زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک استکهلم- 1912

خواندنی های المپیک استکهلم- 1912

تا به حال فکر کرده اید که برای رژه منظم و دقیق در افتتاحیه بازیهای المپیک چه باید کرد؟ تصاویر المپیک استکهلم را مشاهده کنید!

پنجمین دوره بازی‌های المپیك از پنجم می تا 27 جولای 1912 در استكهلم سوئد برگزار شد. 2547 ورزشكار – كه 57 نفر آنها زن بودند – از 28 كشور در 102 مسابقه شركت كردند و تاریخ‌ساز شدند.

پیشاپیش گروه اعزامی از هر كشور، یك نفر مسئول حمل نام آن كشور بود. البته نامی به زبان سوئدی.
استادیومی كه میزبان مسابقات المپیك 1912 بود، ورزشگاهی بود كه سوئدی‌ها آن را به سبك قلعه‌های قرون وسطی ساخته بودند.
. عكسی كه مشاهده می‌كنید در ساحل اقیانوس اطلس انداخته شده است. انبوه علاقه‌مندان آمریكایی به بدرقه كاروان ورزشكاران خود آمده‌اند.
تعداد اعضای خانواده المپیك به 28 افزایش یافته است. برخی همچون یونان، فرانسه، آمریكا و ... از ابتدا عضو این خانواده بودند و برخی همچون ژاپن و پرتغال برای اولین بار در المپیك حضور یافته‌اند.
پنجم می 1912 فرا رسید. رژه ورزشكاران از داخل شهر و در خیابان‌های منتهی به استادیوم برگزاری مراسم آغازین آغاز شد و گروه‌های ورزشكاران یكی پس از دیگری وارد استادیوم شدند.
ورزشكاران روسیه تزاری در حال رژه مشاهده می‌شوند. آنچه در مورد این كاروان پرجمعیت باورنكردنی بود، این نكته بود كه حتی یك نفر هم از این اعضا مدال نگرفت.

كاروان ورزشی آمریكا مشغول رژه می‌باشند. اما دیگر نیازی به پایین آوردن پرچم در برابر جایگاه خانواده سلطنتی سوئد ـ همانند المپیك لندن ـ و پیامدهای ناشی از آن نیست!

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک استکهلم- 1912» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.