درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک پاریس- 1924( بخش چهارم)

خواندنی های المپیک پاریس- 1924( بخش چهارم)

جانی ویسمولر قهرمانی مردمی بود و پس از مسابقات اكثر اوقات خود را در كنار استخر و با جوانان می‌گذراند. او در 1924 بزرگ ترین شناگر المپیک بود.

 در المپیك پاریس علاوه بر مسابقات ورزشی، در شعر، ادبیات، موسیقی و نقاشی نیز رقابت بین برترین‌های دنیا برگزار شد و همین مسائل سبب گردید تا بعدها كارشناسان عنوان كنند كه بازی‌های 1924 و 1952 (هلسینكی) از نظر بسط دوستی و رواج برادری در تاریخ المپیك بی‌نظیر بوده است.

باز  هم در نحوه برگزاری پیاده‌روی تغییر ایجاد شد. مسابقه پیاده‌روی به یك رقابت محدود شد و مسابقه 3000  متر از برنامه المپیك پاریس حذف گردید. امّا تغییری در قهرمان مسابقات ایجاد نشد و «اوگو فریگویو» باز هم طلا گرفت!
ابتكاری جالب از مجلّه‌ای فرانسوی. سیزده نفر از مدال‌آوران دو و میدانی المپیك 1924

با پیشرفت تكنولوژی، تماشاگران حاضر در استودیوم این امكان را یافتند كه از اتفاقات خارج از استادیوم نیز باخبر شوند. در خارج از استادیوم، دوندگان مارتن در حال رقابت هستند و گویندگان رادیو در ایستگاه رادیویی استادیوم كلمب با كمك تلفن و تقویت‌كننده‌های مغناطیسی، اخبار لحظه به لحظه مسابقه دریافت كرده و به اطلاع تماشاگران حاضر در استادیوم می‌رسانند.

«آلبین استنروس» فنلاندی و برنده مدال برنز دوی ده هزار متر در المپیك 1912، پانزده سال بود كه در دوی ماراتن شركت نكرده بود. امّا در المپیك پاریس، او در مارتن ركورد 23 ـ 2:41  دقیقه را برجای نهاد و بالاتر از «رومئو برتینی» ایتالیایی و «كلارنس دی مار» آمریكایی قهرمان المپیك گردید
زمانی كه تیم ملّی فوتبال اروگوئه در اولین دیدار خود رو در روی تركیه قرار گرفت. تركها پیش‌بینی می‌كردند كه به سادگی پیروز شوند. غافل از آن كه این تیم اروگوئه تاریخ كهن فوتبال را ورق زده و فوتبال نوین را به اروپا خواهد آموخت.
اروگوئه‌ای‌‌ها با مسابقات درخشان خود چنان شهرتی كسب كردند كه قبل از آغاز مسابقه فینال، 60  هزار نفر استادیوم كلمب را مملو از جمعیت ساختند و پنجاه هزار نفر نیز با درهای بسته استادیوم مواجه شدند. قهرمانان اروگوئه در فینال در برابر سوییس (3 ـ 0) پیروز شدند و دوران جدیدی در فوتبال دنیا آغاز گردید.

«الیزابت بكر» ستاره تیم شیرجه ایالات متحده و برنده یك طلا و یك نقره از مسابقات شیرجه پاریس در كنار «كلارنس پینكستون» قهرمان شیرجه المپیك 1920  دیده می‌شود. درالمپیك پاریس پینكستون جام خود را به «آل وایت» داده و به برنز قناعت كرده بود ...مدّتی پس از المپیك، الیزابت و كلارنس با یكدیگر ازدواج كردند.

شنا هنوز در خارج از سالن و در آب‌های سرد برگزار می‌شد. در سمت چپ نیز ستاره جدید مسابقات شنا را می‌بینید. «جانی ویسمولر» آمریكایی و برنده مدال طلای شنای 400 متر در كنار «اندرو چارلتون‌» استرالیایی و برنده مدال برنز.

«جانی ویسمولر» در فینال صدمتر آزاد، برادران، «كاهاناموكو»  را با اقتدار شكست داد و قهرمان شد. ویسمولر با ثبت ركورد 59.0 ثانیه: اولین انسانی لقب گرفت كه صدمتر را در كمتر از یك دقیقه شنا كرده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک پاریس- 1924( بخش چهارم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.