زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش سوم)

خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش سوم)

در بازیهای المپیک لندن مسابقه ای بود که تنها با یک ورزشکار برگزار شد! اما به چه علت؟

در این المپیك 1999 مرد و 36 زن از 22 كشور در 22 رشته (109 مسابقه) رقابت كردند. بخشی از این مسابقات را با هم می بینیم.اتفاق جالب و بی‌سابقه در این دوره، رقابت دوی 400 متر بود كه یك انگلیسی 26 ساله به نام «ویندهام هالس‌ول» و سه دونده آمریكایی در آن شركت كردند. در نیمه‌های مسابقه هالس ول نشان داد كه از سه آمریكایی قوی‌تر است و در شرایطی كه هر چهارنفر، شانه به شانه می‌دویدند، او كم كم پیش افتاد. یكی از آمریكایی‌ها نیز برای كمك به دوندگان هموطن، دونده انگلیسی را با تنه زدن سرنگون ساخت! اما داور مسابقه نیز انگلیسی بود و بلافاصله مسابقه را متوقف كرده، پس از اخراج دونده خطاركار، دستور تكرار مسابقه را صادر كرد. اما دو آمریكایی دیگر به عنوان اعتراض به تصمیم داوران از شركت مجدد در مسابقه خودداری كردند. 

در المپیك لندن مسابقات بوكس در پنج وزن برگزار شد و به جز یك نقره كه به استرالیا رسید، 14 مدال را بوكسورهای بریتانیا غارت كردند! فردریك گریس، یكی از این قهرمانان است.

در المپیك لندن مسابقات دوچرخه سواری در شش مسابقه برگزار شد و پنج طلا به كشور میزبان تعلق یافت

در تصویر از چپ به راست، «كاپیتان مك دانل»، دبلیو ـ بین و «سركاسمو داف گوردون» سه نفر از اعضای تیراندازی كشور میزبان را اسلحه به دست مشاهده می‌كنید

در پایان دوی 400 متر، «كارپنتر» را در تصویر می‌بینید كه پس از سرنگون شدن دونده بریتانیایی، به نوار پایان چهارصد متر رسیده‌است. امّا داوران نیز بریتانیایی بودند و هرگز از خطای آمریكایی‌ها نگذشتند؛ مسابقه تکرار شد!

در تکرار مسابقه 400 متر، «هالس ول» به تنهایی دوید و در رقابت با خود، ركورد پنجاه ثانیه را برجای نهاد. او را در لحظه قهرمانی در ساده‌ترین رقابت تاریخ المپیك می‌بینید
«رابرت كر» (نفر دوم از راست) قهرمان كانادایی در دوی 200 متر ركورد 22.6 ثانیه را برجای نهاده و «رابرت كلاوگن» (نفر سوم از راست) و «نیت كارتمل» (نفر اول) را پشت سر نهاده تا آمریكایی‌ها به مقام دوم و سوم دوی 200 متر بسنده كنند.
تماشاگران در «هانلی» به انتظار ایستاده‌اند تا نتیجه رقابت قهرمانان در مسابقه قایقرانی پارویی مشخص شود. در المپیك 1908 قایقرانی در چهار مسابقه برگزار شد كه هر چهار مدال طلا به ورزشكاران كشور میزبان رسید.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش سوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.