زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک انتورپ- 1920( بخش سوم)

خواندنی های المپیک انتورپ- 1920( بخش سوم)

در 1920 «اوگو فریگریو » ایتالیایی دو طلا در 300 متر و 10000 متر راهپیمایی برد.

یكی از مسابقات قایقرانی پارویی نیز تنها رقابتی بود كه در تاریخ المپیك در دو كشور برگزار شد. اولین مسابقه در بلژیك برگزار شد. اما چون هر دو فینالیست هلندی بودند، فینال در هلند انجام شد. اما این تنها اتفاق جالب بازیهای انتورپ نبود.

قهرمان مسابقه انفرادی قایقرانی پر افتخارترین قایقران در المپیك آنتوپ بود. دختر «جان كلّی» در 12 نوامبر 1929 متولد شد. «گریس كلی» بعدها یكی از هنرپیشگان بزرگ هالیوود گردید و در سینما درخشید. مدتّی بعد «رینه سوم» شاهزاده كشور موناكو با او ازدواج كرد تا دختر قهرمان المپیك، ملكه موناكو گردد.

نمایندگان زن آمریكا در رشته‌های مختلف ورزشی همگی برای گرفتن عكسی یادگاری جمع شده‌اند. دیدن لباسهای رسمی ورزشكاران در ابتدای دهه 20 میلادی نیز خالی از لطف نیست. از این جمع اتلوا بلیب تری، ایرنه گست، مارگارت وود بریج، فرانسز اسكروث و آیلین ریگین در آنتورپ درخشیدند.

«ویله پورهولا» از فنلاند در حال پرتاب وزنه دیده می‌وشد. پورهولا وزنه را 14.81 متر پرتاب كرد تا طلایی دیگر در دوومیدانی نصیب فنلاند شود.

در المپیك آنتورپ باز هم تغییراتی در مسابقه پیاده‌روی ایجاد شد. پیاده‌روی در دو مسابقه انجام شد كه در اینجا قهرمان یكی از دو ماه را می‌بینیم «اوگو فریگریو» در دهه هزار متر ركورد 2ـ48:06 دقیقه را بر جای نهاد تا این چنین از كسب مدال طلا شادمان باشد.

به‌نظر می‌رسد كه برای یك قهرمان پیاده‌روی تفاوتی ندارد كه مسافت رقابت چقدر باشد. بلكه تنها چیزی كه مهم است این است كه رقابت به صورت پیاده‌روی باشد. در اینجا «اوگو فریگریو» را می‌بینیم كه سینه‌اش با نوار پایانی مسابقه «3000 متر پیاده‌روی» برخورد كرده و این یعنی ثبت ركورد 2ـ14 : 13 دقیقه‌ای نماینده ایتالیا و دومین طلا برای او.

رقابت‌های قایقرانی پارویی در المپیك هفتم شامل پنج ماده می‌شد: دو مسابقه دو نفره و رقابت‌های انفرادی، چهار نفری و هشت نفری در بخش هشت نفره تیم آمریكا با ركورد 0ـ6:05 دقیقه بالاتر از بریتانیا و نروژ قهرمان شد. تیم قهرمان را در تصویر مشاهده می‌كنید.

هجدهم سپتامبر 1920 و پایان یكی دیگر از مسابقات قایقرانی. «جان كلی» و «پل كاستلو» با ركورد 0ـ7:09 دقیقه‌ رقبای ایتالیا و فرانسه را پشت سرنهادند و در بخش دو نفره قایقرانی صاحب مدال طلا شدند.
«جك برسفورد» متولّد اول ژانویه 1899 در «چیسویك» بریتانیا، برسفورد 21 ساله در آنتورپ در بخش انفرادی قایقرانی با ركورد 0ـ7:36  و با اختلاف یك ثانیه نسبت به جان کلی قهرمان مسابقه نایب قهرمان شد. آن چه بعدها برسفورد را در تاریخ جاودانه ساخت دیرپایی و دوام او در مسابقات المپیك بود.

جان كلی را در كنار همسر و فرزندانش مشاهده می‌كنید. اما آنچه كه بعدها بر شهرت این خانواده افزود، نه مدالهای جان بلكه دختر بچه‌ای بود كه در سمت چپ عكس دیده می‌شود او كه بود؟

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک انتورپ- 1920( بخش سوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.