زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی الكساندر موسكالنكو

بیوگرافی الكساندر موسكالنكو

الكساندر موسكالنكو قهرمان المپیک، زمانی مجبور شد با 24 كیلو اضافه وزن مبارزه کند تا به مسابقات بازگردد.

یكی از مسابقات ورزشی كه درحال حاضر از محبوبیت فراوانی برخوردار است، مسابقه ترامپولین می‌باشد. ترامپولین همچون تختخوابی چهارگوش از جنس سفت و محكم برزنت است كه به كمك فنرهایی از اطراف به یك چهارچوب فلزی وصل شده و ارتفاع آن از سطح زمین به 90 سانتیمتر می‌رسد. ورزشكاران روی ترامپولین بالا و پایین می‌پرند و در هوا با مهارت به اجرای حركات آكروباتیك پرداخته و به بدن پیچ و تاب می‌دهند. از آنجا كه ترامپولین برای تمرین ورزشكاران رشته‌های مختلف بسیار مناسب است، ورزشكاران رشته‌های مختلف تا سال‌های سال از ترامپولین برای تمرین استفاده می‌كردند تا آن كه بالاخره این ابزار به یك ماده مستقل در رقابت‌های جهانی و المپیك بدل شد. در تاریخ كوتاه این ماده، قهرمانان بزرگی هنرنمایی كرده‌اند كه یكی از آنها الكساندر موسكالنكو است. موسكالنكو در 4 نوامبر 1969 در كراسنودار شهری سردسیر واقع در سیبری (روسیه) متولد شد و دوران كودكی خود را در منطقه پریاسلووكا سپری كرد. او از همان كودكی به تمرین با ترامپولین زیر نظر مربی پرداخت و به سرعت بدل به امید اول كشور خود برای مسابقات قهرمانی جهان شد. اما در سال 1990 و در حین تمرین با ترامپولین، این وسیله در زیرپای او شكست و ستون فقرات موسكالنكو به شدت آسیب دید.

Alexandre Moskalenko

پس از پایان مصدومیت، قهرمان روسیه بازگشتی درخشان داشت و موفق به كسب عنوان قهرمانی جهان شد. او در سال 1992 و 1994 نیز از عنوان خود دفاع كرد و پس از آن، از ورزش كناره‌گیری كرد. اما پس از آن که متوجه شد قرار است مسابقات ترامپولین در برنامه بازیهای المپیک سیدنی گنجانده شود، تصمیمی دشوار گرفت؛ بازگشت به میادین برای کسب طلای المپیک.

الکساندر برای این منظور مجبور شد 24 كیلو از وزن خود كم كند تا به شرایط دوران درخشان خود برگردد. او این كار را انجام داد و در سال 1999 قهرمان جهان شد. یك سال بعد در المپیك 2000 (سیدنی) موسکالنکو با 41.7 امتیاز قهرمان المپیك شد و آنگاه در مسابقات قهرمانی جهان (2001) نیز صاحب مقام پنجم شد. آخرین حضور موسكالنكو در مسابقات المپیك آتن (2004) بود كه فقط به خاطر سه دهم (0.3) امتیاز، مدال طلا را از دست داد و به نقره قناعت كرد. قهرمان این دوره یوری نیكیتین از كشور اوكراین بود.

GYMNASTICS TRAMPOLINE

تغذیه موسكالنكو نیز در نوع خود جالب بود. همان‌طور كه بسیاری از ورزشكاران، قبل از مسابقات مهم غذایی مخصوص به خود را خورده و رژیم می‌گیرند، موسكالنكو در روزهای مسابقه از غذایی مقوی و غیرعادی استفاده می‌كرد: كلوچه و خاویار!

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی الكساندر موسكالنكو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.