زمان مطالعه: 11 دقیقه
مزایای مسواک برقی: بهترین مسواک برقی کودک + بزرگسال

مزایای مسواک برقی: بهترین مسواک برقی کودک + بزرگسال

مطالعات متعددی وجود دارد که مراقبت از بهداشت دهان را با بیماری‌هایی از قبیل بیماری قلبی، دیابت و شرایط تنفسی مرتبط می کند بنابراین اگر می خواهید از دندان‌های خود بهتر مراقبت کنید و به فکر خرید مسواک برقی کودک یا بزرگسال هستید می توانید با خواندن ادامه این مقاله ضمن دست یافتن به پاسخ سوالات بالا درباره مسواک‌های برقی اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • چرا بسیاری از دندانپزشکان استفاده از مسواک برقی را به جای مسواک دستی توصیه می کنند؟
 • چرا مسواک برقی را برای کودکان خود انتخاب کنیم؟
 • مسواک برقی چه فوایدی برای بهداشت دهان و دندان شما دارد؟
 • بهترین انتخاب برای خرید مسواک برقی کدام است؟

همه ما هنگام خرید مسواک برقی از خودمان این چهار سوال فوق را می پرسیم و به دنبال بهترین جواب برای آنها هستیم چرا که مسواک یکی از مهم‌ترین ابزارها برای کمک به محافظت از دندان‌های شما در برابر پلاک و حفره است بدون داشتن یک مسواک خوب بهداشت دهان و دندان شما به خطر می افتد در نتیجه می تواند بر روی سلامت کلی بدن تاثیر بگذارد. مطالعات متعددی وجود دارد که مراقبت از بهداشت دهان را با بیماری‌هایی از قبیل بیماری قلبی، دیابت و شرایط تنفسی مرتبط می کند بنابراین اگر می خواهید از دندان‌های خود بهتر مراقبت کنید و به فکر خرید مسواک برقی کودک یا بزرگسال هستید می توانید با خواندن ادامه این مقاله ضمن دست یافتن به پاسخ سوالات بالا درباره مسواک‌های برقی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مسواک برقی بهتر است یا مسواک دستی

طبق مطالعات انجام شده مسواک برقی پلاک‌های بیشتری را نسبت به مسواک دستی از بین می برد و تمیزی کامل‌تری را برای دهان و دندان شما به ارمغان می آورد. باکتری‌های پلاک می توانند منجر به بیماری لثه، پوسیدگی دندان و حتی از دست دادن دندان در صورت عدم مراقبت و نحوه غلط مسواک زدن شود. مسواک برقی در از بین بردن پلاک موثرتر است و اثرات مخرب را بر سلامت دهان محدود می کند در واقع بر اساس این مطالعات مصرف کنندگان مسواک برقی به دلیل کاهش نرخ ابتلا به بیماری لثه 20 درصد کمتر از مصرف کنندگان مسواک دستی دندان خود را از دست داده اند. بنابراین با خرید مسواک برقی اورال بی نه تنها مانع از دست دادن دندانهایتان می شوید بلکه با حمایت کردن از خط لثه می توانید تکنیک‌های صحیح مسواک زدن بهره‌مند شوید به طوری که بسیاری از دندان پزشکان خرید مسواک برقی را به کسانی که نمی توانند از مسواک به درستی استفاده کنند مانند سالمندان، کودکان، افرادی که ناتوانایی جسمی دارند و کسانی که دارای ناتوانایی شناختی مانند زوال عقلی هستند، توصیه می کنند. بین مسواک برقی و دستی تفاوت قابل توجهی وجود دارد از جمله:

 • نحوه کار کردن مسواک: مسواک برقی دارای سرچرخان یا نوسانی است که به حذف پلاک و باکتری از روی دندان به شما کمک می کند و دارای سنسور کنترل فشار است در حالی که مسواک دستی برای تمیز کردن دندان‌ها به حرکات دست شما وابسته است بنابراین نحود درست مسواک زدن و حداقل فشار به دندان‌ها را خودتان باید در مسواک دستی کنترل کنید تا از ایجاد آسیب به دندان جلوگیری شود.
 • اثربخشی در برابر لکه دندان و پلاک: مسواک برقی می تواند نسبت به مسواک دستی در از بین بردن پلاک و باکتری‌ها از روی دندان موثرتر باشد بدین ترتیب شما می توانید دندان‌های خود را برای مدت طولانی‌تر حفظ کنید. همچنین مسواک برقی می تواند با حذف لکه از روی دندان آنها را برای شما سفیدتر و درخشان‌تر نشان دهد.
 • قابلیت سفارشی سازی مسواک برقی: با خرید مسواک برقی شما می توانید آن را با تنظیمات و حالت‌های مختلفی استفاده کند بنابراین می توانید تجربه مسواک زدن را مطابق با نیازهای خود تنظیم کنید به عنوان مثال اگر دندان‌های حساسی دارید می توانید مسواک برقی اورال بی را بر روی حالت ملایم تنظیم کنید و از آن برای مراقبت از دندان‌های خود استفاده کنید و اگر بریس دارید با خرید مسواک برقی می توانید خیلی بهتر از مسواک دستی دندان‌ها را تمیز کند.
 • مقرون به صرفه: خرید مسواک دستی نسبت به خرید مسواک برقی ارزان‌تر است اما در دراز مدت استفاده از مسواک برقی به صرفه‌تر است به خاطر اینکه آنها معمولا عمر باتری طولانی‌تری دارند همچنین به جای دور ریختن مسواک فقط باید سر مسواک برقی را پس از 3 ماه طبق توصیه متخصصان دندان پزشکی تعویض کنید.

مزایا استفاده از مسواک برقی

 • مسواک برقی دارای تایمر است: اغلب پیشنهاد می گردد که مسواک زدن به مدت 2 دقیقه برای تمیز کردن کامل دهان و دندان کافی است با این حال هنگام استفاده از یک مسواک دستی حساب کردن این زمان کمی دشوار است در حالی که با خرید مسواک برقی اورال بی شما می توانید از تایمر آنها استفاده کنید
 • برای مراقبت از دندان و لثه دارای سنسور فشار است: برخی از مسواک‌های برقی مانند اورال بی دارای حسگرهای فشار داخلی هستند تا هنگام مسواک زدن بیش از حد و خشن به شما هشدار دهند. اگر خیلی سفت و سخت مسواک بزنید به لثه‌های خود آسیب وارد می کنید و باعث تحریک آن می شوید. بنابراین با خرید مسواک برقی راحت‌تر و با اطمینان بیشتری از دندان‌های خود محافظت کنید.
 • برای افراد با تحرک محدود انتخاب ایده آلی است: بسیاری از افراد از مشکلات دست و مچ رنج می برند به همین خاطر استفاده از مسواک دستی ممکن است منجر به درد و آسیب بیشتر در این ناحیه شود. خرید مسواک برقی بویژه مسواک برقی اورال بی به این گونه افراد توصیه می گردد تا بتوانند به راحتی مسواک بزنند.
 • کودکان را تشویق به سلامت دهان و دندان می کند: وادار کردن کودک به مسواک زدن می تواند یک کار چالش برانگیز باشد با این حال با خرید مسواک برقی کودک می توانید این فرایند را کمی ساده‌تر کنید مسواک برقی کودک نسبت به مسواک دستی جذاب‌تر است و برای بچه‌ها سرگرم کننده است به همین خاطر تشویق می شوند تا دندان‌های خود را مسواک بزنند. برای خرید مسواک برقی کودک باید سن کودک را هم در نظر گرفت تا مسواک متناسب با دهان و دندان آنها را انتخاب کنید همچنین هنگام خرید مسواک برقی کودک شخصیت مورد علاقه کارتونی آنها را هم مورد توجه قرار دهید تا کودکان خود را تشویق به مسواک زدن کنید.
 • ضایعات کمتری در دراز مدت دارد: بسیاری از مسواک‌های دستی پس از مدتی دور ریخته می شوند و از آنجایی که بیشتر آنها از پلاستیک ساخته شده اند برای محیط زیست مضر است همچنین توصیه می گردد که مسواک خود را هر 3 ماه یکبار عوض کنید چرا که موهای مسواک نرم می شود و در از بین بردن پلاک ناموفق اند در حالی که با خرید مسواک برقی می توان سرهای آن را بدون دور ریختن بدنه مسواک تغییر داد و از بدنه و باتری آن به طور متوسط 3 تا 5 سال استفاده کرد.
 • دارای سر برس‌های مختلف برای نتایج متفاوت است: سرهای برس مسواک برقی قابل تعویض اند بنابراین این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا با توجه به مدل‌های مختلف سر برس از آنها برای اهداف مختلفی که در نظر دارید استفاده کنید برخی از سرهای مسواک برقی برای اثرات سفید کننده ایده آل هستند در حالی که برخی دیگر دارای حالت چرخشی برای تمیز کردن عمیق دندان‌ها بکار برده می شوند برخی از سرها نیز برای افرادی که دندان‌های حساسی دارند گزینه مناسبی هستند بنابراین خرید مسواک برقی سطح مسواک زدن شما را ارتقا می دهد.
 • از مینای دندان بهتر مراقبت می کند: یکی دیگر از مزایای خرید مسواک برقی این است که مجهز به برس‌های باکیفیت هستند این برس‌ها از مینای دندان محافظت می کنند و با مراقبت کردن از لثه‌ها سلامت دهان و دندان را تامین می کنند اندازه و شکل برس مسواک برقی به گونه‌ای است که فشار بیش از حد وارد نشود تا از ساییدگی سطح دندان جلوگیری شود.

چرا مسواک برقی را برای کودکان خود انتخاب کنیم؟

وادار کردن کودکان به مسواک زدن اغلب دشوار است با این حال راه‌های متفاوتی برای تبدیل کردن این فرایند طاقت فرسا به یک فرایند سرگرم کننده وجود دارند مانند خرید مسواک برقی کودک اورال بی.

مسواک برقی کودکان متناسب با دندان و دهان آنها طراحی شده است البته دندانپزشکان توصیه می کنند که از مسواک برقی برای سنین بالای 3 سال استفاده شود اما حتما قبل از خرید مسواک برقی کودک با یک دندانپزشک اطفال مشورت کنید

برای خرید مسواک برقی کودک می توانید از برند اورال بی محصول مورد نظر را خریداری کنید چرا که برند اورال بی ضمن اینکه مجموعه‌ گسترده‌ای از مسواک برقی بزرگسالان را به بازار عرضه کرده است توانسته با بهترین کیفیت، مسواک برقی با ویژگی‌های خاص برای کودکان 3 سال به بالا را طراحی کند و در سراسر جهان محبوبیت زیادی را کسب کند. از جمله ویژگی‌های مسواک برقی کودک اورال بی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسواک برقی کودک اورال بی دارای دسته‌های ارگونومیک با دستیگر‌ه‌های بدون لغزش است تا به راحتی در دستان کوچک فرزندان شما قرار گیرد.
 • سربرس های مسواک برقی کودک اورال بی بگونه‌ای طراحی شده‌ که به راحتی می توانند در دهان کوچک فرزند شما قرار بگیرند این طراحی توسط متخصصان دندان پزشکی صورت گرفته است بنابراین با خرید مسواک برقی کودک اورال بی می توانید از سلامت دهان و دندان فرزند خود اطمینان خاطر پیدا کنید.
 • بسیاری از کودکان عاشق شخصیت‌های کارتونی دیزنی هستند به همین خاطر اورال بی با طراحی این شخصیت‌ها بر روی مسواک کودکان آنها را تشویق به مسواک زدن می کند. همچنین با استفاده از مسواک برقی Dory اورال بی با پخش کردن ملودی‌های جذاب به کودک شما کمک می کند تا بداند چه زمانی باید برس را به قسمت دیگری از دهان خود ببرد.
 • تایمر موزیکال مسواک برقی اورال بی به کودک شما کمک می کند تا بهتر و طولانی‌تر مسواک بزند.
 • اورال بی توسط برنامه Disney Magic Timer به کودک شما کمک می کند تا بدون اینکه فرزند شما کلافه شود به مدت 2 دقیقه به طور کامل مسواک بزند همچنین با اسکن کردن بارکد روی مسواک شما می توانید شخصیت کارتونی مورد علاقه خود را بر روی گوشی هوشمندتان متحرک سازید و هر چقدر که فرزندتان بیشتر مسواک بزند قفل‌ تصاویر بیشتری باز می شود همین موضوع باعث سرگرمی کودک حین مسواک زدن می شود بنابراین خرید مسواک برقی کودک از برند اورال بی برای کسانی که با کودک بازیگوش خود برای مسواک زدن مشکل دارند پیشنهاد می گردد.
 مسواک برقی کودک
   مسواک برقی کودک 

 

بهترین مسواک برقی کودک و بزرگسال:

 • مسواک برقی اورال بی مدل Oxyjet Pro 3000:

انتخاب مسواک مناسب برای سلامت دهان و دندان اهمیت زیادی دارد به همین خاطر با خرید مسواک برقی می توانید لبخند زیبایی با دندان‌هایی سالم داشته باشید. مسواک برقی اورال بی دارای 5 سطح فشار هوا، 4 سری آبفشان است و با تنظیم نحوه آبپاشی به صورت چرخان یا مستقیم می توانید هر گونه باکتری و پلاک را از روی دندان‌هایتان حذف کنید. مسواک برقی اورال بی دارای سنسور فشار است به همین خاطر می تواند از فشار بیش از حد جلوگیری کند تا به مینای دندان آسیب نرسد. این محصول با نشان دادن زمان مطلوب برای تمیز کردن دندان مانع بیش از حد مسواک زدن می شود. مسواک برقی اورال بی دارای سری‌های حساس، بین دندانی و کراس اکشن می باشد.

 • مسواک برقی اورال بی مدل Pro3 3900:

این محصول دارای حرکات سه بعدی ضربانی، چرخشی و نوسانی می باشد به همین خاطر می تواند به طور کامل پلاک‌ها را از روی دندان‌ها حذف کند و با سفیدتر کردن دندان زیبایی و سلامت را برای دندان‌های شما به ارمغان بیاورد. با خرید مسواک برقی شما می توانید از 3 حالت تمیز کردن روزانه، حالت دندان‌های حساس و حالت سفید کننده آن استفاده کنید همچنین با تنظیم مسواک اورال بی مدل پرو3 3900می توانید عملکرد برس را مطابق نیاز خود تنظیم کنیم تا بهترین بهره را از آن ببرید برس سر این مدل دارای الیاف نرمی است که علاوه بر حذف هرگونه مواد غذایی به دندان و لثه شما آسیبی وارد نمی کند. مسواک اورال بی ضمن برخورداری از سنسور فشار دارای تایمر 2 دقیقه‌ای است و هر 30 ثانیه به شما اصلاع می دهد تا ناحیه تمیز شده را تغییر دهید و به سراغ قسمت دیگری از دهان و دندان خود بروید.

 • مسواک برقی اورال بی مدل Smart4 4000N:

با خرید مسواک برقی اورال بی Smart شما می توانید از 3 حالت سریع، حساس و سفید کننده استفاده کنید و از طریق آن به تلفن همراه خود که سیستم عامل اندروید و ios دارد متصل شوید تا از میزان پاکیزگی دندان خود مطع شوید. همچنین این مسواک اورال بی با تمام سری‌های یدک اورال بی سازگاری دارد و از قدرت تمیزکنندگی بالایی برخوردار است به طوری که می توانند تا 100 درصد پلاک‌های دندان را از بین ببرد از نکات عالی این مدل اورال بی می توان به قابلیت تمیزکنندگی فواصل بین دندان، طراحی متناسب با ارگونومی، سنسور فشار و هشدار نشان دهنده میزان باتری اشاره کرد.

 • مسواک برقی کودک اورال بی مدل Pro Junior Star Wars:

با خرید مسواک برقی کودک تجربه لذت بخشی را برای مسواک زدن فرزندانتان به ارمغان بیاورید. این مسواک برقی اورال بی دارای 3 حالت تمیز کردن روزانه، دندان حساس و جلا‌ دهنده می باشد. برای کودکان بالای 6 سال مناسب است که با کنترل فشار از لثه‌های ظریف کودکان محافظت می کند بنابراین اگر کودک شما خیلی سخت مسواک بزند مسواک برقی اورال بی آن را تشخیص می دهد و با کاهش سرعت مسواک زدن از دندان فرزند شما مراقبت می کند همچنین از آنجایی که برند اورال بی با برنامه Disney Magic Timer سازگار است شما می توانید با استفاده از گوشی هوشمند، کودک خود را برای باز کردن قفل تصاویر شخصیت‌های جنگ ستارگان تشویق به مسواک زدن به طور کامل کنید.

 • مسواک برقی کودک اورال بی مدل Minnie Mouse:

این مسواک اورال بی برای کودکان بالای 6 سال مناسب است این مدل یکی از نرم‌ترین مسواک‌های ساخته شده توسط برند اورال بی است و مناسب لثه‌های حساس طراحی شده به همین خاطر با خرید مسواک برقی کودک مدل مینی موس اورال بی می توانید از دندان‌های فرزند خود محافظت کنید. مسواک برقی اورال بی دارای کنترل فشار و تایمر 2 دقیقه‌ای می باشد و به کودک شما طریقه صحیح مسواک زدن را می آموزد.

 • مسواک برقی اورال بی دو قلو فروزن مدل Family Edition:

مسواک برقی دو قلوی اورال بی دارای دو دستگاه مسواک برقی کودک و بزرگسال است. مسواک کودک اورال بی دارای سری‌های قابل تعویض و چرخشی است که کودکان دارای دندان حساس می توانند با خرید مسواک برقی کودک اورال بی از عدم ایجاد مشکل برای دندان‌های شیری اطمینان پیدا کنند این مسواک برقی اورال بی برای کودکان 3 سال به بالا مناسب است. به خاطر طراحی خاص اورال بی این مسواک برقی می تواند هر گونه باکتری و مواد غذایی را از بین فواصل دندان‌های کودک پاک کند. مسواک برقی بزرگسال اورال بی دارای تایمر 2 دقیقه‌ای می باشد که بعد از 30 ثانیه به شما بابت تغییر محل مسواک زدن در دندان هشدار می دهد بنابراین با خرید مسواک برقی دو قلوی اورال بی می توانید از دو مسواک برقی با عملکرد خوب بهره‌مند شوید.

در نتیجه:

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با مزایا مسواک برقی و بهترین مسواک برقی کودک و بزرگسال آشنا کنیم. اورال بی یکی از بهترین برندهای تولید مسواک برقی کودک و بزرگسال است بنابراین شما می توانید با خرید مسواک برقی با خیال راحت از شر هرگونه پلاک بر روی دندان‌ها خلاص شوید همچنین اورال بی با در نظر گرفتن حساسیت دندان‌های کودکان، مسواک‌ برقی کودک متناسب با دندان و دهان آنها طراحی کرده است تا با خیال راحت‌تری به خرید مسواک برقی کودک اقدام کنید البته حتما قبل از خرید مسواک برقی کودک به دندانپزشک مراجعه کنید یا با مشاورین فروشگاه اینترنتی لیلیپوت مکاتبه فرمایید تا با اطمینان خاطر بیشتری در این مسیر قدم بردارید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «مزایای مسواک برقی: بهترین مسواک برقی کودک + بزرگسال» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.