کد مطلب:  3994 
260 نظر
260 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قرص زینک پلاس و خواص آن

قرص زینک پلاس و خواص آن

زینک یکی از رایج ترین عناصر موجود در پوسته زمین است و در زمان های قدیم برای ترمیم زخم استفاده می شد. زینک برای عملکرد آنزیم ها نقش مهمی ایفا می کند و در فرایند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

روی (زینک) یکی از عناصر مهم و ضروی است که نقش های بسیار مهم و حیاتی در بدن انسان ایفا می کند، بیش از 100 آنزیم و هورمون برای ترشح و فعال شدن نیاز به روی دارند. در این بخش از آسمونی ویژگی و موارد مصرف زینک پلاس را مشاهده می کنید.

ویژگی های زینک پلاس

 

zincplus
zincplus

روی یکی از عناصری است که بعد از آهن فراوان ترین عنصر جزئی در بدن به شمار می رود. این عنصر در فعالیت بیش از 100 آنزیم مختلف بخصوص آنزیمهایی که در سوخت و ساز پروتئین ها و کربو هیدراتها درگیر هستند دخالت دارد. اولین مطالعات کمبود روی در حدود 520 سال قبل در مصر و ایران انجام شد و در حال حاضر نیز طبق آخرین بررسی های انجام شده کمبود آن در بین گروه های مختلف مردم کشورمان قابل توجه است. میزان مناسب روی در عملکرد سیستم ایمنی، ترمیم زخم ها، تقویت قوه بویایی، بینایی، چشایی، تقسیم طبیعی سلول ها، رشد و تکامل در طول بارداری، کودکی و بلوغ نقش دارد. بطور کلی رشد تا قبل از اتمام سنین رشد به این ماده معدنی وابستگی زیادی دارد. روی به عنوان یکی از مهمترین مواد معدنی در سلامت پوست، فرم گرفتن و استحکام ناخنها و تقویت ساختار مو نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

کمبود روی در اثر دریافت ناکافی، اختلال در جذب، افزایش دفع و یا افزایش نیاز به روی و عدم تکافوی دریافت به وجو می آید. بدخوابی یا بی خوابی، ترس از نور، اختلالات عصبی، اختلال در رشد، نازک شدن موی سر، کم پشتی و ریزش مو، بهبود و ترمیم کند زخم ها از علائم کمبود روی به شمار می روند.

ویتامین های گروه Vitamin B complex

ویتامین های گروه B یکی از مهمترین گروه ویتامین های مؤثر در سلامت پوست، مو و ناخن به شمار می روند همچنین ویتامین های گروه B در سلامت سیستم عصبی و روانی، جلوگیری از اختلالات حواس و افسردگی تأثیر به سزایی دارند. کمبود ویتامین های گروه B کمبود این ویتامین ها در انسان باعث بروز مشکلاتی از قبیل نارسایی قلبی، ضعف عضلانی، عقب ماندگی رشد، پوسته و ترک در لبها، اضطراب، بی خوابی، اختلال در عملکرد سیستم ایمنی، اختلالات عصبی و روانی، طاسی، نرمی ناخن و ریزش مو می شود.  

موارد مصرف

  • کمک به حفظ سلامت عمومی
  • سلامت و تقویت مو و پوست
  • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن

 

مشخصه ها

تقویت و جلوگیری از ریزش مو فرم گرفتن و سفتی ناخن ها و سلامت پوست افزایش قد در سنین رشد کمک به ترمیم زخم ها تقویت سیستم ایمنی بدن موثر در سلامت دستگاه تولید مثل و تقویت میل جنسی موثر در کاهش ابتلا به پنومونی در افراد مسن موثر در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید

 
 

نحوه مصرف

روزانه 1 عدد همراه غذا و یا طبق دستور پزشک

 

شرایط نگهداری

 
در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان قرارد دهید.
 
ترکیبات (در 1 سافت ژل) :
 
نام مقدار نیاز روزانه
بیوتین 150 mcg 50 %
ویتامین B5 (پانتوتنیک اسید) 6 mg 60 %
روی (زینک) 15 mg 100 %


نکته
: نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است ** : مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است

 

موارد منع مصرف

 
در دوران بارداری و شیردهی با پزشک مشورت نمایید.
: برای دریافت مشاوره درباره قرص زینک پلاس و خواص آن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «قرص زینک پلاس و خواص آن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر