مجبور به تماس حاصل کردن با لوله بازکنی مرکز تهران می شدند. اما با وجود سیستم های تخلیه ای جدید، همچون سیستم تخلیه واترجت مشکل گرفتگی لوله ها و همچنین مصرف بالا آب حل شد.

سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی

از سری سیستم های تخلیه توالت فرنگی می توان به سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی اشاره کرد. همان طور که از نام آن پیداست در سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی، آب از مخزن توالت فرنگی از قسمت لبه نشیمن گاه به سمت پایین با فشار سرازیر یا ریزش می کند. می توان گفت از پرکاربرد ترین، توالت فرنگی هایی که از سیستم تخلیه آبشاری استفاده می کنند، توالت فرنگی وال هنگ است.

سیستم تخلیه گردابی

تفاوتی که هر یک از سیستم تخلیه های توالت فرنگی باهم دارند، تنها در نحوه عملکرد آن ها است. در این مدل از سیستم تخلیه به روش گردابی عمل می شود، همان طور که از نام آن پیداست، به صورت چرخشی کار می کند و حالت گرداب گونه دارد. در این سیستم تخلیه رایج، آب از مخزن توالت به لبه های توالت فرنگی رسیده و با عمل چرخشی خود به سمت پایین حرکت می کند.

شوتینگ توالت فرنگی چیست؟

شاید برای شما سوال باشد که شوتینگ توالت فرنگی چیست؟ شوتینگ به معنای پرتاب کردن است، یعنی آب با فشار به سمت خروجی پرتاب می شود. همان طور که در بالا انواع سیستم های تخلیه توالت فرنگی را گفتیم، سیستم شوتینگ توالت فرنگی هم در تمام سیستم های تخلیه استفاده می شود.

مزایا شوتینگ توالت فرنگی چیست؟

از سری مزایا شوتینگ توالت فرنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش میزان صدا در هنگام تخلیه
  • صرفه جویی در مصرف آب
  • تخلیه آب با فشار بالا و در کوتاه ترین زمان

بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی

همان طور که در بالاتر توضیح دادیم دو محله عجیب در تهران، مثل ستارخان و مرزداران به دلیل کمبود آب و همچنین درصد میزان گرفتگی در توالت ها مجبور به تماس گرفتن مکرر به لوله بازکنی مرزداران می شدند. با توجه به توضیحات داده شده در مورد سیستم تخلیه ها و همچنین انواع آن، بهترین سیستم تخلیه توالت فرنگی چیست؟

اگر پیشنهاد ما را می خواهید، سیستم تخلیه توربوجت از سیستم های تخلیه جدید می باشد، همچنین مدل سه شوتینگ نیز از این قابلیت برخوردار است.

انواع مختلفی از سیستم های تخلیه توالت فرنگی وجود دارد. اما انتخاب بهترین توالت فرنگی بستگی به شرایط شما دارد، زیرا سیستم های تخلیه براساس نوع فناوری استفاده شده قیمت های بالاتری دارند. اما اگر سیستم تخلیه خوب می خواهید، پیشنهاد ما به شما سیستم تخلیه توربوجت است.

شاید بپرسید علت پیشنهاد ما چیست؟ سیستم تخلیه توربوجت با فناوری سه شوتینگ خود در مصرف آب صرفه جویی کرده و همچنین باعث کوتاه تر شدن زمان تخلیه آب شده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «شوتینگ توالت فرنگی چیست؟ (معرفی بهترین سیستم تخلیه)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.