مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  63193 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
صعود در دقیقه 124؛ جشن کامرون در خانه الجزایر

صعود در دقیقه 124؛ جشن کامرون در خانه الجزایر

در دیوانه کننده ترین لحظات انتخابی جام جهانی، جای دو تیم الجزایر و کامرون تغییر کرد و کامرون به جای الجزایر، مسافر قطر شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مهدی زارعی- وقتی الجزایر در دیدار رفت انتخابی جام جهانی در خاک کامرون مقابل میزبان خود به برتری(1-0) دست یافت، به نظر می رسید که کار صعود این مسابقه پلی آف مشخص شده و این الجزایر است که به راحتی جواز حضور در رقابتهای انتخابی جام جهانی قطر را به دست آورده است.

اما دیدار برگشت مملو از حوادث غیرمنتظره بود. در دقیقه 22 این دیدار  که در شهر ابریده برگزار می شد، رئیس امبولهی دروازه بان الجزایر با اشتباهی هولناک سبب شد که اریک ماکسیم چوپوموتینگ گل نخست بازی را برای کامرون به ثمر برساند. به این ترتیب همه چیز دو تیم به تساوی کشیده شد و از این لحظه به بعد، به ثمر رسیدن یک گل توسط هر یک از تیمها می توانست زننده گل را به جام جهانی بفرستد.

در نیمه دوم و در شرایطی که هنوز 70 دقیقه از زمان مسابقه نگذشته بود، امبولهی با یک دبل سیو فوق العاده مقابل ضربه سر لئاندره تاوامبا و ضربه بعدی مارتین هونگلا دروازه الجزایر را نجات و تیمش را در بازی نگه داشت تا کار به وقتهای اضافی کشیده شود. در وقت اضافی الجزایر سرانجام توسط اسلام سلیمانی به گل دست یافت. اما بررسی گل توسط کمک داور ویدئویی نشان داد که مهاجم الجزایر به دنبال سانتری از جناح راست، با کمک گرفتن از بازوی خود گلزنی کرده است. گل مردود شد و لحظه به لحظه ضربات پنالتی برای تعیین سرنوشت دو تیم نزدیک و نزدیک تر می شد.

بالاخره الجزایر در دقیقه 118 توسط احمد طوبی صاحب گل شد. این گل به دنبال یک ضربه کرنر و ضربه سر طوبی به دست آمد که بعد از برخورد به تیر دروازه به گل بدل شد. الجزایر آماده جشن صعود در حضور تماشاگران خودی شد.  در این شرایط تنها یک اشتباه مرگبار می توانست سرنوشت صعود را تغییر دهد. تنها کافی بود یک اشتباه از طرف مدافعان الجزایر اتفاق بیفتد تا این تیم از جام جهانی دور شود. کارل توکو اکامبی از یک اشتباه مرگبار استفاده کرد و در چهارمین دقیقه وقتهای تلف شده گل دوم تیمش را به ثمر رساند. بازی(2-1) شد و با توجه به برد الجزایر در بازی رفت، دو تیم به تساوی(2-2) رسیدند. اما این کامرون بود که به خاطر گل زده بیشتر در خانه حریف، میزبان خود را حذف کرد و به جام جهانی رسید.

کامرون اکنون با هشتمین حضور در جام جهانی، رکورددار تیمهایی آفریقایی در جام جهانی خواهد بود، سرمربی جدید این تیم- ریگوبرت سونگ- از آغاز رویایی مربیگری خود در تیم ملی لذت می برد و ساموئل اتوئو، هم تیمی سابق سونگ در کامرون، اولین موفقیت خود را به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال این کشور تجربه کرده است.

منبع: ahramonline

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره صعود در دقیقه 124؛ جشن کامرون در خانه الجزایر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «صعود در دقیقه 124؛ جشن کامرون در خانه الجزایر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید