زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی آنجلیکا روژه آنو

بیوگرافی آنجلیکا روژه آنو

آنجلیکا روژه آنو یکی از نابغه های تاریخ رقابت های پینگ پنگ است و از دید بسیاری از کارشناسان بزرگ ترین پینگ پنگ باز زن در تاریخ این رشته.

این ورزشکار رومانیایی در روز 15 اکتبر 1921 در بخارست رومانی متولد شد و در دهه 30 با توان و قدرت جسمانی تحسین برانگیز خود به شهرت رسید. او اولین بار در هشت سالگی به آموختن تنیس روی میز پرداخت اما آنچنان پیشرفتی کرد که در 12 سالگی برای اولین برنده مسابقات سراسری رومانی شد. آنجلیکا در سال 1936 برنده رقابت انفرادی زنان رومانی شد و تا سال 1940 این عنوان را از دست نداد. آنجلیکا اولین بار در 16 سالگی در هیات یک بازیکن دفاعی و جویای تجربه در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرد. اما از بدحادثه وقوع جنگ جهانی دوم موجب تعطیلی مسابقات ورزشی در اکثر نقاط جهان شد و روژه آنو هم شماری از بهترین سالهای اوج خود را در همهمه و غوغای جنگ از دست داد. البته او برای کسب عناوین جهانی و بدل شدن به یک پینگ پنگ باز الگو در سراسر دنیا زمان زیادی داشت و البته انگیزه ای به مراتب بالاتر. پس از سال 1945 و پایان جنگ جهانی مسابقات پینگ پنگ سراسری رومانی از سر گرفته شد و روژه آنو باز هم قهرمانی های دوران پیش از جنگ خود را در این مسابقات تکرار کرد و هر سال پشت سر هم عناوین قهرمانی را به خود اختصاص داد. با آغاز مجدد رقابت های جهانی روژه آنو هم بسان سایر ستارگان زن پینگ پنگ از سراسر دنیا به میادین جهانی پای گذاشت.

Angelica Adelstein-Rozeanu

در سه دوره ابتدایی مسابقات جهانی که پس از جنگ جهانی برگزار شد آنجلیکا رقابتی شدید و سخت با فارکاس قهرمان مجار داشت و سرانجام در سال 1950 موفق شد عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهد. با این قهرمانی او به اولین زن رومانیایی بدل شد که عنوان قهرمانی جهان را در یک رشته ورزشی به دست می آورد. اما این تازه آغاز افتخارات این دختر بود. روژه آنو 5 بار پیاپی دیگر نیز این عنوان را به خود اختصاص داد که آخرین آنها در سال 1955 کسب شد. با این 6 قهرمانی پیاپی نام روژه آنو در بین بزرگان تمام ادوار تنیس روی میز قرار گرفت.

موفقیت های این پینگ پنگ باز باریک اندام و ظریف تنها به بخش انفرادی خلاصه نمی شد. او سه بار عنوان قهرمانی دوبل زنان را در سالهای 1953 تا 1955 کسب کرد که اولین آنها را همراه با ژیسله فارکاس مجارستانی کسب کرد و دو قهرمانی دیگر را همراه با الا زلر رومانیایی.

Angelica Adelstein-Rozeanu - Zsidó Kiválóságok Háza

آنجلیکای پرجنب و جوش در بخش دو نفره مختلط هم 3 عنوان قهرمانی در سالهای 1951، 52 و 53 به دست آورد که اولین آنها را همراه با بوهومیل وانا از چکسلواکی کسب کرد و دوتای بعدی را همراه با فرنس سیدو مجار. او که در دهه 50 طلسم پیروزی های فارکاس را شکست و خود طلسمی جدید با نام روژه آنو خلق کرد از هر دو سوی میز ضرباتی سریع می زد و به لطف حرکات سریع بدنی همراه خود را در موقعیت مناسب دفاع یا حمله قرار می داد.

روژه آنو در سال 1954 به عنوان برترین ورزشکار سال رومانی انتخاب شد. او تا سال 1957 قهرمانی های بی وقفه خود را در مسابقات داخلی رومانی نیز حفظ کرد و در همان حال بین سالهای 1950 تا 1960 به عنوان رییس اتحادیه پینگ پنگ رومانی نیزخدمت کرد. حکومت رومانی نیز به پاس این همه افتخارآفرینی 4 حکم و نشان افتخار به وی اعطا کرد.

File:Angelica Rozeanu and Ella Zeller 1955.jpg - Wikipedia

آنجلیکا روژه آنو در سال 1960 به اسرائیل مهاجرت کرد و یک سال بعد در رقابت های پینگ پنگ مکابی قهرمانی شد. این ورزشکار که پس از ازدواج با نام آنجلیکا روژه آنو- آدلشتاین نامیده می شد در دوران حرفه ای خود 17 عنوان جهانی به دست آورد، در 21 فوریه 2006 و در 84 سالگی از دنیا رفت.

 

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی آنجلیکا روژه آنو فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی آنجلیکا روژه آنو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.