زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک آتن(1896)

خواندنی های المپیک آتن(1896)

در اولین جلسه كمیته بین‌المللی المپیك (IOC) در 23 و 24 ژوئن 1894 قرار شد كه مسابقات در آتن زادگاه المپیك برگزار شود.

نخستین اعضای کمیته بین المللی المپیک. رییس این کمیته دیمیتری ویکلاس یونانی( نشسته در مرکز) است و در سمت چپ او بارون پیر دو کوبرتن قرار گرفته است.

پشت و روی نخستین مدال تاریخ المپیک؛ طرحی از زئوس خدای یونانی و بناهای یونان باستان و کوه المپیک در روی دیگر مدال.

ده نفر از نمايندگان هيأت اعزامي ايالات متحده به بازي‌هاي المپيك آتن، عكس به يادگار در استاديوم «پان‌آتنيك» انداخته‌اند. در آن ايام كشور آمريكا شامل 44 ايالت مي‌شد و به همين جهت تعداد ستاره‌هاي پرچم آمريكا 44 عدد مي‌باشد. بعدها ايالات يوتا (1906)، اوكلاهما (1907)، آريزونا (1912)، نيومكزيكو (1912)، آلاسكا (1959) و هاوايي (1959) نيز ضميمه خاك ايالات متحده شدند تا تعداد ستاره‌هاي پرچم آمريكا به 50 عدد افزايش يابد.

جيمز براندان كانلي در هنگام برگزاري بازيهاي المپيك آتن، دانشجوي دانشگاه هاروارد بود. اما به منظور شركت در بازي‌هاي المپيك، ترك تحصيل كرد و با كشتي و قطار خود را به محل برگزاري بازي‌ها رساند. «جيمز» تنها يك روز قبل از شروع مسابقات به آتن رسيد. با اين حال در اولين مسابقه تاريخ المپيك نوين درخشيد و با ركورد 13.71 متر، قهرمان مسابقه پرش سه‌گام شد تا اولين قهرمان تاريخ المپيك لقب گيرد.

دو ستاره مسابقات دوچرخه سواري، در كنار دوچرخه‌هاي خود عكسي به يادگار انداخته‌اند. نفر سمت است پل ماسون فرانسوي است. متولد 30 نوامبر 1874 و قهرمان 3 مسابقه از 6 مسابقه دوچرخه‌سواري. سمت چپي لئون فلامنگ هموطن ماسون است كه در مسابقه صد كيلومتر قهرمان المپيك شد.

آغاز رقابت دوی 100 متر با مسیرهایی که به کمک طناب از یکدیگر جدا شده اند!
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک آتن(1896)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره خواندنی های المپیک آتن(1896) فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.