درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک آمستردام- 1928( بخش چهارم)

خواندنی های المپیک آمستردام- 1928( بخش چهارم)

برای بیش از نیم قرن میزبانی المپیک از اروپا و آمریكا خارج نشده بود اما بدیهی بود كه بازی‌ها در آینده می‌توانست خود را در قاره‌های دیگر نیز جستجو كند.

در هاكی روی چمن (كه مدل پیاده چوگان سواره ایرانیان است) هندی‌ها در اولین حضور، خوش درخشیدند. انگلیسی‌ها در هند با چوگان آشنا شدند و این ورزش را به نپال و از آن جا به لندن بردند. اما تیمی كه در المپیك مسابقه داد. تیم هاكی هند بود. سرزمینی كه مستعمره بریتانیا بود و حتی با پرچم بریتانیای كبیر در المپیك شركت كرده بود. این اولین قهرمان مردان سیه چرده هندی بود و این مقام تا سال 1960 ادامه پیدا كرد!

دیگر اتفاقات مهم المپیک 1928 چنین بودند.

اولیسه دسجاردینس » در المپیك پاریس برنده مدال نقره در مسابقه تخته شیرجه شد. اما در آمستردام او ستاره مسابقات شیرجه بود
اولیسه دسجاردینس » پس از یك پیروزی میلیمتری در برابر «فرید سیمایكا» رقیب مصری خود در شیرجه از سكو مقتدرانه قهرمان تخته شیرجه گردید.
تصاویر نمونه‌هایی از شیرجه قهرمان المپیك را نشان می‌دهد.
تكنیك شیرجه در آن روزگار نسبت به امروز بسیار ساده و فاقد پیچیدگی بوده است.
رقابت‌های قایقرانی همچون همیشه پرهیجان بود. هفت مسابقه در مواد انفرادی، دو نفره ، چهار نفره و هشت نفر برگزار شد و مدال‌های طلا بین استرالیا، آمریكا، بریتانیا، آلمان، سوییس و ایتالیا تقسیم گردید.
در آگوست 1928  و در كانال استولن، هنری روبرت پیرس در اوج رقابت یك چهارم نهایی قایقرانی انفرادی بود كه ناگهان دسته‌ای اردك را در حال عبور از جلوی قایق خود دید. پیرس حركت قایق را متوقف ساخت تا آسیبی به اردك‌‌ها نرسد. با این وجود به فینال رسید و سرانجام قهرمان المپیك شد.
قایقرانی بادبانی برخلاف مسابقات پارویی در سه مادّه برگزار شد و مدال‌‌ها به عادلانه‌ترین شكل تقسیم گردید: 9 مدال توزیع شده را قایقران سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارك، استونی،‌ فرانسه و هلند برنده شدند
ایرول فلاین، بریتانیایی از جمله چهره‌هایی بود كه در المپیك توفیقی كسب نكرد. امّا بعدها به چهره‌ای مشهور بدل شد. فلاین بعدها به یك بوكسور حرفه‌ای بدل گشت. وی همچنین در 1942  در یك فیلم مربوط به ورزش بوكس نقش‌آفرینی كرد.
لحظه آغاز رقابت دوچرخه سواری 4000  متر تعقیبی دو تیم ایتالیا(سمت راست) و بریتانیا (چپ) تا لحظاتی دیگر رقابت فشرده خود را آغاز خواهد كرد.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک آمستردام- 1928( بخش چهارم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.