درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی آلف کامن

بیوگرافی آلف کامن

یکی از نخستین مشاهیر فوتبال انگلستان در قرن بیستم میلادی آلف کامن بود؛ بازیکنی که در زمان خود گران ترین فوتبالیست جهان به شمار می آمد.

کامن در بیست و پنجم می 1880 متولد شد و روزهای آغازین فوتبال خود را در منطقه شمال شرقی انگلستان برای تیم های ساوث هایلتون و یارو به میدان رفت. اولین حضور قابل توجه او در یک تیم معتبر به سال 1900 برمی گردد. جایی که او پیراهن ساندرلند را پوشید و به عنوان نوک حمله برای این تیم درخشید. البته او بیشتر فصل را در پشت مهاجمان نوک بازی کرد و به این ترتیب، تیم راه راه پوش در فصل 1901- 1900 نایب قهرمان دسته دوم شد. در اکتبر 1901 کامن با مبلغ 325 یورو به باشگاه شفیلد یونایتد پیوست و در تیم جدید خود نیز درخشید.

Alf Common - Wikipedia

این انتقال برای هر دو تیم مفید واقع شد. ساندرلند با وجود فروختن مهاجم خود در لیگ انگلستان درخشان ظاهر شد و قهرمان دسته اول در فصل 1902-1901 شد. کامن نیز در بین شمشیربازان( لقب شفیلد) به مهره ای انکار ناپذیر بدل شد و با گلی که در انتهای همان فصل در فینال جام حذفی وارد دروازه ساوتهمپتون کرد، تیم خود را قهرمان جام حذفی نمود تا او نیز بایت ترانسفر از ساندرلند تاسفی نخورد. کامن در سال 1904 سه بار فرصت یافت که پیراهن تیم ملی را نیز به تن کند. اولین بازی ملی او در 29 فوریه 1904 مقابل ولز بود. کامن در 3 بازی ملی خود، دو بار نیز موفق به گلزنی شد.

Alf Common | Players | Men | Arsenal.com

با این وجود، او در ماه می همان سال از تمدید قرارداد با شفیلد خودداری کرد. زیرا مبلغ پیشنهادی از سوی باشگاه سابق او، به راستی اغوا کننده بود. در تابستان 1904 او و آلبرت لویس ( دروازه بان ذخیره شفیلد) راهی ساندرلند شدند. در حالی که کامن با مبلغ حدود 520 پوند، رکورد جدیدی را در بازار نقل و انتقالات به جای گذاشت. کمتر از 7 ماه گذشت تا این که در فوریه 1905 رکورد جدیدی در نقل و انتقالات به جای نهاده شد. این بار میدلزبورو 1000 پوند پرداخت کرد تا با کمک آلف کامن از سقوط به دسته دوم نجات پیدا کند. کامن تا 30 سالگی 168 بار برای بورو به میدان رفت و 58 گل برای این تیم به ثمر رساند.

1905 - Alf Common - £1000 - Read Premier League

پس از آن نوبت به انتقال وی به وولویچ آرسنال رسید. کامن 30 ساله اولین بازی خود را برای توپچی ها در روز اول سپتامبر 1910 مقابل منچستر یونایتد انجام داد. او تا سال 1912 در 77 مسابقه برای آرسنالی ها به میدان رفت و 23 گل برای این تیم به ثمر رساند. با این که او کمتر به عنوان فروارد نوک به میدان می رفت و بیشتر پشت سر مهاجمان نوک بازی می کرد، اما نقشی اساسی در خط حمله این تیم ایفا کرد تا جایی که در فصل 1912-1911 با 17 گل زده، بهترین گلزن باشگاه لقب گرفت و تنها در دو مسابقه لیگ در ترکیب توپچی ها حاضر نبود. با این حال نیم فصل اول لیگ 13-1912 برای او مثل یک کابوس بود. نیم فصلی که در آن، حتی یک گل نیز به ثمر نرساند و سرانجام در ماه دسامبر 1912 با مبلغ 250 پوند به تیم پرستون نورث اند واگذار شد.

Before The 'D'...Association Football around the world, 1863-1937.: Alf  Common

در پرستون، اوبه باشگاه کمک کرد تا به عنوان قهرمان دسته دوم انتخاب شده و راهی لیگ یک شود. اما سرانجام فصل 14-1913 فرا رسید. فصل بازنشستگی از فوتبال. مرد گران قیمت سال های نه چندان دور، که طی دو سال در 35 بازی 9 گل برای پرستون به ثمر رسانده بود، راهی زادگاه خود( دارلینگتون) شد و تا سال 1943 در این شهر ماند. وی در سوم آوریل 1946 درگذشت. نیم قرن بعد و در سال 1998 او به عنوان یکی از صد بازیکن برتر تاریخ فوتبال انگلستان انتخاب شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی آلف کامن» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.