درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی برنابه فریررا

بیوگرافی برنابه فریررا

برنابه فریررا متولد 1909 در دهه 30 میلادی ملقب به خمپاره‌انداز بود و دلیل این امر شوتهای سنگین او بود که گلهای فراوانی به ارمغان آورد.

فریررا اولین قهرمان بزرگ فوتبال آرژانتین بود كه تمام عمر فوتبال خود را در كشورش سپری كرد. او بازی را در تیم "تیگره" آغاز كرد و بیشتر از 200 گل برای این تیم به ثمر رساند. اما ظهور او ناشی از یک اتفاق نبود. او درباره روزهای آغازین فوتبال خود می گفت:

برادرانم اصرار داشتند که باید قوی ترین شوتزن شهر باشم. آنها از صبح تا بعدازظهر هر روز وادارم می کردند تمرین شوت کنم. آنها دائما تشویقم می کردند و دائما فریاد می زدند: "محکم تر، محکم تر!"

با شكل‌گیری فوتبال حرفه‌ای و پرداخت پولهای كلان به ستارگان فوتبال فریررا از نخستین ستارگانی بود كه مورد توجه تیمهای بزرگ قرارگرفت و با قراردادی به مبلغ 45 هزار پزو راهی ریورپلاته شد. هرچند انسان ولخرجی بود و توان نگهداری این ثروت را نداشت. او این گونه از ولخرجی هایش یاد می کرد:

باید این لطف را به من می کردند که با یک کامیون در خروجی ورزشگاه منتظرم باشند و بلافاصله مرا از ورزشگاه به داخل آن می انداختند. پس از آن هم شش روز در هفته مرا زندانی می کردند و فقط یکشنبه ها برای انجام مسابقه به ورزشگاه می آوردند. وقتی مسابقه تمام می شد، دوباره مرا زندانی می کردند! به این ترتیب، می توانستم مقداری از پولی را که در کارم به دست آورده بودم پس انداز کنم!

 او در نخستین فصل حضور در باشگاه جدید خود (33 _ 1932) بیشترین تعداد گلی را به ثمر رساند كه یك بازیكن به ثمررسانده بود. او 43 گل زد و در تمامی هفته‌ها یكی از بازیكنان برجسته لیگ بود. به طوری كه یكی از روزنامه‌های بوئنوس آیرس پیشنهاد كرد به هر دروازه‌بانی كه دروازه خود را در برابر "برنابه" بسته نگه دارد، مدال طلا بدهند!

 فریرا تنها 30 سال داشت كه از دنیای فوتبال كناره‌گیری كرد و راهی شهر زادگاهش "روفینو" شد. خودش در این باره گفت:

ترجیح می دهم قبل از اینکه فوتبال از من کناره گیری کند، من از فوتبال کناره گیری کنم.

برنامه در سال 1943 به تشكیلات اداری باشگاه ریورپلاته بازگشت.

 سالها بعد مسابقه‌ای به منظور بزرگداشت برنابه و وفاداری او به این باشگاه برگزار شد. زمان این بازی در سال 1956 بود. فریررا تنها چهار بار پیراهن آرژانتین را به تن كرد و فرصت درخشش دركوپاآمه‌ریكا را پیدا نكرد. وی در 22 دی 1972 از دنیا رفت. به نظر می‌رسد كه هیچ بازیكن ریور نتواند ركورد جاودانه 187 گل او در 185 بازی برای ریور را تكرار كند! هرچند که خودش درباره بزرگ ترین فوتبالیست آرژانتین گفته بود:

فوتبالیست های بزرگی وجود داشتند، اما بت من آدولفو پدرنرا بود.

با این حال او به همراه آرتور فریدنریش و والریانو لوپز فوتبالیست پرویی، تنها بازیکنان آمریکای جنوبی هستند که آمار گلهایشان از بازیهایشان بیشتر است!

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی برنابه فریررا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.