درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
خواندنی های المپیک پاریس- 1924( بخش پنجم)

خواندنی های المپیک پاریس- 1924( بخش پنجم)

در روز 27 جولای 1924 در شرایطی المپیك پاریس تمام شد كه 625 هزار نفر در طول مسابقات، از رقابت‌ها دیدن كردند.

در مراسم اختتامیه نیز برای نخستین بار سه پرچم افراشته شد: پرچم كمیته بین‌المللی المپیك با پنج حلقه  متصل به هم، پرچم میزبان و پرچم میزبان آینده مسابقات (هلند). در آن ایام هنوز كمیته‌های ملی المپیك را دوك‌ها، شاهزادگان، بزرگان و سرمایه‌داران اداره می‌كردند و این مطابق میل كوبرتن نبود. كوبرتن همیشه آرزو داشت كه مردمان با فرهنگ و ورزش‌شناسی اداره این امور را به دست گیرند. 

در تصویر «سرهنگ روبرت. ام. تامپسون» را با پرچم ایالات متحده در روز اختتامیه می‌بینید. هموطنان تامپسون در طول المپیك هشتم 45 بار قهرمان المپیك شدند!
«دوك پائوآ كاهانا موكو»(سمت راست) زمانی پرافتخارترین شناگر جهان بود. امّا حالا فقط می‌توانست پیروزی «ویسمولر» را به او تبریك بگوید....جانی قهرمانی مردمی و خوش سیما بود و اندامش نیز چنان ورزیده بود كه هالیوود او را شكار كرد

تماشاگران در استخر «تورلس» شاهد برگزاری مسابقه شیرجه می‌باشند. «كارولین اسمیت» در رقابت شیرجه از مسكّو مدال طلا گرفت تا آمریكایی‌‌ها 4 طلا از 5  طلای شیرجه را از آن خود سازند اسمیت را در حال شیرجه مشاهده می‌كنید.

در سمت چپ «آیلین ریگین» را می‌بینید. قهرمان سابق مسابقه شیرجه و مدال‌آور شنا و شیرجه در پاریس. آن كه در وسط دیده می‌شود. «گرترود ادرله» می‌‌باشد؛ برنده مدال برنز در 100متر و 400متر آزاد و قهرمان مسابقه 400 متر امدادی و بالاخره ... در سمت راست «هلن وین رایت » نایب قهرمان شنای صدمتر آزاد

در قایقرانی انفرادی «جك برسفورد» بریتانیایی یك پلّه صعود كرد و صاحب مدال طلا شد. این دومین مدال طلا برسفورد در المپیك بود. امّا درخشش او در سال‌های آینده نیز ادامه یافت.

رقابت‌های قایقرانی المپیك 1924، همانند مسابقات المپیك 1900 در رود «سن» برگزار شد و زوج فیلادلفیایی «جان كلی» و «پل كاستلو» برای دفاع از عنوان قهرمانی خودپای به المپیك نهادند آن‌‌ها ركورد 0ـ 7:09 دقیقه خود را به 0ـ6:34  دقیقه تقلیل دادند و یك بار دیگر طلای المپیك را تصاحب كردند.

پایان یك تمرین شدید در رودسن و بازگشت به اقامتگاه ورزشكاران آمریكایی در شهر پاریس، قایقرانان را در اتوبوس مشاهده می‌كنید چهره‌‌ها خندان و همگی به كسب مدال امیدوار هستند سرانجام نیز تیم قایقرانی هشت نفره ایالات متحده قهرمان المپیك گردید.

در مسابقات پاریس، تیزاندازی در ده ماده برگزار گردید كه مدال‌های طلا بین آمریكا، فرانسه، بریتانیا، مجارستان و نروژ تقسیم شد در این میان سهم آمریكا (5 طلا) و نروژ (2طلا) بیش از سایرین بود.

«ام. دی كویر» فرانسوی در مسابقه پرش با اسب دیده می‌شود. در پاریس اسب‌سواری در پنج مادّه برگزار شد و سوئد (2 طلا) هلند (2طلا) و سوییس مدال‌های طلا را از آن خود ساختند.

در المپیك پاریس، تماشاگران شاهد یكی از طولانی‌ترین فینال‌‌ها در تنیس بودند. جایی كه «وینسنت ریچاردز» از ایالات متحده و «هنری كوشه» فرانسوی رو در روی یكدیگر قرار گرفتند. این فینال پنج ست به درازا انجامید. ریچاردز در ست اول و دوم (6 ـ 4) پیروز شد و «كوشه» ست سوم و چهارم را (7 ـ 5) و (6 ـ 4) برد... سرانجام ریچاردز درست پنجم (6 ـ 2) پیروز شد
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک پاریس- 1924( بخش پنجم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.