زمان مطالعه: 6 دقیقه
کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه

کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه

  کیف یکی از وسایل ضروری همه افراد به ویژه خانم ها است. اما برای آقایان و خانم ها مدل های مختلفی دارد و برای...

 

کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه
کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه

کیف یکی از وسایل ضروری همه افراد به ویژه خانم ها است. اما برای آقایان و خانم ها مدل های مختلفی دارد و برای مکان های مختلف از کیف های متفاوت و مناسب آن مکان استفاده می شود. آسمونی در این بخش انواع کیف زنانه و انواع کیف مردانه به همراه کاربرد هر کدام از آن ها را برای شما عزیزان شرح می دهد.

کیف مچی

شکل ظاهری :

سایز این مدل کیف کوچیکه و در یک سمت آن دسته کوتاهی قرار داره, این دسته سایزش به اندازه ای هست که دور مچ قرار می گیره , برای همین بهش میگن کیف مچی. در ضمن این مدل کیف به قدری سبک است که سنگینی آن مچ دست را خسته نمی کند.

داخل آن تنها وسایل ضروری جا می گیره و همچنین به جای کیف لوازم آرایش نیز استفاده میشه.

کاربرد:برای رستوران و مهمانی های شبانه.

کیف نامه ای

شکل ظاهری:

کیفی مسطح و چهار گوش که با یک رویه مثلثی شکل بسته میشه و دسته ای نداره، مخصوص حمل وسایل ضروری.

کاربرد:مناسب برای مراسم رسمی.

کیف دستی

شکل ظاهری:

دارای چهار گوش و فاقد هیچ گونه بندی. تنها وسایل ضروری رو در خوش جا میده .

کاربرد:مناسب برای مهمانی ها و مراسم رسمی.

bag
bag

کیف فستیوال

شکل ظاهری:

این مدل کیف فرم کامل شده کیف دستیه با این تفاوت که دارای بند بلندی می باشد و این مدل بند ها برای این طراحی شده اند که ترجیحاً  روی شونه هایمان به صورت کج قرار بگیرند.

کاربرد:همانطور که از اسمش پیداست (فستیوال به معنای جشنواره) این مدل کیف برای تمام جاهایی که قراره آزادانه به گردش بپردازیم  مناسبه چونکه نمی خواهیم کیف دست و پاگیرمون باشه.

کیف بولینگ

شکل ظاهری:

این مدل کیف ها از روی کیف های مخصوص ورزش بولینگ الهام گرفته شده اند. کیف های بولینگ وظیفه حمل توپ های بولینگ رو به عهدا دارند ، برای همین شکل چمدان مانندی دارند. این کیف ها دارای دو دسته نسبتاً کوتاه و یک دسته بلند در داخل کیف هستند.

کاربرد:بسته به سایزشون مناسب برای استفاده در طول روز و گردش های اطراف شهر.

کیف دکتری

شکل ظاهری:

دارای دو دسته کوتاه و گوشه های دایره ای شکل که در داخلش جیب و تقسیم بندی داره. دهنه کیف جوری طراحی شده که به راحتی نمی توان به وسایل داخل آن دسترسی داشت. همانطور که از اسمش پیداست در ابتدا کیفی بوده که برای دکترها طراحی شده تا وسایل و داروهای خود را با آن حمل کنند.

کاربرد:دارای ظاهری کلاسیک و رسمی ، مناسب برای محل کار.

کیف تت یا کیف خرید

شکل ظاهری:

این کیف در بین خانم هایی که دائم در رفت و آمد هستند محبوبه و کاربرد زیادی داره, وحتی به نام کیف خرید نیز مشهوره.

در سایز های متوسط و بزرگ ، دارای دو دسته کوتاه یا بلند می باشد و بعضی از این مدل کیف ها دکمه یا زیپی برای بسته شدن ندارند.

کاربرد:این مدل کیف ها برای خرید های روزانه از سوپر مارکت و امثال آن مفید هستند چون به راحتی وسایل مختلفی رو در خودشون جا میدن.

کیف هوبو

شکل ظاهری:

ظاهری بزرگ و حلالی شکل با فرمی خمیده و تنها یک دهنه برای باز شدن داره و دارای دسته ای برای قرار گیری روی شانه ها.

 معمولاً تمام برند های معروف از این مدل کیف در لیست محصولاتشون پیدا میشه. راحت بر شونه ها میشینه, حملش هم خیلی راحته .خوبیه این کیف اینه که می تونیم هر چیزی که دلمون می خواد رو داخلش جا بدیم.

کاربرد:در تمام مکان های غیر رسمی کاربرد داره.

کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه
کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه

کیف ساحل

شکل ظاهری:

کیف های بزرگی که معمولاً  طول بلند تری نسبت به عرض دارن, همچنین گوشه های گرد و یک بند برای شانه ها.

کیف های رنگارنگی از جنس حصیر , بوریا و کنف.

کاربرد:درسته که اسمشون کیف ساحله اما استفادشون تنها به لب ساحل ختم نمیشه بلکه برای پیکنیک و خرید روزانه نیز مناسب هستند. و حتی مدل های اسپرت تر آن نیز برای باشگاه های ورزشی استفاده میشه.

کیف ستچل

شکل ظاهری:

کیفی در سایز ها و اشکال مختلف که تا حدی عریضه , ممکنه یک یا دو بند بلند به همراه یک بند کوچک داشته باشه به صورتی که هم بشه روی یک شونه انداخت و هم کج. جیب ها و تقسیم بندیاش کاملاً با سازماندهی درست شده. برای خانم هایی که دوست دارند کیف  زیبا و رسمی و در عین حال جاداری داشته باشند مناسبه.

کاربرد:این کیف غیر رسمی محسوب میشه اما در مکان های نیمه رسمی مثل رستوران ها نیز کاربرد داره.

کیف مسنجر

شکل ظاهری:

مسنجر یا به زبان پارسی پیام رسان . معمولاٌ مستطیلی شکله، داخلش بخش هایی تفکیک شده داره ، و یک دسته بلند برای اینکه رو شانه به صورت کج قرار بگیره. به این علت این نام رو به خودش اختصاص داده که برای نامه رسان ها که با دوچرخه یا موتور نامه ها را جابه جا می کنند بسیار راحته.

کاربرد:مناسب برای کسایی که می خوان تعدادی کتاب با خودشون حمل کنن و از کوله پشتی خوششون نمیاد.

کیف دافل

شکل ظاهری:

استوانه کشیده ای که دهنش با زیپ بازو بسته میشه ، دارای یک عدد دسته بلند برای شانه یا دو عدد دسته کوتاه برای دست گرفتن. این کیف بیش از هر کیف دیگه ای می تونه در خودش وسایل جا بده.

اسمش از روی اسم شهری در بلژیک گرفته شده, بدلیل اینکه اولین بار در این شهر پارچه های ضخیمی را برای ساخت این کیف درست کردند.

کاربرد:مناسب برای باشگاه های ورزشی و گردش های خارج از شهر.

bag
bag

  • انواع کیف مردانه و کاربرد آن ها

قبل از هر چیزی باید بگوییم که هر کیفی با هر تیپی نمی آید. نمی خواهیم به صورت جزیی وارد این قضیه شویم اما با یک مثال ساده این قضیه را بیان می کنیم. دو تصویر پایین را بنگرید. هر دو کت و شلوار دارند و هر دو هم کوله به پشت انداخته اند.

اما چرا مدل اول خیلی بیشتر به دل ما می نشیند و مدل دوم خیر. زیرا که کیفی که انتخاب می کنید باید در راستای تیپ شما انتخاب شود. یعنی مکمل آن باشد نه اینکه چیزی متضاد تیپتان.

1- کوله

انواع مختلفی دارند و در مواردی مثل کوهنوردی یا رفتن به مدرسه و دانشگاه مناسبند. مزیت آن ها داشتن دو بند است که حرکت دست ها را آزاد می گذارد و همین قضیه مورد توجه کوله پشتی دوستان واقع شده است. جنس های زیادی وجود دارد که کوله ها از آن ها ساخته می شوند.

پنبه، پلی استر، کرباس و برخی چرم ها از مواردی هستند که در ساخت کوله کاربرد دارند. کوله ها قیمت های متنوعی دارند و در انواع مختلفی عرضه می شوند. ولی اگر دوران دبستان را تمام کرده اید به شما پیشنهاد می کنیم از مدل های کلاسیک آن استفاده کنید.

2- کیف پستچی

دارای یک بند است و روی شانه قرار میگیرد و قسمت اصلی کیف پشت باسن شما می افتد. مناسب ترین گزینه برای حمل موارد سبکی مثل لپ تاپ و کتاب هاست. برعکس کوله ها که باید آن ها را درآورده و از محتویات داخلشان استفاده کنید این کیف ها را حین روی دوش بودنشان می توانید از محتوایتشان استفاده کنید.

مناسب هوای گرم هستند زیرا برعکس کوله ها برخورد کمی با بدن شما دارند. اکثر آن ها از کرباس یا کتان یا چرم ساخته می شوند. مناسب بازه های کم زمانی هستند زیرا اکثرا موافق این قضیه هستند که حمل آن ها از کوله ها سخت تر و انرژی گیرتر است.

مدل های چرمی آن ها رسمی تر هستند ولی برای دانشجویان و اساتید جنس های دیگر هم بسیار عالیست. بهتر این است که با پیراهن، شلوار رنگی و بوت ست شود. پوشیدن آن ها با کت یا بلیزر توصیه نمی شود.

3- کیف مسافرتی/ ساک

این مدل کیف مردانه که مدل های اصلی آن در کشور بلژیک تولید می شوند کیفی است که مخصوص باشگاه است و مناسب و جادار برای وسایل ورزشی و وزنه هاست. از ساک های ورزشی با قیمت پایین شروع می شوند و تا کیف های مسافرتی بسیار جادار و با قیمت بالاتر نیز ادامه دارند.

کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه
کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه

4- کیف مناسب محل کار

در واقع استفاده از آن ها توسط وکلا بود ولی امروزه تنها وکلا از آن ها استفاده نمی کنند و در تمام دنیای حرفه های مختلف پخش شده است. زیباترین و پر طرفدارترین مدل آن ها مدل های چرمیشان است که چرم های سبک تر در آن ها تیپ و استایلی مدرن برای شما می سازد. معمولا برای نگهداری از اسناد و مدارک استفاده می شود و کاربردهای زیاد دیگری ندارد. برای حمل چیزهای زیاد و سنگین ساخته نشده است و باید با آن ملایم برخورد کنید. ضمنا اگر یکی داشته باشید خیلی مهم دیده می شوید. جنس چرم در آن ها مهم است. اگر می خواهید مدلی انتخاب کنید به دنبال چرمی مرغوب باشید که با کت و شلوار شما زیبایی خاصی داشته باشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کیف چیست + انواع کیف + کیف های زنانه و مردانه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.